Najdi forum

šanse ženske malo čez 50

Tisto puško ti kar pri sebi drži, a pazi da ne ustreliš kakega kozla :))

Malo šale, ne škodi, kajne ? Glej dekle: delaj po svoj vesti in išči kar iščeš, se bo že našlo ! Kaka leta, lepo te prosim !?

Ajd, pogum in gas !
Cec

Ojla,

ne morem, da se ne bi oglasila.

Tudi poskušam najti partnerja s pomočjo interneta. Izkušnje imam pa različne. Prišla sem do tega, da delam na tem, da se imam na zmenkih prijetno in da pri tem še kaj izvem o moškem, s katerim sem.
Na začetku sem bila vsakokrat polna pričakovanj, kaj neki se bo zgodilo, pa se v pol ure klepeta ne more zgoditi nič tako usodnega.

Imam pa večkrat občutek, da vsi nekako pričakujemo, da bomo spoznali sanjskega partnerja, ki bo v nas v trenutku prebudil ljubezen in tisoč lepih občutkov. In da tako hodimo od zmenka do zmenka, enako lačni ljubezni in nepotešeni.
V bistvu pa za to veliko lakoto po bližini in ljubezni mora človek vsak poskrbeti sam, sam se moraš naučiti nahraniti se, sam sebi dati ljubezen in pozornost in nežnost, partner je samo darilo.

Če bi me kdo od udeležencev te debate rad spoznal, je tu moj naslov: hestidaafnayahoo.com.ca

lep pozdrav vsem!

Življenje prinaša človeku vse mogoče. Vendar ljudje sčasom te izkušnje tudi vzamemo za nekaj našega, za šolo, poduk in končno tudi za to, da so naša pričakovanja bolj realna.

Velikemu številu moške populacije se zgodi, da se jim pri petdesetih spet malo “zarola”, spet vidijo tisto, kar so poprej mlao vnemar dali. Spet jim srce hitreje bije ob slokih dolgih nogicah, ki gredo mimo njega in ob migetajoči mali ritki … kako tudi ne, če imajo doma gospo, ki si je pridobila kakih 15 kg preveč in ki ne gre več tako redno k frizerju, ker se ji za to zdi škoda denarja in ki ji ni več mar manikure, pedikure in svojega izgleda (ne glede na višek kg je ženska lahko zelo urejena tudi z njimi, mar ne?). In v veliki meri so si ženskice same krive, če njihovi moški, možje pri 50-ih spet malo znorijo.

Je pa to norenje menda tudi v “zapisani genski naravi moških”,ki si v tem času radi posebej dokažejo, da so še to, kar naj bi bili! :-))))

Ženskice smo na tem področju zelo različne: nekatere bodo pri 50-ih videti zaradi skrbi zase kakšnih 10 manj, ali pa zaradi brezbrižnosti do sebe tudi za kakšnih 10 več. In tudi pri ženskicah se to obdobje lahko imenuje nekakšno prelomno obdboje: ali se full “zapustijo, zanemarijo”, sploh, če so zaključile službo in nimajo več družabnih in družbenih obveznosti, ali pa ponovno oživijo in na dan pridejo spet njihova pozabljena sanjarjenja, hrepenenja, iskanja tiste neizrekljive potrebe po samopotrditvi.

Tako moški kot ženske se v tem obdobju (moška andropavza, ženska menopavza etc.etc.) zelo spremenijo, morda ne vsi fizično, vendar na čustveni in psihični ravni pa oba spola doživljata veliko sprememb, kar je tudi precej stresno. Depreseija je stalni spremljevalec enega in drugega.

Menim, da sta oba, moški in ženska dovolj zrela, da v tem obdboju vesta, kaj pričakovati od življenja, kaj pričakovati od takega ali drugačnega razmerja, kako razmerje izboljšati, če so v zvezi, v zakonu, kako popraviti in popestriti obstoječe stanje in kaj pričakovati, če oba iščeta zvezo. Pri tem bo ženska v večih primerih bolj realna v pričakovanjih, kot moški, ker ji to “nalagajo” izkušnje in njena nekako prirojena intuicija, pa seveda tudi ženska nrav!

Pomembno pri vzpostavljanju nove zveze pa je predsvem to, da se s človekom vidiš v večini vlog, ki naj bi jih v tvojem življenju odigral, da tu ne gre več za tisto močno zaljubljenost, za evfrijo, ki te dviga od tal, temveč da gre pri tem že za neko višjo stopnjo “zaljubljenosti”, ki meji na partnerski odnos, na kolegialnost, prijateljstvo, medsebojno komunikativnost in empatijo, sposobnost sprejemanja različnosti, sposobnost prilagajanja, sklepanja kompromisov in podobno.

Menim, da v kolikor se eden ali drugi vidi v določeni poznejši starosti s partnerjem skupaj na kavču pred TV ali v gledališču ali v operi ali v naslonjaču s knjigo v roki ali v trenutku, ko mu je potrebno v nečem pomagati, mu postreči, se z njim malce ukvarjati, v kolikor se vidimo v taki vlogi čez 10-15 let, da bi to bila lahko zveza, kateri se splača dati malo več časa za preizkus … :-))))))))))

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

Janezek!

Jaz bi si vse prste obliznila za tvojo večerjo,čeprav tudi sama rada kuham. Moja kuhinja in WC sta čista, pa tudi v horoskopu bi se “štekala”. Kaj misliš, bi bolelo, če se spoznava? Sedaj bodo vsi rekli, da se ponujam. Ja, ponudba je to, kaj pa?

Oven, kaj si pa ti ?…..Januar!

Devica. Zakaj sprašuješ?…..Da pomislim, če sta kompatibilna.

Bo horoskop povedal, da Janezek ne more kuhati zame? Šment 🙁
…..Tu horoskop bolj malo pomaga. Za device je morda oven preveč zaletav, za ovne pa devica preveč dlakocepska. Ampak, lahko luna naredi svoje in se lahko dopolnita, ter samo uživata. Devica se mora izogniti manipuliranju, oven pa pre hitremu reagiranju in naveličanosti, pa bo.

No, za druge je res lahko biti pameten, seveda se je treba prej spoznati in si pasti v oči, pa si želeti, da v očeh ostane 🙂

Janezek, jaz si te predstavljam kot višjega, vitkega, lepo postriženega, v kavbojkah in svetlo modri karirasti srajčki,intelektualca dišečega po Valentinu in z dobrim avtom…, vidiš, težko je življenje, vas fantov:)

no prav visok nisem (skoraj 180), vitek pa še kar imam 77 kg.Pazim kaj jem in se vsak dan gibljem.Kavbojke tudi oblečem sem pa tja, ni pa to moja osnovna garderoba (eni jih 1 mesec ne dajo z rit)kariraste srajce nosim samo tko bolj za doma, pa še teh ni ne vem koliko.Lasje so urejeni,ampak zelo različno dolgi, enkrat so kar dolgi, drugič pa kar kratki.Intelektualec nisem v pravem pomenu besede, grem se “biznis”, na avtomobile pa sploh nisem mahnjen, sem zadovoljen z nekim srednjim razredom.
Kaj pa ti JANUAR si tudi okrog 50, ali samo firbec paseš po tem forumu?

Predlagam da se registrirate in si izmenjujete zasebna sporočila. Da ne bo “joka” da se je kdo preveč izpostavil.

admin

Ali si mene tudi predstavljaš?:D Kakšna sem videt?:D….Ja, si te! Poštirkana, čista, urejena, včasih sofisticirana, z glavo v oblakih.

kariraste srajce nosim samo tko bolj za doma, pa še teh ni ne vem koliko…Ko sem prebrala, da sem napisala kariraste srajce, se sliši kot neke debele, flanelaste za v gozd drva pripravljat. No, mislila sem fine, od s oliverja, Tom Tailor… Glede avtov je pa zame srednji razred že nivo, vse ostalo je pa škoda denarja.

Ne pasem firbca, ampak sem resno pri stvari, saj vidiš, da se ne zafrkavam.Všeč mi je, da je tudi moja generacija iskriva in mlada, se zdravo drži in še močno čuti.

ISKRICA, tebe sem pa spregledal, lahko mi pošlješ svoj meil na zasebno sporočilo,samo se moraš najprej prijaviti, ali pa mi ga pošlji na
jaanezekafnaemailpikasi

oj Janezek, jaz sem ti poslala meil že 3 dni nazaj, pa mi še nisi odgovoril
a si dobil meil (Binca)

ŠE ENA OKROG 50 sory, ampak s podpisom Binca nisem prejel nobene pošte…
JANUAR, prebral sem še enkrat tvoj odgovor v tem postu, kjer pišeš, da v časopisu VZAJEMNOST (mislim da je to upokojenski časopis) mrgoli oglasov ljudi ki se iščejo….mislim, JANUAR pa kam ti nas tlačiš-med upokojence…joj, jaz se niti malo ne počutim starega, vsaki dan obvezno pretečem 5 km in že velikokorat sem “nascal” kakšnega mladca zavaljenega, ki je poskušal teči z menoj, niti 1 km ni mogel teči z menoj, tko da ti kar povem, da VZAJEMNOST za nas ki smo okrog 50 še najmanj 10 let ne pride v poštev.Verjamem pa, da bi našel tam kakšno upokojenko, ki bi ji bilo zjutraj treba pomagat vstat iz postelje…;-))))

Janezek, za kakšno gospo pri 50. je kakšen gospod pri 60. lahko čisto dobra varianta, če je vitalen, inteligenten in športnega duha.Je pa res penzionistični časopis, le da sem ga jaz odprla na internetu in me tudi še ne zanima.
Vsekakor je pa težko najti za oba spola kompatibilnega partnerja, ki je v istem trenutku na isti fazi razmišljanja. Ta luna, ki verjetno še traja, je bila zame grozna, saj sem bila tako zoprna, vsaka napačna beseda me je kar zabolela in kar mi ni bilo po godu, mi je šlo na jetra, vključno z osebami. Pa kdo bi me sploh prenašal, lepo prosim. Moj videz zelo vara!

Januarimaš prav-to da tam 50 letnice iščejo upokojence pa sploh nisem pomislil…:-)

Janezek, se ti kaj lepega dogaja?

Isto vprašanje velja dekletom!

Dobro večerjo si pripravil,a s tem ko je odfurjala gospa bejba k frizerju,tudi ni pokazala neke pametnosti,kaj šele olike.

Pametna za sebe,itak si ji bil preveč,kajne?Takšne pa ne rabiš in upam,da že imaš “novo”,ki si te zasluži.Upam,da ti ne potrga preveč živcev.

Teci,teci morda uloviš še kakšno mlajšo.

Ker sn odkuhala svoje, bi bil cajt, da meni kdo kaj skuha.

Kariraste srajce nosim na pohode med klope, a se me noben ne prime. Kot da mam teflonsko telo.

Lep pozdrav iz Ptuja in naj prideva na temo katero si opisala vidim da si veliko dala skozi in tudi pretrpela a naj te spomnim na nekaj nismo vsi enaki. Ravno zaradi takih moških kot sicer jih imela nekateri moški pademo skozi oziroma nas imate ženske za iste oziroma se nas bojite. Osebno nisem nikoli pil in nikoli ne bom nikoli nisem kadil in ne bom a sem tudi sam prizadet. A res ne vidim svetle lučke

New Report

Close