Najdi forum

zadnje case zelo pogosto sanjam, skoraj vsako noc, na noc imam tudi po 3-4 razlicne sanje…

predvcerajsnjim pa se mi je zgodilo nekaj, kar se mi ni se nikoli… imel sem sanje v sanjah.. to so bile 1. sanje tisto noc. v isti noci sem imel se 3 (medseboj neodvisne) sanje in v teh treh sem razlagal prejsnje ”nadsanje”… zjutraj sem se spomnil vseh stirih, tudi tega, da sem nadsanje razlagal ljudem iz ostalih sanj… kako je to mogoce?

mogoce je razlog tudi to, da sem tisto noc zelo veliko spal (14 ur) in to, da sem pozabil zvecer vzeti risperdal (prvic da sem pozabil vzeti)… drugace jemljem risperdal 0.5mg in Cipramil 20mg redno ze 10 dni…

tudi vceraj sem imel sanje, za dvoje se spomnim, od tega so bile ene zelo dolge – casovni okvir enega dneva priblizno…

vse te sanje so iz mojega zivljenja, najveckrat tematika tistega kar me muci, kaksnih pa tudi ne razumem in so cisto ”kar nekaj”…

v sanjah se tudi pocutim mnogo bolje (toda se vedno ne 100% – tudi me ovirajo psihicni problemi iz realnosti) kot v realnosti in zato podaljsujem spanje – s tem tudi sanje – kolikor se le da…

se to… po risperdalu in cipramilu se mi je stanje izboljsalo (se vedno ne na stanje pred zacetkom jemanja AD), toda samo za 4-5 dni, potem je slo spet nazaj – stanje spanja in hranjenja – nic drugega…
je to poslabsanje mogoce posledica tega, da sem zelo veliko bral (se ucil) in sprejemal veliko znanja in informacij v kratkem casu?

cipramil mi ne zmanjsuje apetita, ravno nasprotno, se povecuje mi ga..

hvala za odgovor

p.s. vi ste moj psihiater

Spoštovani Pesjan,
človek si s sanjskim svetom ( tudi v budnem stanju) včasih olepša sicer neprijetno življenje,vendar ga je treba uporabljati kot začimbo in ne kot glavno jed.Sanje v sanjah pomenijo več nivojev zavesti.

kaj pomeni ”vec nivojev zavesti”?

hvala

Spoštovani Pesjan,
mišljeni so seveda količinski nivoji.

New Report

Close