Najdi forum

Zdravo,

moja tezava je moja nizka samozavest. Kar se dela tice sem kar uspesna, tudi visoko ciljam, in gre, kar se pa osebnega zivljenja tice pa ne tako. Nisem ravno lepa, nisem tudi grda ampak v stiku z moskimi je na zacetku v redu potem gre pa moja samozavest samo dol in dol. Tudi srecam taksne ki jo dol potiskajo. Pred kratkim sem se po dolgem casu zaljubila, koncalo se je tragicno in to me je prizadelo. Ne morem doumeti koliko je bilo moje krivde. Zaljubim se dostikrat v `pozerje` in ljudi ki ne znajo kazati ljubezni, ki imajo dosti problemov, ki nihajo s custvi gor in dol. Ki bi me imeli ampak zato da bi me mucili oziroma se z mano ne ukvarjali.

No obcutek pri meni je tudi kot da nisem trdno na tleh, ni tiste goste energije, kot da lebdim v zraku se pocutim in tudi moja samozavest se tako hitro razblini kot milni mehurcek.

Sem se sicer ze naucila spraviti iz situacij in ne trpeti ponizevaanja, vanje pa se vedno padam.

Ko da nisem vredna da se z mano druzijo, se mi zdi. Zato imam bolj poslovne prijatelje in stike.

Sama sebi se zdim cudna, nikomur podobna ne vizualno in ne po karakterju in nesprejeta. Ne upam se biti to kar sem ker se mi zdi da drugi to vidijo kot `bolano`, sem zvezana in poskusam biti normalna..

Se pa trudim in si zjutraj govorim pred ogledalom da je vse ok in da sem ok taksna kot sem in ze leta delam na sebi in napredujem, pa vseeno bi kaksen nasvet prisel prav.

Pozdravljena!

Si na pravi poti. Le ostani zvesta sebi in ostani taka kot si. Za okrepitev samozavesti pa ti za začetek priporočam knjigo Luise Hay ŽIVLJENJE JE TVOJE ali MOČ JE V TEBI. Knjiga je v bistvu učbenik, ki ga lahko prebiraš vedno znova in znova, naposled začneš opažati pozitivne spremembe na sebi. Najbolje je, da knjigo kupiš, da jo imaš vedno pri roki.

Veliko uspeha ti želim

Muza

Živjo !

Prav je, da delaš na sebi, hvala Bogu da napreduješ, sicer pa je to doživljenska naloga.
Vse življenje se učimo, rastemo, zorimo.

Razišči malo svoje vzorce iz primarne družine. Iz teh čustveni ran si nezavedno izberemo partnerja, z namenom, da nam jih odslika, in
pomaga zaceliti.
Vprašaj se, zakaj si se zaljubila v človeka, karkšnega si opisala.

Zelo pomembno je, da se srečamo s svojimi sencami, jih sprejmemo, predelamo in zacelimo.

Praviš, ne upam si biti to kar sem. Mislim, da je edino pravilno, da si upamo biti to kar v resnici smo. Potrebno je odstraniti vse maske in podreti vse zidove, za katerimi se skrivamo. Edino to je način, da najdemo resnični stik sami s sabo, zaživimo pristno življenje in razvijemo vse svoje potenciale.

Srečno !

Nina*

Draga Mimi28!

Vesel sem, da se zavestno trudite in delate na sebi ter tudi napredujete! Verjemite, vsa vaša energija, volja, čas, trud in vztrajnost, ki jih vlagate v osebni razvoj, se vam bodo bogato poplačali, zato je vredno, ne glede na to, kaj si o tem mislijo ali pravijo drugi.

Saj veste, da je nemogoče, da bi vas vsi ljudje sprejemali in imeli radi! Če bi se prilagodili enemu, bi pa nekomu drugemu bili ne všeč … Predvsem pa bi s pretiranim prilagajanjem in z željo, da bi ugajali drugim, izgubili pravo sebe. Simpatična grafita pravita: “Bodi, kar si, ostalih je tako že preveč!” in “Rodimo se kot originali, umiramo pa kot slabe kopije!”

Razmislite, kaj bi v resnici imeli od tega, če bi vas drugi sprejemali in cenili, spoštovali in imeli radi … Bi se zares počutil dobro in vredno? Ali bi vas “notranji črv” še vedno glodal? Pomembno je predvsem, da sprejmete in cenite sami sebe. Z vsemi vrlinami in pomanjkljivostmi, ki jih ta hip imate. Sprejemanje in spoštovanje sebe sta izraz prave ljubezni do sebe. V tem ni nič egoističnega. Šele ko se zares sprejemamo (tudi lastnosti, ki jih pri sebi ne maramo), se lahko tudi spreminjamo. Vse dotlej pa se le borimo proti samemu sebi.

Vzemite si čas za redno sproščanje ali meditacijo, s katero boste okrepili svojo čustveno stabilnost in tudi občutek lastne vrednosti, ki izhaja iz vašega pravega jaza. Vsak človek je vreden zato, ker je. To pa seveda ne izključuje osebne rasti in preobrazbe.

Raziskujte, kaj je tisto v vas, kar vas pritegne k ljudem, ki ne znajo kazati ljubezni, kot pravite. Morda v sebi verjamete, da niste vredni, da se ti ljudje z vami zares družijo. Takšno stanje svoje notranjosti seveda na nezavedni ravni energijsko “izžarevate” tudi navzven, do drugih ljudi in jih s tem pritegujete v svojo bližino, da pritiskajo na vaše žulje in vas na nek način spodbujajo k rasti in razvoju.

Katere življenjske lekcije morate predelati v takšnih odnosih? Očitno je glavna v povezavi s samopodobo in samozavestjo, saj pravite, da vam jo drugi pritiskajo navzdol. Razmislite tudi, s kakšnim svojim vedenjem to dopuščate? Kakšno korist imate od tega, da niste samozavestni? (Morda se vam bo to vprašanje zdelo neumno, ampak vseeno razmislite, kaj vam prinaša nizka samozavest – se vam ni treba izpostavljati, se lahko smilite sami sebi, se vam ni treba soočiti z določenimi deli sebe …) In seveda razmislite, kakšne negativne posledice imate zaradi nizke samozavesti. Ozaveščanje teh vas lahko še dodatno motivira k delu na sebi.

Še to: kaj pomeni “poskušam biti normalna”? Je normalen človek, ki ima dobro službo, nov avto, veliko hišo, vikend na morju in želi v življenju čim več pridobiti in zaslužiti? Je normalen človek, ki živi v podnajemniškem stanovanju s svojim psom in ga zanima duhovnost ter verjame v reinkarnacijo? Je normalen človek, ki bere rumeni tisk, gleda mehiške nadaljevanke in gre v nedeljo k maši? Je normalen človek, ki … Vsakdo od nas ima v sebi do določene mere “zakodirano” svojo življenjsko pot, zanimanja in preizkušnje. Dejstvo je, da smo ljudje med seboj različni tudi po stopnji osebno-duhovne zrelosti. Pa to ne pomeni, da je nekdo normalen, drugi pa ne.

Vsekakor delajte na sebi še naprej in prebujajte v sebi občutek lastne vrednosti s pomočjo meditacij, afirmacij, vizualizacij in pozitvnih izkušenj.

Vse dobro in le pogumno naprej!

Boštjan Trtnik Šola čustvene inteligence http://www.cdk.si/sci

Tudi jaz sem imela vedno probleme s samozavestjo!
Moraš vedeti, da takšno kot se sprejemaš sama in takšno kot se vidiš sama te sprejemajo in vidijo tudi drugi. Če se boš pogledala v ogledalo in si rekla: oh, kako sem grda, te bodo tudi drugi videli grdo!
Kar si govoriš in MISLIŠ, vse to vpliva, zato vsako jutro ko se zbudiš se poglej v ogledalo in si govori, da si najlepša na svetu!
V življenju lepota pomeni zelo malo, vsaj za normalne ljudi.
Važno je kakšno srce imaš. Tisti, ki pa gledajo na lepoto, pa niso vredni, da so sploh v tvoji bližini. Preberi knjige o tem, zelo pomagajo. Naredi tisto, česar te je strah in boš videla, da bo v kratkem bolje!
Lep pozdrav

Hvala najlepsa vsem za odgovore.

lepo je da delaš na samopodobi vendar si vzami to delo kot nekaj zabavnega in v njem uživaj. ljubeče si dopuščaj vzpone in padce. to te bo skoz spremljalo. nujno je da se začneš ljubiti tako kakršno si in si oproščati vse svoje napake. pa še nekaj.. življenje ni samo ljubezen in popolnost, del življenja je tud trpljenje in spremembe do katerih je dobro da razviješ lep odnos. tud do smrti je potrebno razvit lep odnos. no zato mamo pa še čas, sej bomo še dolgo živel:) ampak vseen.. vse to je del življenja. vsi živimo na enakem planetu, vsi se zavedamo kaj je prvobitnega kaj umetnega. tud kaz bi ti priporočil kako knjigo. ukvarjam se s podobnim kot ti, mogoče sem še ful na slabšem. sem pa iz teh raznih knjig kar dosti pobral o tem, o čemer bom še razmišljal in se odločil za tisto kar mi res ustreza. na samopodobi delam šele pol leta. pa sem že prebral kakšne tri knjige od takrat. pa jih je še mnogo. sam uživam v tem. lepo je to brat, nakulira. lahko si poiščeš tudi pomoč terapevta ali psihiatra. tud pomaga.

New Report

Close