Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? samohranilka

samohranilka

Lepo pozdravljeni, stara sem 25 let, neporočena in sem v osmem mesecu nosečnosti. Prva nosečnost. Žal bom samohranilka (z očetom otroka se ne razumeva, živiva vsak na svojem domu). Prosim vas za vsak nasvet, kako si naj pravočasno uredim pomoč, pri tem mislim na otroški dodatek. Omenim naj, da sem zaposlena. Ali mi pripada kakšna pomoč iz naslova mlade mamice, samohranilke in od česa je le ta višina odvisna? Živim v stanovanju (družbeno), čigava stanovanjska pravice je od moje mame. Ali lahko pričakujem obisk socialne službe na domu v primeru prejemanja pomoči (otroškega dodatka)? Vsakega odgovora bom vesela. Hvala, Mojca

Draga Mojca.

Sama nisem sicer noben strokovnjak, vendar vam bom skušala pomagati v okviru mojih zmožosti.In sicer,
-60 dni pred predvidenim datumom poroda do 3 mesecev po rojstvu lahko na pristojnem Centru za socialno delo ( v občini kjer imate stalno prebivališče) zaprosite za pomoč za opremo novorojenca
-ker ste zaposleni bi morali seveda dobivati porodniško
-lahko zaprosite tudi za otroški dodatek (čimprej po otrokovem rojstvu), ki je vezan na dohodek
– če prejemate nizke dohodke oz.ne dosegajo zastavljene višine na družinskega člana, lahko prosite še za denarni dodatek.

Toliko okvirno, predlagam vam pa , da se za podrobnejše informacije oglasite na pristojnem Centru za socialno delo, kjer vam bodo dali vse potrebne informaciije

Srečno, veliko zdravja vam in vašemu otročku

Lidija

New Report

Close