Najdi forum

Gre za nezrelega moškega, ki se boji samega sebe, ta strah pa projecira na ženske. Boji se vezati, ker misli, da bo s tem izgubil nadzor nad svojim življenjem. Zapuščanje punc na dveh letih je jasen pokazatelj tega, da se ne želi vezati. Punca je v redu, dokler ne more preveč pričakovati. Na začetku ženske ne pričakujemo veliko, po določenem času pa že kaj. Zrel moški težave reši v zvezi. Nezrel moški pobegne iz zveze in misli, da je tako vse rešil. Isti strahovi pridejo na dan v naslednji zvezi in vse se ponovi. To niso moški, ki sovražijo ženske, ampak se žensk bojijo, ker globoko v sebi čutijo, da niso sposobni odnosa in da se bodo v odnosu izgubili. Rešitev je v zavedanju problema. Do zavedanja ponavadi ne pride, ker se vedno preloži krivda za propadlo zvezo na drugega. Partner ni bil pravi, jaz sem v redu. Dokler tega problema sami s seboj ne rešimo, za nas ni uspešnega partnerskega odnosa, naj nam na pot pride še toliko idealnih partnerjev. Ker mi nismo idealni, smo partner z največjim možnim primankljajem. Vse razen priznavanja problema je zatiskanje oči pred resnico.

Poskusila sem se pogovorit z njim. On kot da s tem nima nič. Kot bi en drug bil s to punco in v tej zvezi. Sploh se z njo več noče pogovarjat. Zdi se mi, da je jezen nanjo, ker se ona hoče pogovarjat in razčistit, kaj se je zgodilo in zakaj. Totalno je neresen in nezrel, to mi je jasno. Vsaka punca, ki ga bo zgrešila, je lahko zelo srečna.

Čakaj, bo že prišel k pameti. Z vsako ne mogel pometati, parkrat bo dobil po tintari in spremenil mnenje, mogoče pa kdaj tudi odrasel. Simpl.

Ne zdi se mi dobro, da bi naslednjo karkoli opozarjala. Itak ti ne bo verjela, zamerila ti pa bo vmešavanje.

Fino pa bi bilo, da se z bratom, ki ti stvari pripoveduje, pogovarjaš o teh njegovih začetno-zanimivih vezicah: Kako to, da se ustavi in zbeži, ko ga mine zaljubljenost? Česa se boji? Sicer se dela junaka in frajerja, a ga je strah odnosa.

Mož je naprej z njim govoril, potem še jaz. Ga vprašam, on kot da to nič z njim nima, zveza končana, ona ni več zanimiva, išče se nova punca. Ona ga je večkrat klicala, da mu teži, mi je rekel, mu ni jasno, kaj bi ona rada od njega, če je on več noče. To mučno je gledat in poslušat. Hudo mi je za punco, mulc kakor da ga sploh ne briga. Dva tedna nazaj ga ne bi mogel odlepit od nje. Jaz tega razumet ne morem. Lahko se derem nanjga, govorim, da to ni v redu. Prejšnja ne obstaja, nova se išče in bo boljša. To sem že tolikokrat slišala. Ista pesem je vedno.

Brez zamere, ampak po vseh teh postih in okupiranjem glave z lastnim bratom, lahko mislim le, da gre za neke vrste obsedenost, katere vzrok je lahko:

– bes, ker ga ne moreš (več) imeti pod nadzorom in komando ter mu diktirati življenje
– morebitni beg od lastnih problemov in odnosa z možem ali celo
– zaljubljenost v lastnega brata

– je nekomu dolgčas, pa napleta po spletu

New Report

Close