Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika rumenost ocesa

rumenost ocesa

Spostovani!
Na vas se obracam ker me zanimata dve pomembni stvari pri oceh. Sel sem na pregled za svoje oci, ker ze od kar pomnim vidim na desno oko slabse kot levo. Na to sem se cisto navadil in nikoli se mi ni zdelo potrebno da bi nosil ocala, ker jih ne bi rad nosil. Ampak sedaj bi zelo rad videl na oba ocesa dobro. Zdravnica mi je rekla da imam dioptrije nekaj cez 2. Do tu je vse lepo in prav, ampak ona je rekla da imam okvaro na tem ocesu (ce se prav spomnim) in da na ta oko ne morem dobro videti??! Vsakemu, ki sem to povedal mu je bilo zelo cudno, ker se noben ni slisal da ce slabse vidis na oko, da ti tudi ocala nebi pomagala. Mi lahko prosim poveste kako je to lahko mogoce? Imam pa se drugi problem. Mozno da se navezuje na prvi problem. Oci imam malo rumenkaste. Se najbolj rumenkast je tisti oko, na katerega slabse vidim in sicer na notranji strani (proti nosu). Slisal sem nekaj da to ni dobro in da to lahko pomeni, da imam tezave v ledvicah??(zelo se bojim). Ker kolikor vem, ne pomeni nic dobrega, da imas oko bolj rumeno. Drugace pa sem dnevno kar veliko za racunalnikam. Nevem ce ima to kaksno posledico na to rumeno barvo?? Lepo prosim, da mi svetujete kaj naj naredim??
Najlepsa vam hvala!
LP

Za prvi del vam lahko pojasnim, za drugega, pa boste morali k zdravniku.

Torej z očesnimi pripomočki pripomoremo, da slika pravilno pada na mrežnico, torej da ne nastaja pred njo ali za njo.

Druga zadeva pa je, če elementi (čepki in paličice na mrežnici, ter vidni živec), ki sliko spreminjajo v električne impulze in jih prenašajo do možganov, ne delujejo pravilno.

Več o očesnih napakah in boleznih lahko preberete na:

Lp.

New Report

Close