Najdi forum

RTG kolkov – izvid

Bila sem na slikanju kolkov in splošna zdravnica me je napotila naprej k ortopedu. Seveda mene in moje domače zanima kaj pomeni sledeči izvid. Lepo prosim, če mi lahko vsaj približno opišete kakšno zdravljenje sledi.

Izvid:
Vidna je nakazana subhondralna skleroza v krovu obeh acetabul z vidnimi obrobnimi naplastitvami. Sklepni špranji sta mogoče diskretno zoženi v zgornjih zunanjih kvadrantih. Glavici izgledata v celoti ohranjeni. Kolčna sklepa sta nakazano displastična. Prav tako se diskretno nakazujejo tudi entezopatije.

Najlepša hvala za pomoč
Barč

Spoštovani,

Izvid pomeni, da gre za začetne spremembe na medeničnem delu sklepa, medtem ko teh sprememb na glavicah sklepa še ni videti.
Displazija je rahla sprememba na kolkih, ki se razvija že od otroštva.
Nakazane entezopatije pomenijo, da gre za določeno spremembo v kemični strukturi tkiva, ki omogoča večjo nagnjenost hrustanca tkiva do obrabe.
Možno je zdravljenje z manualno medicino. V takih primerih se da pomagati, včasih tudi v celoti odpraviti simptome.
Mislim, da je najbolje, da počakate, kakšno zdravljenje vam bo svetoval ortoped, saj on vaš primer veliko bolje pozna, kot ga jaz lahko samo na osnovi tega, kar ste napisali.

Lep pozdrav,

New Report

Close