Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija rojstno znamenje

rojstno znamenje

Pozdravljeni!

Na trebuhu imam rojstno znamenje, črno gladko piko premera 4mm. Pred letom dni se mi je okrog znamenja začel pojavljati bel krog-brez pigmenta, premera 1 cm. Pol leta je to znamenje enako, ne spreminja se več. Ali bi morala znamenje pokazati dermatologu, če bi mogoče lahko bilo rakavega izvora? Stara sem 35 let.

Za odgovor se vam vnaprej najlepše zahvaljujem!

Spoštovana Nataša!

Iz opisa sklepam, da bi lahko šlo za t.i. Suttonov nevus, ki se ob robu postopno razbarva, črna pika v sredi pa je vedno manjša. Tovrstna znamenja niso nevarna in jih praviloma ne odstranjujemo. Kljub temu pa vas prosim, da se na ta odgovor ne zanašate, saj dokončno mnenje glede diagnoze in eventualnega zdravljenja lahko postavi šele dermatolog, ki znamenje vidi (lahko se zglasite tudi pri nas v Dermadentu – http://www.dermadent.si).

Po hrbtu imam precej rjavih pik katere so vse kar velike premera od 5-10mm; zasnima me če se lahko te pike odstrani predvsem iz estetskega razloga- vcesih me kakšna ob pritisku boli- bojim se predvsem poletnega časa in sončenja saj sem kar precej na morju in se bojim de bi prišlo do kožnega raka.

Imam pa tudi na obrazu piko iz katere mi rastejo dlačice ki si jih brijem- vsekakor pa ne izgleda lepo; ali bi si jo lahko dala odstranit in kako in kje se lahko to naredi.

Lep pozdrav in hvala za odgovor!

Spoštovana Barbara!

Znamenja na koži naj najprej pogleda zdravnik, ki je za to usposobljen, po možnosti dermatolog, ki bo določil, za katero vrsto znamenj gre in katera bi bilo treba odstraniti zaradi medicinskih razlogov. Dodatno pa se lahko odločite tudi za odstranitev iz estetskih razlogov, če ni medicinskih kontraindikacij. Zlasti za znamenja, ki le motijo estetski videz, bi bilo priporočljivo obiskati samoplačniško dermatološko ambulanto.

Spoštovana Barbara!

Znamenja na koži naj najprej pogleda zdravnik, ki je za to usposobljen, po možnosti dermatolog, ki bo določil, za katero vrsto znamenj gre in katera bi bilo treba odstraniti zaradi medicinskih razlogov. Dodatno pa se lahko odločite tudi za odstranitev iz estetskih razlogov, če ni medicinskih kontraindikacij. Zlasti za znamenja, ki le motijo estetski videz, bi bilo priporočljivo obiskati samoplačniško dermatološko ambulanto.

New Report

Close