Najdi forum

A mi zna kdo povedat razliko med mačko z rodovnikom in brez,in sicer pasemske z rodovnikom recimo 500e,brez rodovnika pa 350e.V bistvu sta pa obe enaki.Kaj rodovnik so samo papirji al kako?

Mačka brez rodovnika je pač mešanec, čisto vseeno je če najdeš kakšno podobno v zavetišču in si prišparaš ta denar, ki bi ga stran vrgla. Samo mačka z rodovnikom je pasemska.

ne drži doma imam samčka katerih sta starša oba z rodovnikom britanska kratkodlaka.Torej je moj samček britanec kratkodlak,samo papirjev nima,oba starša jih pa imata.

Razlika je tudi da, da je nerodovniška mačka ali pes bolj dovzetna za razne bolezni. Take ‘nerodovniške’ ponavadi štancajo brezsrčni ljudje in jih prodajajo ter se jim gre samo za goli zaslužek..

JAz bi na tvojem mestu raje vzela eno iz zavetišča oziroma če hočeš pasemsko, vzemi tisto z rodovnikom. Če vzameš brez rodovnika kao ‘čistokrvno’ boš samo podprla trgovino z živalmi in njihovo mučenje.

Če imaš 350e za mačko boš stisnila tudi 500. Pa malo si preberi na forumih o teh obupnežih, ki štancajo ‘čistokrvne brez rodovnika’ mačke in pse. Zalega hudičeva!

ne drži doma imam samčka katerih sta starša oba z rodovnikom britanska kratkodlaka.Torej je moj samček britanec kratkodlak,samo papirjev nima,oba starša jih pa imata.[/quote]

Kaj tebi ni jasno? Očitno je bilo z enim izmed staršev nekaj narobe, v nasprotnem primeru bi muc dobil rodovnik: Simpl k pasulj

ne drži doma imam samčka katerih sta starša oba z rodovnikom britanska kratkodlaka.Torej je moj samček britanec kratkodlak,samo papirjev nima,oba starša jih pa imata.[/quote]

Kar misli si :))))) Skoraj vsako mešanko lahko prodaš kot britansko kratkodlako, če hočeš. Verjemi, delam 25 let z mačkami. Enako je pa res, da mačke, potomke rodovniških britanskih kratkodlakih mačk brez rodovnika v Sloveniji ne moreš ne dobit in ne kupit, ker je rodovniških staršev tako malo in živijo pri vzrediteljih, ki ne štepajo nerodovniških mladičev, tako da… Oprosti, nekdo te je nategnil na suho in to fejst.

ne drži doma imam samčka katerih sta starša oba z rodovnikom britanska kratkodlaka.Torej je moj samček britanec kratkodlak,samo papirjev nima,oba starša jih pa imata.[/quote]

Rodovnik pridobi vsak mladič, skoten pasemskim staršev, ki ustrezajo vsem vzrejnim pogojem – imajo opravljen vzrejni in zdravstveni pregled. Tako da ne bljuzi 🙂

na tem linku si lahko malo več prebereš.

http://www.macji-svet.org/forum/viewtopic.php?t=5436&sid=67c0f4f2b33c37649782bbf7e1417159

Mater ste pametni. Zame je mladič staršev z rodovnikom pač čistokrven, pasemski. Imamo perzijko in perzijca, oba z rodovnikom, nista v žlahti, da ne bo pomote. Pa se pač ne ukvarjamo s papirji in podobnim sranjem in imamo mladiče brez rodovnika. In jih bolj ko ne raztalamo med ljubitelje, ki pa nimajo denarja. Simpl ko čevapi.

Daj ne seri;) me prav zanima koliko je to res

To jih imajo iz ljubezni, a veš. Zastonj jih talajo, pa nimajo nobenih težav z markiranjem ipd.

Boli, a?

Koga?

Mene pa zanima, zakaj to počnete?

A kar po vsaki gonitvi vaša mačka koti?

Pa kar “raztalate” jih? A kar vsakemu jih date, ne glede na to kako bo skrbel zanje?

Koliko mladičev pa ste “potalali” v zadnjih letih? Koliko pa so bili stari? Pa kar na svoje stroške ste jih ob vsem še cepili in čipirali ali kako?

ne drži doma imam samčka katerih sta starša oba z rodovnikom britanska kratkodlaka.Torej je moj samček britanec kratkodlak,samo papirjev nima,oba starša jih pa imata.[/quote]

Kar misli si :))))) Skoraj vsako mešanko lahko prodaš kot britansko kratkodlako, če hočeš. Verjemi, delam 25 let z mačkami. Enako je pa res, da mačke, potomke rodovniških britanskih kratkodlakih mačk brez rodovnika v Sloveniji ne moreš ne dobit in ne kupit, ker je rodovniških staršev tako malo in živijo pri vzrediteljih, ki ne štepajo nerodovniških mladičev, tako da… Oprosti, nekdo te je nategnil na suho in to fejst.[/quote]

ne draga me ni nobeden nategnil mačka sem osebno išla iskat v nemčijo in videla starše in papirje.

Evo tole sem hotla povedat.

To moraš bit šele cepec, da greš v Nemčijo po mačka, ko jih je tu za vsakim voglom en kup :))))

ja jih je en kup mešancev,takega pa ne rabim,

:))))))))))))))

Jebenti, ko izbiramo bejbo, ali bejbe desca, nihče ne sprašuje za rodovnik!?!!!!
Beštija pa mora imeti naročje papirjev!!!!
Hipokrizija?????

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Hja, no, jaz se vedno prepričam, da nisva v sorodu npr.

New Report

Close