Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija rižolino in 3 mesece star dojenček

rižolino in 3 mesece star dojenček

Zdravo!

Ker je moj otrok neverjetno ješč, me zanima če bi bilo kaj narobe, da bi mu začela dodajati rižolino? Kaj bi lahko bilo narobe?

Najlepša hvala za odgovor že v naprej!

Lep pozdrav?

Pozdravljeni, peugeot,
3 mesečnemu dojenčku ne dodajamo nič. Potrebuje mleko in ne toliko ogljikovih hidratov, po katerih se bo sicer zredil malo bolje, ne bo pa dobil dovolj snovi iz mleka (ker bo še manj lačen).
Mleko gostimo po 4. mescu ali še kasneje in to samo zvečer, da podaljšamo čas do nočnega hranjenja.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljena Tanja,

za vas imam eno vprasanje.

Doma imamo nedonosencka (rojen mesec prej ampak je imel 3.5kg pri rojstvu), ki je izkljucno na formuli, sedaj star ze skoraj 3 mesece in je zelo lacen. Na vsaki 2 uri bi jedel in mleko ga sploh ne nasiti kaj prevec. Je zelo dolg fant, ki ima sedaj 7.5kg  ampak nic nenavadnega, saj sva oba z mozem zelo visoka.

Zanima me, ce bi mu lahko pred spanjem dala kaksno zlicko rizolina v mleko, da bi podaljsala cas spanja ceprav vem, da to ni nujno, da deluje ampak probati ni greh?

Najlepsa hvala za odgovor.

Lep pozdravcek

Sicer ne pogosto, vendar pri zelo lačnih otrocih lahko svetujemo gostenje večernega obroka. V starosti 4,5 mesecev pa uvajanje goste hrane.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close