Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma revmatoidni artritis

revmatoidni artritis

Tej, želela sem poslati vprašanje na vaš mail, pa se pokaže kot skrit. Za mumio sem slišala tudi jaz, oziroma ga v kratkem obdobju uporabljala, a ne zaradi težav s sklepi. Strinjam se, da je odlično zdravilo. Vem, kje se dobi v Sloveniji v obliki tabletk, toda ne vem, če se kje dobi kot mazilo.če koga zanima, lahko pomagam, da pride do njega.

z tuz verjetno se to ne pokaze,mislim da ne gredo toliko v podrobnosti

Kje v SLO se dobi Mumio.

Info za nabavo MUMIO,GSM 041 463 387.
LP

Živjo Tej!

To mazilo iščem že dlje časa in bi te prosila, da me, v kolikor jo lahko priskrbiš tudi meni, kontaktiraš na mail: [email protected].
Najlepša hvala1
Teja

Za MatejaMP

Mateja, mislim, da imava podobne reakcije na MTX zanima me kako se je obneslo? A se še vedno zdraviš z njim, ali še vedno učinkuje? Jaz ga sicer jemljem od decembra 2008 (sicer nekoliko večjo dozo 20mg) in mi pomaga, sicer imam blažje stranske učinke, kot je občasna utrujenost in brezvoljnost. Zanima me, če se ti je bolezen umirila oz. ali so vmes nastopili ponovni zagoni?
Predvsem ko berem vse druge poste me skrbi, ker pri meni ni takih bolečin, čeprav gre za RA, skrbi pa me, da nebi do njih prišlo.
Mislim pa, da te poznam čeprav me že nekaj časa ni v prekmurju.
Če želiš mi lahko odgovoriš tudi na mail: [email protected]
hvala in lp,
Mateja

Torej pise se leto 2009 odkar sem napisala tole sporocilo in zadeva se je zopet ponovila.Ne morem verjet.
Tej si se dosegljiv na tej telefonski
Ugotovila sem da je razlog verjetno v vnetju.V telesu imam neko vnetje ki pa se ne da dolocit, baje ,imam ponavljajoco angino ali vnetje mehurja, konca pa se potem v gleznjih.
Kaksno je to zivljenje sploh nimam besed.Drugi uzivajo v zivljenju mi pa se mucimo.

Pozdravljeni,

obstaja rešitev za vaše težave. Pišite mi na [email protected]

Lep pozdrav

ČE OBSTAJA REŠITEV JO LAHKO JAVNO RAZKRIJEŠ, dajanje zasebnega maila ni glih…..prej potegavščina.

LP, M.

romale,

bi zanimalo tudi mene, pa še marsikoga najbrž.
sem poskusila na mail, pa ni šlo naprej….

Vprašanja v zvezi z artritisom:

Stara sem trideset in malo čez. 🙂 Že od majhnega imam alergije in zadnjih deset let sindrom razdražljivega črevesa s proktitisom (eno leto). Trenutno je moja teža – 46kg.

Revmo (po vsej verjetnosti RA) imam zadnje pol leta. Nekaj podobnega sem imela že pred 4 leti a je po cca. letu dni brez zdravljenja izzvenelo. Tokrat je slabše.

Tako kot pred 4 leti, se je letos spomladi začelo z vročino in bolečinami, ki so zelo podobni gripi. Po dveh dneh je vročina izginila in sklepi so začeli boleti. Enkrat en, drugič spet drug. Zdravnica mi je dala pregledat kri (nič ni pokazalo) in Movalis.

Po pol leta so simptomi pri meni:
– jutranja okorelost rok in nog, trganje v kolenih in kolkih čez dan,…
– otekanje obeh sklepov, ki povezujeta prstanca in stopalo,
– bolečine v obeh palcih na roki
– občutek šibkih zapestij in gležnjev (gležnji me tudi bolijo).
– boli me tudi sklep, ki povezuje prstanec z dlanjo na roki. Sploh mi določene prste nekako »vleče«.

Čeprav mi je osebna zdravnica predpisala Movalis sem ga zaradi drisk in kravitev morala opustiti. Ne prenašam tudi Lekadola, Ketonala, Naklofena,… Še najbolje prenašam Analgin, a baje ni ravno običajno zdravilo za revmo.

Ali je kdo na koksidih? (Celebrex,…) In ali moraš protibolečinska zdravila jemat ko te boli, ali kar vsak dan? So namreč živa mora za moja prebavila. Po Movalisu se moje driske še kar niso umirile. Pa je že pol leta.

Revmatologa imam naslednji teden – na svoje stroške, ker zdravnica pravi, da bi se mi na krvi moralo kaj pokazati oziroma bi morali vsaj 4 moji sklepi zgledati rdeči, otečeni. Na internetu pa berem, da je pomembno, da se z zdravljenjem čim hitreje začne?! Kaj je res?

Telovadim vsak dan. Resnično mi pomaga odpravit okorelost in trganje. Sprehodi prav tako pomagajo, a se mi zmeraj vname prstanec na nogi. Moram še pogruntat sistem.

Zanima me :
1. Ali bo bolečina od sedaj naprej stalno prisotna? Brala sem o zagonih in umiritvah, a sem malo zbegana glede tega: Ali se zagoni in umiritve pojavljajo na daljša obdobja (mesece) ali je to mišljeno na kratka obdobja – en sklep vnet pol dneva, potem pa drug in tretji in tako naprej v krogu.
2. Ko je sklep otrdel, negibljiv – ali še boli?
3. Kdaj je smiselno hodit na kirurške operacije prstov (da bi lahko še naprej tipkali) in koliko časa ostanete aktivni v službah?
4. Osebno sem čisto na tleh. Za nobeno stvar nisem več prepričana de mi bo uspela.
Kaj vas drži pokonci? Kaj je pri vas protiutež bolečini? Kako si pomagate, da ne znorite? (otroci, partner, služba, RA društva,…) Sama otrok še nimam. Moja družina je mož in sitna tašča.
5. Ali imate kakšne hobije, ki jih še lahko opravljate? Skrbi me, da če se bom včlanila v kakšen tečaj, me bodo čukovo gledali zakaj sem tako počasna in večkrat odsotna. Zoprno mi je ker zgledaš tako … »len«, ampak si v resnici le resnično utrujen in stalno v bolečinah.

lp
Shakespeare

Pozdravljeni.

Problematika revmatskih obolenj je resnično močno razširjena v naši družbi. Glede na izkušnje in primere v svoji najbliži okolici vam bi svetovala, da preiskusite povsem naravne kapsule s patentirano oljno učinkovino – oljnim izlečkom Lyprinol.

Preizkušeno pomaga, zlasti če gre za vnetno revmatsko obolenje (vse oblike artritisa). Vse kar morate storiti je, da se sprehodite do lekarne in povprašate za izdelek Lyprinol, upoštevate priporočeno odmerjanje (2-4 kapsule na dan), jemljete redno in izboljšanje bo gotovo nastopilo. Kapsule učinkujejo brez neželenih učinkov, tako da jih lahko pojeste celo na prazn želodec. Moja mama je primorana jemati še polno drugih (ne samo antirevmatskih) zdravil, a ni nikakršne bojazni kontraindikacij pri sočasnem jemanju z Lyprinolom.

Upam, da sem vsaj malo pomagala z nasvetom…

Lepo popoldne.

torej…nisem glih usega prebral kar tukaj piše vendar….meni so pred kakim letom in pol na revmatološki kliniki diagnosticirali revmatoidni artritis,kar se je kasneje izkazalo da je diagnoza sicer pravilna vendar je vse to(zatekanje gležnjev in hude bolečine v kolenih,mesec ali dva sem tudi že jemal imunomodularna zdravila..)posledica plučnega raka.zato prosim lepo-nekdo je rekel da bi bila bolša diagnoza rak-No jst povem da temu ni tako… :);

zdaj se mi je po pol leta zaključenih terapij in razmeroma minimalnih problemov z zdravjem stvar začela ponvljati(zatekli gležnji ,bolečine v kolenu)in ker mi izkušnje govorijo da naša medicina cepljena prot hitrosti,bi prosil za katerekoli info o raznih prehranskih načt
rtih ali pa karkoli v zvezi z revmatoidnem artritisom in kako znake najbolje blažiti??seveda oa bom vsekakor o tem obvestil svojega onkologa in močno upam da se celotna stvar ni ponovila,ker sem mi trikrat pa res nebi več dalo skozi isto sranje ….

sicer sm zelo aktiven šprtnik(kolesarjenje,alpinizem,tek,itd…)in mislim da Negibanje pri meni ni opcija 😛

lepo pozdravljeni

Žiga!

Priporočam knjigo Alkalizirajte ali umrite, ter dieto dr.Papuge: http://www.papuga.si

Lp

Tudi jaz imam težave z RA,pa me zanima,če ima kdo kakšne izkušnje z naravnim zdravilom Mumio ?

L.P.

Pozdravljeni,

Mumie, kateri je Tej omenil ni zdravilo, temveč prehransko dopolnilo! Uporabnost ima res zelo široko in tudi rezultati pri uporabi Mumie so izredni, vendar se zelo uspešno uporablja le kot pomoč pri zdravljenjih in ne kot zdravilo!!!
V Rusiji Mumie pri različnih zdravstvenih problemih in tudi pri reumatoidnem artritisu uporabljajo že stoletja.
Pri nas pa smo ga uradno registrirali šele letos (2010). Na prodajnih policah in v spletni trgovini bo Mumie možno kupiti v mesecu decembru 2010.
Za dodatne inforamcije v zvezi z Mumie lahko pišete na [email protected], v kratkem pa boste o tem prehranskem dopolnilu prebirali in slišali veliko več.

Lp,

Kot obljubljeno,

na spletni stranš http://www.mumie.si lahko preberete veliko več o čudovitem MUMIE!

Lp. Bioteka

Pozdravljeni! Tud jaz imam par vprašanj, če vam ni odveč… stara sem 23 let in pred 2 tednoma so mi postavili diagnozo psoriatični artitis. Psoriazo(luskavico) sem namreč dobila že pred 7 leti.. Takrat mi nihče ni povedal, da je možno, da čez par let zbolim za psoriatičnim artritisom! Do danes se se mi je stanje s kožo zelo izboljšajo, vendar me je doletela ta neprijetna bolezen.. V bistvu se je začelo tako, da se mi je pred 3 mesci na levem zapestju pojavila nekakšna izboklina. Trajala je pribl.2, dni, mislim celo, da sem si jo sama “porinila” nazaj na pravo mesto. Bila sem na ultrazvoku, kjer so mi rekli samo, da imam nategnjeno in vneto vez. Čez dva dni se mi je še ne desnem zapestju ponovilo enako. Nato so me poslali na MR. Tam tud niso odkrili nič kaj posebnega, razen na levi roki suspektno rupturo TFCC. To pa je, če sem prav razumela nekakšna pretrgana vez. V naslednjih dneh, so me začeli boleti še gležnji v narti pri zgibu in vezi na zadnji strani pod koleni. Začele so se bolečine tud v prsti na rokah. Napotili so me k revamtologu in tam so mi postavili diagnozo! Sama sem že zelo zmedena.. Po 3 mescih pošiljanja k enemu in drugemu, me je že čisto psihično izčrpalo!¨Dobila sem tablete movalis, ki delujejo protivnetno. Vse sklepe imam namreč zelo vnete! Zdaj jih jemljem okrog 4 dni, bolečine pa so še vedno prisotne! Zdaj me že bolijo kolki in križ! Nikakor ne moram dojeti kaj me je doletelo in to pri mojih letih! Rada bi poskusila alternativno zdravljenje, ker sama nisem pristaš kemikalij! Vem, da te tablete trenutno moram jemati, vendar mi bodo dolgoročno sigurno pustile posledice.. Prosim vas lepo za kakršenkoli nasvet, ker sem resnično obupana!!! Ne vem kaj me čaka… Upam, da se najde kdo ki me razume in mi bo znal svetovat.. HVALA!!!

kakšne probleme pa ima moja hčerka z avtoriteto, ki je zbolela za juvenilnim idiopatskim artritisom pri 4,5 mesecem življenja????????????????????
še živet ni začela, pa ima revmo????
in je na Medrolu in ima ogromno bolečih preiskav, ……
če ima kdo kakšno alternativno rešitev naj mi jo zaupa,….

LP

Spoštovana,
kako radi bi pomagala tvoji deklici pa ji ne morem, vem kako ona trpi, pa tudi ti z njo, kajti tudi sama imam artritis – psoriatični in vem kaj prestaja tvoja deklica. Lahko ti rečem samo to, da mi je hudo da ta bolezen prizadene tako male otroki, kateri si ne morejo nič pomagati. Upam, da ji bodo zdravila pomagala in da bolezen čimprej izgine, v kolikor je to sploh mogoče.
Lep pozdrav tebi in tvoji deklici.

New Report

Close