Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja rentno+nezgodno zavarovanje Merkur

rentno+nezgodno zavarovanje Merkur

Pred 5 leti sem sklenila rentno zavarovanje + nezgodno pri zavarovalnici Merkur za dobo 25 let. Plačujem okrog 10.000 (pribl. 3000 za nezgodno zavarovanje). sit na mesec.

Zanima me, ali je smiselno z zavarovanjem nadaljevati, saj takratni predpisi niso določali nekega zajamčenega donosa, in je letni dobiček, ki ga pripisujejo, prav mizern. Nezgodno zavarovanje pa tudi v ničemer ne izstopa po ugodnostih, zato razmišljam o prekinitvi pogodbe oz. da mi izplačajo kar mi pripada. Ali dbim izplačano vsaj po 7.000 sit na mesec * obresti?’
Ne vem, kaj storiti, ker gre še za 20-letno plačevanje, ali se izplača vztrajati ali ne??

Hvala, Helena

Taka pogodba,kot si jo sklenila ti ima točno določen namen.Namen takega zavarovanja je ustvariti si socialno varnost glede na naše potrebe in za naše najbližje. Dobiček,katerega ustvarjajo zavarovalne hiše ni pretirano velik.To pa zato,ker je kapital,katerega nalagamo zavarovanci na račune zavarovalnic ivestiran v najvarnejše naložbe.Ta dobiček je predviden,kajti ne moremo tudi vedeti kakšne bodo obresti na banki čez 20 in več let.Seveda pa bi bil dobiček večji,če bi vlagali denar v kakšne druge,manj varne naložbe.So pa to veliko bolj rizične naložbe.
Kar se tiče nezg.zavarovanja pa imaš zelo kvalitetno zavarovanje,samo ne vem,če je po tvoji meri.
Če takole na hitro izračunam,ti bo teh 25.000 evrov ki pa zopet ni majen denar ,prišlo zelo prav takrat,ko ga boš najbolj potrebovala
Pogodbe se ne splača prekiniti,saj veliko izgubiš.
Splača se ti vztrajati,čas pa zelo hitro teče,odločitev pa prepuščam tebi!

Lepo te pozdravljam, Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

….najprej si znižaj dobo varčevanja, čez nekaj časa pa prekini zavarovanje. Ker drugače boš ven dobila eno figo in se ti ne splača prekinjati, razen če zelo nujo rabiš tistih nekaj tisoč tolarjev,kolikor bi sedaj dobila ven. Predlagam ti, da se najprej obrneš na Merkur in jih prosiš za informativni izračun predčasnega odkupa, pa boš potem videla ali se ti splača ali ne.
Naslov: Dunajska 58, ljubljana

jaz ti lahko povem, da sem, pri merkurju mislila prekiniti pogodbo, ki sem jo sklenila za 20 let, prav tako za nezgodno in rentno zavarovanje. Plačujem že 7 let. Izračun za predčasno prekinitev pogodbe je bil tako mizeren, da nisem mogla verjeti svojim očem. Potem sem prosila še za izračun v primeru izplačila avansa pa je tudi ta tako oderuški s previsokimi obrestmi. Jaz sem mislila, da, če vzameš avans, ti ta znesek potem odštejejo pri izplačilu rente. Pa ni tako, letno plačuješ 8% obresti, vse do vračila avansa. Pa že raje kredit vzamem pri banki.

New Report

Close