Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Rentgen in dojenje

Rentgen in dojenje

Pozdravljeni,

Ne vem ce to spada v ta forum ampak mogoce me boste znali malenkost pomiriti ker sem verjetno (upam) prevec panicarim.

Med dojenjem sem zaradi velikih tezav z zobmi opravila 3x rentgen zob- enkrat posamezen zob (mala slikca), ortopan (2D) in se CBCT 3D slikanje zobovja. Vsakic sem imela cez prsi svinceno pregrinjalo. Ko sem raziskovala kako je z mlekom po rentgenu sem dobila informacijo da ni problema, tudi zdravniki so mi to potrdili. Sedaj pa me je postalo strah ker sem nekje prebrala da rentgen med dojenjem povecuje moznost za nastanek raka dojke zaradi “pospesenosti delovanja celic v dojki”. Mi lahko poveste koliko je resnice na tem in ali sem si s temi slikanji naredila vec skode kakor bi si jo ce bi slikala ko nebi dojila npr? Raka dojke sicer v ozji druzini (mama, babica, teta..) nimam.

Hvala za odgovor.

 

Pozdravljeni,

mislim, da se lahko pomirite  in ne rabite biti v skrbeh, saj ste imela med slikanjem ustrezno zaščito. Več škode, vam bi verjetno prinesla strah in pretiran stres, če boste preveč sekirala. Upam, da boste težave z zobmi čimprej rešila. Lepo materinstvo vam želim in vse dobro vam in vašem dojenčku ali dojenčici.

New Report

Close