Najdi forum

Mislim, da gre le za problem sposobnosti sproščanja, ki se da zelo hitro odpraviti.

...naj bo Luč, Ljubezen in Radost!...Igor T. - LOSANG TASHI

Gospod Igor, želela bi vaše mnenje: Rada bi poskusila z regresijo, vendar vsi izvajajo “nehipnotično” regresijo mene pa zanima globlja regresija. Vem da ste že opozorili da to ni pravilni izraz vendar le tega uporabljajo. Nisem še poskusila te nehipnotične regresije in je tudi ne želim. Nekoč sem poskusila na podoben način progresijo, postopek ni prav nič posebnega, to kar je bilo izvedeno zame ni imelo nobenega pomena. Seveda popeljal me je daleč naprej, vendar imam jaz tako močno domišljijo da si v budnem stanju lahko predstavljam karkoli želim da bom čez mogoče 20 let. Ker me je opozoril da je “nehipnotična” regresija nekaj podobnega, se mi to ne zdi smiselno, mislim da bi se moj um in domišljija precej vpletla. Iz tega razloga bi želela poskusiti globljo regresijo, kjer jaz ne bi bila pri popolni zavesti, samo tako bi verjela da so to spomini iz preteklega življenja in ne nekaj kar je ustvarila moja domišljija. Moj problem je da sem že celo življenje samska (stara sem 29 let). Z menoj psihološko ni nič narobe. Ker sem astrologinja vem da je vzrok moje samote karmičen jaz bi želela vedeti in razumeti zakaj. V kolikor bi vi lahko izvedli globljo regresijo vas prosim da mi odgovorite in sporočite kako, kje in kdaj. Naj vas opozorim da mi je gospod ki je izvedel progresijo rekel da “negipnotična” regresijo pri meni ne bi uspela, saj imam premočnega kontrolorja – karkoli je pač s tem mislil. Hvala

Ne vem, s kom ste se pogovarjali o regresoterapiji, niti nevem, kaj vam je povedal o tem. Vsakar regresoterapija je “hipnotična”, če jo že hočete tako imenovati. Za odpravljanje različnih težav uporabljamo le različne stopnje hipnoze. Najbolj je v rabi @-stanje. Višje hipnotične oblike se uporabljajo za resnejše primere psihičnih motenj, kot je n.pr. shizofrenija.

Glede “kontrolorja” res ne vem, kaj je s tem mislil vaš sogovornik. Gre le za to, do kakšnje stopnje se lahko regresiranec sprosti in kako ga pripravimo na to. Včasih sta za to potrebni tudi dve srečanji.

Lahko mi pišete na moj naslov [email protected] in mi poveste več o svojih problemih, pa jih bova morda skupaj uspela rešiti.

...naj bo Luč, Ljubezen in Radost!...Igor T. - LOSANG TASHI

pozdravljeni
pišem prvič, ker sem šele pred dnevi našla to stran o duhovnosti.

Zanimivo je, koliko ljudi vidijo v regresiiji rešitev svojega problema, kot tabletko.

Pa ni tako. Kot je povedal Igor, je regresija bolj informativnega značaja, rešitev problema pa ne.

Bila sem na regresiji in moram reči, da nisem rešila nobenih problemov za moje klofute v življenju.

Edino kar pomaga je meditacija, da se človek v sebi pomiri.

Da se začne čutiti, da se zaveda svojega občutja tisti trenutek, ko se mu dogaja.

To je zelo težko, vendar moramo vztrajati, če želimo probleme rešiti. (Tu pa nastane problem, ker morda zadeva še ni zrela za rešitev)

Svojega” Angela” prositi za zaščito in s prošnjo za rešitev teh težav.

Veliko razmišljati o problemu, zakaj je nastal, kaj je bil vzrok, kje je nastal,.ga nekako poskusiti obelodaniti, ker možgani imajo vse rešitve, le mi z svojo blokado jih nočemo videti.

Vsi seminarji tečaji ne pomagajo, če se ne potopimo v sebe in informacije ne sprejmemo.
Zato nekateri hodijo na vse mogoče seminarje, tečaje in upajo, da bodo dobili tabletko za rešitev vseh težav.
To pa ne gre tako.

Tvoje življenje je le tvoje in nihče nima te moči, da manipulira s tvojim življenjem, razen, če mu dopustimo. Tu pa nastane problem.
Meni je veliko pomagala knjiga ŽIVLJENJE JE TVOJE
Zaenkrat toliko

lp

Hvala, Mimica, za tvoj prispevek. Vsak ima pač svoj recept. Definitivno je najboljši tisti, ki deluje….

Ne vem, od kod sicer ljudem informacije o regresoterapiji. To niso izleti s Kompasom po preteklih življenjih. V regresoterapiji se dogaja popolnoma isto, kar Mimica opisuje, kot angažiranje lastnih potencialov, le da to ni mogoče v normalnem stanju. Regresoterapevt te privede do tvojega Vodnike, le-ta do tvojega Višjega jaza ( popolnoma enakom, kot v globoki meditaciji ) in z njim potem rešuješ preobleme, če so le-ti karmične narave.

Na FESTIVALU EZOTERIKE, ki bo zadnji vikend v avgustu ter prva dva vikenda v septembru v Ljubljani, boste izvedeli veliko več o tem, zato priporočam obisk.

...naj bo Luč, Ljubezen in Radost!...Igor T. - LOSANG TASHI

Pozdravljeni,
imam zelo pereč problem, ki se vleče že več kot desetletje. Gre za odnos, ki pomeni vse in hkrati nič, ki je nekoč bil, pa ga več ni, a ostaja v nama in ga enostavno ne moreva pozabiti. Preverjeno 100% je enako na obeh straneh. Okoliščine pa so nekako takšne, da realno zveza ni mogoča, oz. obstaja nešteto ovir, oseb in situacij, ki nama to preprečuje. Nekako pa ohranjava “povezanost na duhovni ravni”. Mogoče se zdi smešno, ampak dejansko se začutiva že s samim pogledom. Ne vem v čem je poanta tega odnosa, kdaj bo to minilo, če sploh, gre za iluzijo ali karmično navezo?
To se sprašujem že dalj časa in me zanima, če bi mi lahko regresija pomagala?

Z regresijo bi lahko ugotovil karmično povezanost. Vendar bi bili vsi ukrepi proti temu nenaravni, zato na to temo noben pravi regresoterapevt ne bo delal terapije, razen eseveda gre za nenaraven ali kazniv odnos.

...naj bo Luč, Ljubezen in Radost!...Igor T. - LOSANG TASHI

Mene pa zanima, za kaj oz. v kakšnih primerih sploh delate regresijo. Vsi, ki vam tu napišejo svoj problem jim posredujete odgovor, da jim je ne svetujete, ker to ni področje, ki ga regresija reši. o.k., pod globoko hišnozo rešujete probleme shizofrenikov, kakšne primere pa “rešujete” v alfa stanju. Sama sem trdno prepričana, da bom šla na regresijo iz razloga, ker se mi konstantno ponavljajo enaki odnosi s partnerji, plus tega imam občutek, da je v meni veliko več moči,kot jo navzven kažem, enostavno vem, da obstaja rdeča nit iz preteklih življenj, ki jih želim prepoznati, da lahko tu v tem času in življenju zadevi naredim konec in se “sprostim”. Hodila sem že na razne terapije o spoznavanju sebe, bla,bla,bla….vendar to še vedno ni to. Kar se tiče meditacije, je edina, ki mi pomaga “vrnitev v prejšnja življenja” problem je samo v temu, da me glas moškega, ki ima uvodno besedo tako umiri, da zaspim še preden se sam postopek regresije začne. Vodi ga ena punca, ki mi pa po glasu ne ustreza, pa moti me, ker ves čas omenja angele. No, predvsem me zanima, kakšen problem mora človek imeti, da vi naredite regresijo v alfa stanju?

Z regresoterapijo “rešujemo” primere, kjer ugotovimo, da stvari ni mogoče urediti na nivoju obstoječega ezoteričnega telesa. Takrat pomislimo tudi na karmiične vzroke in v regresiji prepustimo človeka njegovemu lastnemu “vodniku”. Vsakdo seveda ni sposoben regresoterapije, saj se morda ne more niti sproščati, kaj šele, da bi prišel v potrebno alfa stanje ( ni pravzaprav ni alfa stanje ). Tudi ta oblika ni čisto brez nevarnosti, saj naj bi jo izvajač le izkušen terapevt. Majhna napaka, n,pr, pri vračanju v sedanje življenje, lahko povzroči namreč trajnejše motnje…

Malce me je zmotil tvoj narekovaj pri besedici “rešujete”. Mi nič ne rešujemo, človek rešuje sam, mi ga le usmerimo na pravo pot k rešitvi.

Premalo vem o tvojem problemu in o tebi, da bi lahko povedal, česa vse še nisi naredila na nivoju sedanujega življenja in ali je res potebna regresoterapija. Vera v Dobro, recimo, zelo pogosto pomaga bolj, kot katera koli regresoterapija. Vedno pa se lahko obrneš tud neposredno name na moj mail: [email protected].

...naj bo Luč, Ljubezen in Radost!...Igor T. - LOSANG TASHI

Pozdravljeni!

Ali to drži, da smo bili v prejšnjih življenjih nekako v tesnejših stikih s tistimi s katerimi smo danes v stiku?

Zanima me še tole, če antipatija do nekoga drži v taki meri, kot nekateri opisujejo, da naj bi imeli do njih še nerazčiščene stvari iz prejšnjih življenj-a, kar ima za posledico antipatijo do njih danes?

na kakšen način pa je sploh mogoče ugotoviti s katerimi ljudmi , ki so danes v tvojem življenju, bil povezan-z njimi v prejšnjem?

(se opravičujem, zamotana vprašanja, ampak upam ,d a je mogoče odgovoriti na njih)

o teh zadevah sem že bral apo netu, pa me vseeno zanima mnenje strokovnjaka na tem področju.)

včasih ugotavljam nekakšno “čudno simpatijo” od nekoga, ki ga prvič vidim (v tem življenju) pa ga srečujem (ne dolgo časa ) skoraj vsak dan, čeprav me ne pozna, do nekoga pa strašno antipatijo z moje in njegove strani? ima to kakšno vezo s prej. vprašan

se je že zgodilo, da prav tako nekoga “prvič” srečaš in v tistem trenutku, mogoče v naslednjih “klikne nekqa povezava” nerazumljena da ti je simpatičen (kot oseba, brez “ljubezenskih” čustev, čustva so pristotna, vsekakor) da ti ugaja kot prijatelj, da bi se družil z njim/ te ne odbija in ti nekaj pomeni tako nekako. Pa vendar te ne pozna.

res me zanima , bila hvaležna za odgovor, lp

Odgovor je na novi temi PREJŠNJE – DANES.

...naj bo Luč, Ljubezen in Radost!...Igor T. - LOSANG TASHI

Zanima me, če je kdo že bil pri seansi regresije.
Morda poznate oz. priporočate katero osebo.
Čitala sem da izvaja regresijo:
Xxxxxx X, Xxxxxxxx
1000 Ljubljana

Je morda kdo že bil pri njej. Kaj pravite o njeni strokovnosti.
Hvala za odgovore.

Sporočilo je delno cenzurirano. Izbrisan je del, ki spada v pristojnost naše oglasne službe

Sicer sem pa o regresiji, in to prav pod tem naslovom, že toliko zapisal, da se mi enostavno ne ljubi več ukvarjati se s tistimi, ki so tako ignorantski, da se jim ne ljubi niti pogledati nekaj tem nazaj. V ta namen sem temi ( celo z istim imenom ) združil, da bi vam in sebi olajšal življenje. Sedaj je na vrhu ni treba vrteti niti gumba na miški…. Ampak tega tudi regresija ne odpravi…..

...naj bo Luč, Ljubezen in Radost!...Igor T. - LOSANG TASHI

Spoštovani!
Globoko se opravičujem, ker nikakor nisem želela biti in nisem “ignorantska”.
Vse vaše članke na to temo sem prebrala in tudi dosti razmišljala.
Ker pa je toliko objav, kam lahko gre človek na regresijo, in vsi so strokovnjaki….

Moram vam povedati, da se zdravim za depresijo, tesnobo, anksioznost….
Prišla sem do te točke, da ne rabim zdravila, da moram narediti nekaj sama.
Že od majhnega se mi pojavljajo ,nenadoma neki odgovori, ki se potem uresničijo.
Ko sem povedala mami, mi je to v kali zatrla, da me nekaj slabega obseda.
Psihiatrinji tudi nisem povedala, ker znanost za to ni odprta. Bala sem se, da bi me poslali v bolnico. Sedaj vem, da sem si nekatere bolezni priklicala (sladkorna, pljuča..)
ker sem želela ubežati, skriti se pred službo (mobing) in mamo (ki mi jemlje energijo)

Vaš prejšnji odgovor in moje vprašanje, je bilo kakršno je bilo.
Jaz sem med tem časom bila na seansi regresije.
Ne želim pred vsemi razlagati, kako je bilo.
Nekatere stvari malo lažje razumem in se imam rada, takšna kot sem.
Sem dobra duša, ki pa ne želi stikov z drugimi.
Ostalim živim bitjem pustim živeti njihovo življenje.
Mislim, da bi morala nadaljevati z regresijo.
Baje sem duša na prehodu, v staro dušo.

Kaj menite vi o tem ?
In kako lahko “regresor” ve, kako stara duša si oz. ali si dobra oz. slaba?
Še enkrat se vam opravičujem in vam želim vse lepo

Spoštovana Cana!

Tudi meni je žal, da sem vam takrat odgovoril na način, na kakršnega sem. A tudi mi, učitelji in terapevti, smo samo ljudje…..

Glede vaših problemov in njih reševanja niste na pravi poti. Če želite pomoč, mi čimpreje pišite na moj naslov [email protected].

...naj bo Luč, Ljubezen in Radost!...Igor T. - LOSANG TASHI

A to pa ni reklama?

Sem mislila, da so forumi za to, da si tukaj sodelujoči delimo informacije… Mene bi pa zelo zanimalo, kaj ljudje mislijo o xxxxxxxxxxx in yyyyyyyyyyy, tako pa lahko zvem samo naslov vašega maila, ki ste baje tudi terapevt.

Draga Svašta,

seveda neidentificirana, kot se spodobi za ljudi, ki zjutraj sovražijo samega sebe, zvečer pa že ves svet. Ponovno razlaganje koncepta naših forumov bi bilo nesmiselno. Če doslej zapisanega nisi dojela, bolj preprosto ne znem povedat. Na spletu je nešteto forumov, kjer lahko stresate svojo slabo voljo in se, anonimno, znašate nad ljudmi, ki so drugagčnega mnenja od tvojega. Veliko ljudi to tudi počne in na ta način prazne svoje vsakodnevne frustracije. Zakaj si ne najdeš enega takih forumov in svojo slabo voljo stresaš ljudem, ki pridejo tja, da bi brali takšne zadeve. MON je izključno namenjen ljudjem, ki se s svojimi problemi obrnejo na nas in pričakujejo odgovor, ki ga, običajno, tudi dobijo. Ni pa namenjen ne raklamiranju in ne polemiziranju. Ste kdaj poizkusili polemizirati s katerim od zdravnikov, ki delujejo ne našem forumu? Seveda ne. O medicini običajno ljudje vedo bolj malo, o duhovnosti pa vsak misli, da ve vse….

Ko objavim svoj naslov, ki je tudi sicer dostopen vsakomer v mojem profilu, ga objavim zato, da bi zaiteresiranemi povedal, razložil ali ga opozoril na kaj posebnega, kar se ne tiče ostalih ali zato, ker bi odgovor na njegovo vprašanje bil enostavno predolg za forum. To ni reklamiranje, saj svojih nasvetov ne zaračunavam in tako, kot vsi, ki sodelujejo na forumih MON, to počnemo prostovoljno in brezplačno.

Draga Svašta, kot sem že mnogokrat napisal, če nimaš kaj početi, prosim ne počni tega tukaj…….

...naj bo Luč, Ljubezen in Radost!...Igor T. - LOSANG TASHI

V redakciji smo prejeli prispevek D.H. o hipnoterapiji. Ker avtor sam povdarja v prispevku, da hipnoterapija ni povezana z duhovnostjo, smo prispevek posredovali moderatorjem foruma o psihiatriji.

...naj bo Luč, Ljubezen in Radost!...Igor T. - LOSANG TASHI

Morda ste narobe razumeli. Nisem napisal, da ni povezana z duhovnostjo, vendar je to ena izmed smeri.

D.H.

V tem primeru vas prosimo, da predelate vaše sporočilo, ker takšno, kakršo je spada ali v rubriko psihiatrija ali pa pod reklamne oglase.

...naj bo Luč, Ljubezen in Radost!...Igor T. - LOSANG TASHI

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close