Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže refleksna m. stopal boli..

refleksna m. stopal boli..

je res,da mora boleti? mene je zleo bolelo. so mi razložili, da je z menoj tako zelo narobe. in da me sčasoma ne bo več bolelo.
pa je bolečina res tako nujna? Maserki sicer zaupam, vendar bolečina je bila le prehuda.

Pozdravljena Ema!

Prav vesela sem vašega vprašanja. To je zelo pogosta dilema med različnimi terapevti.

Eni zagovarjajo, da mora boleti, ker je to edini način za napredek. In še, da se naučite prenašati bolečino in si tako zvišujete prag bolečine.

Sama imam o tem drugačno mnenje. Menim, da bolečina pri refleksni masaži ni potrebna. Lahko je na določenih predelih reciva bolj občutljivo in se izzove zelo blago bolečino, a za uspeh to ni potrebno. Če se izvaja reflekso terapija samo na fizičnem nivoju, bolj v smislu gnetenja mišic na stopalu, potem je potreben večji pritisk. Če pa se dela refleksna masaža tudi na energetskem nivoju, močan pritisk ni potreben, saj se brez tega doseže močno povišan pretok krvi, energije…
Nikoli ne zagovarjam izvajanja nasilja nad telesom. To ga že sami velikokrat povzročamo (prisiljene drže, stalno pod stresom, napetostjo…), zakaj bi se torej posluževali še agresivnih metod masaž, če se tudi na drugačen, bolj nežen način doseže čudovite rezultate. Ampak ne pozabite, to je samo moje osebno mnenje..

Tudi sama izvajam kot maserka refleksno masažo stopal in res drži, da nasilje ni potrebno. Je pa tudi res, da je veliko ljudi tako zelo občutljivih in nikakor ne znajo obvladati niti manjšega pritiska in potem je tukaj vprašanje čemu opravljati refleksno masažo, če pa navadne masaže ne zdržijo??

Tam kjer so težave normalno malce boli in se strinjam, da je potrebno malce samokontrole in predalčkanje po možganih za zdravje. Verjamem, da takšna ion kakršnakoli strokovna masaža zagotovo pomaga in vsekakor božanje ljudi ne pripomore k boljšemu zdravstvenemu stanju.

To je pač moje mnenje, ker opravlčjam te masaže in poznam ogromno primerov, ki so potem vsaj po glavi poštimali in jim je bilo takoj mnogo bolje.

Je pa res, da mučenje nekoga z hudimi bolečinami sigurno ni potrebno in se lahko pač postopoma navaja na močnejši pritisk.

Pogovorite se s svojo maserko kajti ona je tista, ki bi morala vedeti kaj se z vami dogaja in vam primerno pomagati.
Če ni tako pa zamenjajte maserko-saj jih je mnogo 🙂

Lep pozdrav

New Report

Close