Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija Refleks hoje

Refleks hoje

Pozdravljeni,

pišem vam, ker me skrbi, ker ima moja tri mesečna punčka še zmeraj izziven refleks hoje. Ali to vidite tudi pri otrocih brez nevroloških motenj? Prav tako opažam, da vse stvari raje dela z levo rokico, tudi v usta večkrat nese levo kot desno rokico. Sicer obe rokice preprijema na sredini, igračko prime tudi z desno rokico, prav tako z desno rokico seže po viseči igracki, samo vse nekoliko manj intenzivno kot z levo. Opažam tudi, da ima.nekoliko.ožji levi uček. Vsak dan pase kravice, v kosu zdrži cca 10 min, potem zacne protestirati. Rada se smeji in odziva nama, veliko tudi gruli. Ko me vidi se vedno nasmeje. Skrbi me, da bi bil še vedno prisoten refleks hoje in blaga asimetrija lahko znak CP. Čakava sicer na pregled v razvojni ambulanti.

Hvala in lep pozdrav

Predvidevam, da ste katarina919, ki je enako vprašanje poslala nekaj minut pred tem. In nanj sem tudi odgovorila. Naj le dodam: razvojni pediater bo najboljša oseba, da vas dokončno pomiri… Ker o znakih, sumljivih za CP, resnično ni “ne duha ne sluha”.

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

New Report

Close