Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Recite NE polževim vsadkom!

Recite NE polževim vsadkom!

Zdravo,

sedaj se je spremenilo razmerje med € in $, tako da niso cene več tako ugodne, pa še vedno precej ceneje kot v SLO. Plačilo možno z kreditno kartico ali predplačilo preko banke(za cca 5€ dražje). Tudi poštnino so malo dvignili do Slovenije. Sedaj pride 300 kosov okoli 120 €.

LP Gorazd

Zdravo,

danes sem naročil 300 kosov in je cena 133.95$. Bom videl kolikšna bo carina in DDV. Javim ko pridejo domov.

LP Gorazd

Zdravo,

baterije sem dobil v enem tednu na dom, tokrat brez carine. Torej stale so točno 102€ ali 0.34€ za baterijo. Glede na cene pri nas še vedno zelo ugodno.

LP Gorazd

A tut DDV ti niso računal?

Zdravo,

nič niso računali, niti DDV-ja. Poštar jih je prinesel na dom brez dodatnih stroškov. Vsaj enkrat sem imel srečo.

LP Gorazd

Naj se vam predstavim, sem 16-letni gluhi dijak, ki ima PV od drugega leta. Pri pouku nimam posebnih tezav. Uporablam MED-EL-ov slusni aparat.
Pa poglejmo stvari, s katerimi se jaz ne strinjam.

Ne, ni silno obcutljiv. Na treningih, ki ga imam trikrat na teden po uro in pol, NIMAM posebnih tezav z aparatom, cetudi ce se na polno potim.

Nikoli nisem imel taksnih problemov.

Pri dezju imam vedno deznik pod kotom 20 stopinj lezece na rami, tako nimam nobenih problemov s prijemanjem aparata na kovinski del deznika.

Pri mojem aparatu baterije drzijo priblizno 10 ur, tako da VEDNO vem, kdaj priblizno se bodo izpraznili. Ne uporabljam navadnih okroglih baterij, temvec akomulatorske, ki se polnijo. Je pa res, da vcasih napacen akomulator vzames in se izprazne prej kot 10tih urah, imam se vedno rezervne baterije, in sicer imam s sabo okrogle baterije & del za okrogle baterije.

Kot sem ze rekel, pri sportu NIMAM tezav s mokrim aparatom. Novega imam ze 3-4 leta, prepoten je ze bil nestetokrat, nikoli ga se nisem susil, pa se vedno lepo dela. Edini problem je, da se magneti slabsajo in slabse primejo na notranji magnetni del.

Moj aparat vedno vsake dve leti nesem na ciscenje praha v Ljubljano, tako nimam problemov. Je pa res, da lahko aparat pokvari ce pade na tla. Meni je ze padel nestetokrat, se posebej med treningi, se vedno pa normalno deluje.

Jaz treniram, kot sem ze povedal, borilni sport, torej lahko tudi pomeni da sem dobil dosti udarcev v glavo, in nimam tezav s notranjim delom polzevega vsadka.

Vse je moje mnenje. Jaz prav tako priporocam PV, ker sem danes uspesen osnovnosolec, ki je koncal 9. razred z odlicnim spricevalom, prijavil na gradbeno srednjo solo v Lavi kot gradbeni tehnik. Danes obiskujem prvi letnik gradbene sole, in sem zadovoljen.
Posebej se zahvaljujem PV, brez tega bi hodil v Ljubljano. S PV se lahko normalno pogovarjam po telefonu (uporabljam HTC EVO 3D, pametni telefon), nimam posebnih tezav, lahko se normalno pogovarjam s sovrstniki, s starsi, prijatelji…

Lep pozdrav, David.

David, vse zgoraj napisano je še od takrat, ko tebe še ni bilo in so bili polževi vsadki še slabi. zdaj je povsem drugače. To, kar si citiral, je tako, kot če bi bral in odgovarjal na 120 let star članek o največji hitrosti in zmogljivosti tedanjih avtomobilov. Danes je vse drugače.

Še jaz naj se oglasim. Končno eden David, ki to uporablja. Ne vem zakaj se oglašajo ljudje, kateri nimajo težav in potem zavajajo javnost. Zakaj se oglašajo in so proti stvarem, katere ne razumejo. Zakaj niso proti zudi recimo očalam. Pa ljudje božji, bog daj , da kdo kaj otkrije, da ljudem olajša življenej. Nekatere pa res vse moti. A ne. Sem naglušna in vem kako je hudo, če ne slišiš (sem se dolgo upirala Sa priznam predolgo), življenje gre mimo. Ne moreš biti zaprt samo v en krog enakih ljudi.

Moj oče je bil gluh 14 let, že pred tem je zelo slabo slišal.
Sedaj približno 3 mesece uporablja PV in si več ne zna predstavljati življenja brez…kajti pred nekaj tedni je verjetno prvič v svojem življenju slišal ptičje petje.

Odlično, da imamo debato s strani uporabnikov kot tudi s strani oseb, ki niso navdušene.
Všeč mi je predvsem izmenjava izkušenj.

Pred kratkim se je v Ljubljani mudila Patty Shoreman iz Švice, je profesorica za poučevanje gluhih in obenem ima tesne stike z organizacijami gluhih, zato je na tekočem z dilemami in novostmi.

Poraja se nekaj vprašanj, med drugim, kako se bo ta trend odvijal naprej. Ali bodo vsadki vedno manjši?
Ali jih bo potrebno po nekaj letih nošenja odstraniti – kdo krije stroške in kaj se zgodi z njimi, ko uporabnik
umre? Ali bo sedanja kriza dvignila stroške na posameznika, in se bo breme z zavarovalnic preneslo na uporabnike? Zakaj se pojavljajo razlike v obravnavi posameznih gluhih oseb tako, da je polžkov vsadek brezplačen, medtem ostali gluhi iz lastnega žepa plačujejo stroške za tehnične pripomočke kot so budilke, svetlobni zvonci, baby alarmi in podobno…Ali PV oblikuje novo skupino ljudi z drugačno kulturo in identiteto? Odkrivajo se nova vprašanja… na katere bo odgovoril čas in uporabniki PV sami.

mag. Petra Rezar

Najprej sem zmajal z glavo nad postom gospe Petre. Potem pa sem se zamislil.
Na nekatere stvari verjetno niti g Slavoj Žižek ne bi vedel odgovora.
to o budilkah etc.
Tipičen slovenski malenkostni pogled. Naj sosedu…

Je pa tudi vsadek bistveno večji strošek kot budilka. In uspeha se vnaprej ne da napovedat.
In, aparat je manjši del stroškovnika.

je pa aparat bistveno predrag Bi pač firme rade zgolj mastno zaslužile (kot farmacija z biološkimi zdravili). Vodi jih ZGOLJ ŽELJA PO DOBIČKU in osvajanju trga. Gluhi jim dol visimo.

leta nazaj sem zasledfil, da so v ZDA izračunali da je polžev vsadek izreden costeffect, oz profit za družbo.
glejte sam gornji, davidov primer. Kaj bi bil brez vsadka? odvisen od FIHO.

Verjetno je res škoda, da se še uporaben zunanji del vsadka zavrže. Morda bi jih zbirali (to je stvar avdiologov) in jih dali kot nadomestilo nekomu v primeru okvare.

pri kremaciji, ko ratamo pepelke in pepelkoti, pa notranji del vsadka po moje ni problem, zgori. kovina ostane, kot zlat zob ali zalivka.

Problem pri še uporabnih zunanjih delih je to, da po določenem času na avdiološki kliniki, kjer delajo fitinge, nimajo več programa, primernega za star, ampak še uporaben zunanji del polževega vsadka, tako da niso za nobeno drugo rabo, kot za odvoz na RCERO. Žal. Še za ločeno zbiranje med odpadno električno in elektronsko opremo niso, pa ne vem, zakaj.

Sam trenutno silom prilik uporabljam prejšnji, 13 let star zunanji del. Je sicer za 30% slabši, a v sili je dober.
to o odsotnosti opreme za fiting starih: očitno kljub krizi se še nismo sposobni obnašat se kot dober gospodar.
Sam imam svojga že 10 let enako nastavljenega in ga ne preklapljam, zgolj en program Siuporabljam.

Ja, to o programih.
Računalnik prej al slej odpove. In da ne pravim kakšna kalvarija je obnovitev računalnika npr v neki ambulanti. Sem ujel pogovor o tem.
So si firme zagotovile trajne vire zlatih jajc v naveri z zdravstveno zavarovalnico.
In tko je tle.
Je enak ko avtomobilistična industrija. Na vsake 4 leta ti bi uturili nov model.
Okolje, komu mar, Zemljo bo pa vrag vzel.
Lakomno in brezobzirno.
lp

Objava čaka odobritev

New Report

Close