Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Recite NE polževim vsadkom!

Recite NE polževim vsadkom!

če je nekomu pomagalo super od ene firme, ob temda ne več, če mu bi od druge še bolj, je zgolj izkušnja, subjektivna in je ni mogoče zanesljivo posplošiti na vsa.

verjetno ima več pregleda nad učinkovitostjo strokovna ekipa kot pa en koristnik.
Morda pa odločajo tudi drugi argumenti: popusti, razpoložljivost…
pr drugih rečeh je važen za mihelna servis zastopnik in ostale usluge
Sandi se je nekaj prtoževal čez zastopstvo za kohlear. Sam pri medelu nisem inmel nobenih problemov, le to da so mi dali dodatke ki jih ne rabim, tisto kar bi pa raje imel, rezervne žice in element za oddaljene baterije pa ne.
Somi dali npr raznobarvna ohišja etc.??
Mar bi mi dali par rezervnih kablov. Pa to je druga tema. Je pa še parreči o tem,o čemer raje ne bi.
Ne vem a je pr teh dodatkih problem v njihovi računici al v tem, da pamet ni bila vsem v enaki meri dana.
En pozdrav, šibam na trgate

1) Naš planet res ni idealen. Medtem, ko se 2 % ljudi pri nas kopata v zlatu in razkošju in živita na veliki nogi, je 60 % ljudi brez vsake (tudi osnovnošolske) izobrazbe, nepismenih, obubožanih, živijo v šotorih in sama sreča je, da na našem planetu ni zim, kajti veliko bi jih zmrznilo v svojih šotorih,…
2) nisem govoril, da fetišiziram vinjete. Vinjete tudi jaz odklanjam, ker tako nekdo nekaj plača, potem se pa lahko po mili volji vozi gor in dol po avtocestah. Nekdo drug plača enako, pa se skoraj nič ne vozi po avtocestah. Tako ta drugi prikrito subvencionira prvega, kar je pa v nasprotju s tržno teorijo, ki pravi, da moraš plačati toliko, kot dobiš in ne kar enega pavšala (kar vinjeta vsekakor je). Boljši bi bil satelitski sistem cestninjenja ali pa tak sistem, da bi enkrat na leto odčitali stanje števca, potem pa bi plačali davek za razliko med lanskim in letošnjim stanjem, vsako nepotrebno menjavo števca ali vdor v števec pa bi strogo kaznovali;
3) Nisem z Xmoya, ampak z Melmexa. Na Xmoyu vlada realsocializem najhujše sorte, ki pa ga ves Melmex sovraži. Tam nimajo nič privatnega življenja, v vse pore gospodarstva se jim vmešava država, denar pa lahko porabijo le za nekaj vrst hrane in dva kroja moških in ženskih oblačil. Vse drugo (pohištvo, stanovanja, elektrika, itd) jim je dano od države v brezplačno rabo. Grozljivo! Zato so davki tam grozljivo visoki… Še enkrat toliko, kot dobijo neto plače, dajo za vse mogoče socialne in druge prispevke, potem pa skoraj toliko še za dohodnino, davek za kraljevo družino in še neke druge davke in nadomestila. Kar jim nazadnje ostane, zadošča za tisto, kar na Xmoyu lahko sami kupijo. Revčkom pa ne dajo vedeti, koliko znaša njihova bruto plača, ampak so seznanjeni samo s svojo neto plačo, tako da niti ne vedo, koliko gre za raznorazne (socialne) prispevke, davke, nadomestila, tribute in tako naprej.

kje mihelj govori o vinjetah kot o fetišu?
govorim le, da zard nih ni zastojev na AC. Razen kjer je delo. jih mihel ne odklanja.
Vsak kikupi vinjeto ima možnost da se nonstop vozi po ac. Če se ne, je njegov problem. Toni dokaz da so slaba rešitev.
Me pa zanima kolko bo vinjet drugo leto, ko bodo dražje. Bo tud mihel dvakrat premislil če so vinjete res potrebne za vsak avto pri hiši.
V eni generaciji bi radi sesuli vse človeške in civilizacijske pridobitve zadnjih 300 let.
Pravim le da fetišiziraš privat, egoizem, individualizem.
Ni problem v državi kot taki, ampak v ljudeh ki so zraven. Amoralni ego tatiči.
Ni problem v nepismenosti ampak v tem da je folk butast. Marsikdo ima faks pa je butast. V vsaki veji oblasti jih mrgoli. Še celo zatisto ki bi morala slonet na modrosti in pravici, tam jih je še več kot drugje.
Znate celo pisat v forumih

1) Ja, res znam pisat v forumih, vendar pa sem jaz eden od tistih 0,01 % bajno bogatih, ki si poleg vsega razkošja, ki je pri nas na voljo, lahko privošči tudi vesoljsko ladjo in vesoljska potepanja.
2) Ali ni to krasno, da si lahko peščica premožnih privošči tak luksuz, kot je potovanje po vesolju, namesto, da si vsi ljudje, ki so med seboj enaki, lahko privoščijo le najosnovnejše (tako je bilo pri nas pred več kot 200 leti in to je tudi najpomembnejši razlog za uvedbo kapitalizma in indiviudalizma pri nas), kakšnega razkošja pa si nihče ne bi mogel privoščiti in tako gospodarskega razvoja ne bi bilo (stanje pri nas pred več kot 200 leti)? V 200 letih kapitalizma je peščica ljudi toliko obogatela, da si dandanes lahko privoščijo ves luksuz, ki takrat še ni obstajal in zaradi te peščice ljudi naše gospodarstvo cveti, imamo 124230 $ BDP po glavi in to je super, naši izumitelji izumljajo vedno nove stvari, tehnološki napredek gre skokovito naprej, pot inovacijam je na široko odprta in vsakdo lahko kaj izumi, če le ima denar za raziskave in razvoj in denar za prijavo izuma na patentni urad (če izuma namreč ne prijaviš, ti ga lahko kdorkoli vzame, ga prijavi sam in koristi vse ugodnosti iz avtorskih in izumiteljskih pravic – zaračunavanje licenčnin, patentnin, itd). Pred 200 leti pa na našem planetu ni obstajalo drugega kot hrana, obleka, obutev in ubožne hiške, razsejane po vsem planetu. V 200 letih smo prešli industrijsko revolucijo, atomsko dobo in vstopili v vesoljsko dobo.

No, da še napišem, kakšen je bil sistem pri nas na Melmexu do pred malo več kot 200 leti: imeli smo neke vrste socialno državo, kot jo imate vi, s to razliko, da smo imeli še uravnilovko in izravnalne davke (vsakdo, ki je zaslužil več od predpisanega maksimuma, je moral razliko dati državi, ki je nato ta denar dala tistemu, ki si iz objektivnih razlogov ni mogel ustvariti dovolj za preživetje). To se je izakazalo za zelo slabo, saj se gospodarstvo in tehnologija praktično nista več razvijala. Zadnji izum do pred 200 leti je bil mlin na veter, iznajden pred skoraj 1200 leti… Prav čudim se vaši tehnološki razvitosti glede na to, da imate skoraj tak sistem, kot smo ga mi imeli dolga stoletja… Vendar pa vidim, da gre tehnološki in družbeni razvoj pri vas veliko počasneje, kot je šel pri nas v zadnjih malo več kot 200 letih…

te povsem razumem in verjamem. namreč tud sam nisem s tega planeta.
Marsovc sem.
Dokaz?
Vsak dan opažam da ne sodim sem.

še Nauk zgodbe:
vsake muzike je enkrat konc, tud idealne.

nimivo, da je stimulant za večino folka dnar in materialni užitki.

Čeprav poznam tud ljudi ki delajo in ustvarjajo iz veselja, ne zarad koristi
Moja vesolska ladja rab nov avspuh.

Robert,
kako je?
A si še živ in zdrav, na pogorišču, ki mura se imenuje?
Zdaj ne smeš zbolet ker zmanjšujejo stroške za zdravstvo.
V delu je blo da npr koncesjonarjem od aprila dajo 8% manj, delajo pa naj enako.
Splošni ima za enga bolnika po 8 evrov za laboratorij na leto, da ne govorim o zobih, kok plomb lahko dobiš.
Akontacijo davka pa morajo plačevat enako kljub 8 posto manj. Da kreditirajo državo.
Bodo čez en let dobili nazaj, brezobrestno.
Z vrtci je problem. S šolarji isto.
Ti čitam da bodo v izolski bolnici odpustili 120 zaposlenih. Neki štajerski kranjec nastavljen od ministra miklavčiča.
Da si bo polj minister lhko kupil še daljšo jahto pa še kako stanovanje ob morju.
Dobro mu je šlo v socjalizmu leta 80 in dobru mu gre ves čas, in še bolje mu bo šlo.
Skratka, robert ne zbolet zaradi stresa.

Morala zgodbe:
je ni, MORALE.

sicer pa verjetno le še nekateri v slo vedo kaj je morala.
Da bse pa temu ustrezno obnašali, nas je le nekaj, plastičnih miheljnov.
Globalizacija ni za nas.
LP od mihelna.

Pozdravljen Mihelj!

“Robert,
kako je?
A si še živ in zdrav, na pogorišču, ki mura se imenuje? “
Robert še živ,žal pa je Mura med “pokojnimi”!!
“Rodila” se je Nova Mura….in Hugo Boss je podpisal za nadaljnje sodelovanje!
Žal sem še vedno na čakanju…..potem bomo videli čeprav nekateri že delajo vendar ne vedo popolnoma nič ali zastonj ali pa plačajo…Mene čaka tudi “brezplačno” delo!Še huje kot tlačani smo postali…..

Kar se tiče zdravja,je Robert zdrav žal pa psihiater dr.Magdič meni drugače…..sem pač depresiven človek,ki se tdravim že od decembra lani……
Še večje težave imam s koleni…..tako,da sam ne vem kdaj bosta moji koleni “ozdravljeni”!

“Skratka, robert ne zbolet zaradi stresa.”
Tega ne mislim zbolet…

Drugače pa je v ponedeljek v Murski Soboti bila prava norišnica v Centru za socialno delo tako,da smo se po nekaj dneh le nekoga srečali!!

V izolski bolnišnici kar 120 zaposlenih odpuščenih????
Ma to ne morem verjet…..in prijateljica Maggy je tam zaposlena….jo grem vprašat po MSN!!

Lep pozdrav iz MS!!

Samo da si živ in zdrav!

Prej al slej boš moral naredit kar sem ti že pred dolgo časa svetoval
Sam boš moral kaj ukrenit.
Analizirat sebe, svoje sposobnosti, naredit plan in delat k temu cilju.
Jaz menim, da marsikaj zmoreš.
Ča se boš zanašal le na to da te bodo najeliza 500 E na mesec, pač dokler te bodo rabili, bo žalost.
In zdaj še tega ni.
Začni nekaj sam.
Iz malega zraste veliko.

Ne računaj niti na državo. SLO.
Državi je mar le posel, podjetniki, banke, konkurenčnost, pobiranje davka, delitev funkcij v državnih podjetjih našim etc.
Ljudje, naši potomci, njihov jutri in naš danes so jim figo mar.
Briga jih le smetana populacije.
Ostala večina jim dol visi.
Da ne bi mislili na vsakdan nas šopajo z mejo s hrvaško. in arbitražo.

Celo ministru za socialo. Njemu je glavno donos kapitala, konkurenčnost.
Ostalo je kolateralni balast.
Od njih ni za pričakovat nič.
Ne morejo ne znajo in nočejo.

Sam moraš naprej.
Morda bi kaj pogledal v avstrijo al nemčijo?

Če bi imeli takšen sistem, kot ga imamo na Melmexu, se to ne bi zgodilo.
Mura bi sicer šla v stečaj, kajti nobeno podjetje ni pri nas niti najmanj zaščiteno. Toda delavci bi takoj dobili službo kje drugje. Morda bi se znižala plača vsem zaposlenim zaradi presežne ponudbe na trgu, ampak delo bi dobili. Kar se pa plače tiče, bi se pa morda res morali zadovoljiti s čim skromnejšim. Toda v sili še hudič muhe žre. Za preživetje je treba delati, pa ni važno, kolikšna je plača. Važno je, da nekaj dobiš.
Na Melmexu ni čakanja pred centri za socialno delo. Kaj center za socialno delo sploh je? Ali tam kaj dobite? Kakšne bonuse?
Če je tako, kdo vam te bonuse da?
Pri nas sicer imamo zavod za zaposlovanje, ki pa samo posreduje dela in nič več. Ni nek servis za neka čudna in čudaška (da ne govorim nenavadna) nadomestila. Na servisu lahko delodajalec da povpraševanje po delu, tako da potencialni delavci vidijo, da rabi delovno silo, potem pa marš k njemu.
Ni pa obvezan prijaviti prostega delovnega mesta na srvisu. Če pride k njemu brezposelni delavec (ali pa delavec, ki bi rad menjal službo) in ga delodajalec vsaj malo potrebuje, ga bo vzel v službo in ga primerno nagradil za njegovo delo. Nobenih objav, nobenih nadomestil. Servis je za delodajalca drag. Vsako objavo mora plačati. Zato se mu ne splača. Bolj se splača, ko delavci kar sami gredo k njemu.
Torej pot pod noge in iskat službo.
Kdor prvi pride, prvi melje.

včeraj mi je sin povedal, da ste stric in teta od njegove punce zgubila delo v Muri. so zelo na tleh.
Imata otroke…
Zato se mi sliši gornji post kot norčevanje iz ljudi.

Ja melmex, na polno črevo je lahko proizvajat bioplin in biomaso.
Dopuščam pa, da pišeš zaradi ironije razmer.

Meteorit, ki bo končal vašo dinozaversko roparsko kaocivilizacijo, bo božji dar.
Bo pač konc še ene sodome in gomore.

Miha, glede na to, da si v pokoju, me zanima, kaj počneš tako zgodaj za računalnikom? Meni ni niti najmanj pri srcu zgodnje jutranje vstajanje, zato, lahko si prepričan, ne bom zgodaj vstajal, ko bom čez kakih 40 ali 50 let v pokoju.

honorarno delam, ker brez mene ne morejo, zato vstajam tako zgodaj.
So me parkrat prosili in sem začasno dahnil, ja.
Kar mi plačajo, dam otrokom.
Sam mam penzijo. Krvavo (od moje krvi), imam pa jo le. Zdaj mi skušajo tajkuni penzijo zamrznit.
Sem pa že zapisal, da je ta država neprijazna skoraj do vseh.
Do mladih, do starih, do delavcev….
Izjema politiki sodniki advokati člani uprav, nadzornih svetov , tajkuni, župani

Me pa, oz moje delo premalo cenijo, in preveč se moram vozit naokol.
Je na cest kot v areni v antičnem rimu.
Kazni nikakršne, če si videl zdaj ko je en pr celju umoril 3 mlade maturante. Pjan je vozu v napačno smer.
So ga popisali in spustili.
Čez par let bo šel za kako leto v keho ob tem da bo ob vikendih frej.
In če ne bo v kehi dovol zvezdic bo tožil državo.
Ima miha še manjšo karjolo kot so jo imeli ti trije umorjeni.

S spoštovanjem do mrtvih.
Razumem pa. Državo mrtev ne zanima več, ker se ga ne da molzt.
Ko bo krivec prestal kao kazen, ga bodo spet lahko molzli. Pokojnike pa nkol več.
Pomembni so le zarad kake odškodnine, rente in davka na zapuščino.

Dobro jutro iz “kisle” Murske Sobote!

To kar sem prečital pri Melmexu glede Mure bi samo napisal,da ne pozna Mure niti kot tekstilne tovarne kaj šele o nas delavcih in o kvaliteti dela…..Takšne kvalitete šivanja in likanja ne videl nikjer v tekstilnih obratih v Sloveniji….Včeraj sem gledal na TV polnočni klub o Muri z ljubeznijo,ki je (nekdanja) sodelavka iz tovarne moških oblačil Cvetka Sukič lepo povedala,da se še vedno počutimo kot Murini delavci saj je Mura bila tudi “delavski” simbol Pomurja in Slovenije….
In ker še vedno delamo (23.10 je zadnji dan “stare” Mure) in s 1.11. se bo rodila “mlada” Mura je pač tak,da smo vsi na čakanju oziroma smo dobili odpoved s strani Mura d.d.;.
Sam sem še vedno na bolniškem zaradi hudih težav s koleni in se še vedno zdravim pri psihiatru
zato bom do 24.11. še pod “Muro”,od 25.11. pa na zavodu in takrat bom začel z iskanjem novega delovnega mesta…..Govori pa se,da bom se vrnil nazaj tokrat po dolgih letih v moška oblačila(nazadnje bil pri ženskih plaščih)!!

Kar se tiče zaposlovanja v Avstriji se zaenkrat delamo na tem vendar kot prvo počakam na dokončno “odpoved” s strani naše Mure…..!!
Pravtako sem pa tudi v akciji po vsej Sloveniji in lahko napišem,da se da najti delo tudi brez težav….
Nekateri so zadovoljni s tistimi 300 Eur in tu je prednost za iskalce novih delovnih mest….
Omenim še to,da sem dobil delovno ponudbo iz Leka,ki pa nisem odklonil ampak čakam na komisijo invalidnosti…

Lp

nekje je pisalo da so socialna nadomestila, vsaj tako velika kot plače ponekod.
azto folk doma poležava.
Mihelj bi drugače uredil.
Podpora ja, ampak ljudi bi ponucal za javna dela.
Kar je pač potrebno. Od čiščenja okolja, pomoči starejšim, varstvo otrok. Ogromno bi tiljudje lahko postorili. Za kar sicer ni dnarja.
Bi blo pa dobro tudi za njih, ker lenarjenje in poležavanje je najbolj nalezljiv strup.
In prideš iz toka.

Aja jahtman g miklavčič razmišlja o odstopu kot minister.
Zarad zdravja.
kljub vsemu je meu strese in bi ga to pobralo. In kaj mu pol dnar.
Je bil pa tud čas , ker bi čene morda prepovedal zaposlenim celo nošenje tangic etc.
Fant je pozabil da ni več 1980.
Fant je znal ukazat in prepovedat, kot nekdaj komiteji. Keber in bručan nista znala nič ukazat. Vladal je zzzs.
Zdaj o vsem odloči minister.

Vsak dan prinese kaj novega, vendar negativnega.

Na koncu tunela najverjetneje ni luči.
Nekdaj smo na koncu dodajali slogan SLO, zgodba o uspehu, zdaj pa lahko dodamo: SLO, dežela v prostem padu.
Katarze ne bo, ker morale ni več.

Ti ljudje, in to vsi, neglede na lažno deklariranje bodo mihelja pripeljali v prepad.

Amorala, veze in znanstva, nepoštenje, laži, lepljivi prsti, odsotnost pravice in pravičnosti. Bližnega bi večina za par krajcarjev v svoj žep prodala v sužnost.
Predvsem pa butalstvo.

Ni bilo potrebno in ni treba da je tako.

Mihelj iz dežele v prostem padu.

Hi Mihau!

Glavo gor!
Vedno je bilo in vedno je lahko v slabem tudi nekaj dobrega….

En lep pozdrav!

Kaj?
Sicer
Pa nima mihel glave dol, slovenija jo ma pa slovenci.

Mihel je še kar.
Mejbi da mal zmrznejo al pa mal znižajo, a penzija bo.
Čene pa naj mi država vrne kar sem ji desetletja vezano dajal, pa smo kvit. Če vračajo vsem, od grofičen do baronov in škofov, raznoraznim žrtvam, pa naj še mihelnu vrnejo kar je dal (so mu vzeli) v blagajno. z obrestmi za večdesetletno vezavo, ob revalorizaciji.

Bi pa še lohka sicer mihel še fajn delal, zdaj je na višku, ampak kreteni me ne bodo farbali.

Nobena pujsekova ljubica ne bo mihelnu govorila da je parazit, ker je kao javni sektor.
Balkan butalast.
kmetiči ki kasirajo bajne subvencije in se znajo ognit dacarjem, pa špekulanti menagerji, obrtniki metavci kladiv eks bluzerji iz parlamenta, poli tički etc so pa in.
bo mihel sokove kam drugam ponucal, ne pa kot cipek javni.

A seda plačti tudi po povzetju poštarju?

lp.

Ponavadi se za plačila v tujini vplačajo vnaprej s kreditno kartico, če jo imaš in potem čez nekaj dni dobiš po pošti,

Poglej na njihov link.

New Report

Close