Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Reakcija na zdravila?

Reakcija na zdravila?

Pozdravljeni!

Stara sem 44 let in pred nekaj dnevi sem se prehladila, nič posebnega, bolečine v žrelu (mandljev nimam), suh kašelj in slabo počutje. Povišane temperature nisem imela, le občutek mrazenja od časa do časa. Čez dan ali dva so bolečine v grlu prenehale oziroma so se prestavile nižje, v predel pljuč oz. dihalnih poti. Dihala sem težje, skoraj piskajoče, občutek imam, da dobim vase premalo kisika.Še zmeraj me je spremljal suh kašelj. Ob telefonskem kontaktiranju osebne zdravnice ( v Slovenj Gradcu, kjer sem doma, je zdaj močan porast obiskov pri zdravnikih, tudi zaradi nove gripe, zato sem raje izbrala telefonsko posvetovanje) mi je le-ta po opisu simptomov predpisala Ventolin pršilo in Singulair 10 mg tablete, naslednji obisk pri njej pa čez nekaj dni, če se stanje ne popravi. Zdravila sem pričela jemati in moja reakcija nanje (po enem dnevu) je sicer trenutno lažje dihanje po vpihu, vendar pa sem po drugi strani takoj pričela zelo kašljati, kašelj je precej bolj moker in me zdaj muči tudi ponoči, da me že vse boli.Tudi iz nosa mi je pričelo teči. Povišane temperature pa nimam.

Zanima me, ali je ta nenadna sprememba stanja morda reakcija na predpisana zdravila ali pa z zdravili nima zveze?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Po opisu gre za pričakovan potek okužbe dihal. Kašelj bo
verjetno prisoten vsaj 1 teden. V primeru da bi težko
dihali tudi takrat ko ne kašljate obiščite zdravnika prej.

LP
Nissera Bajrović

New Report

Close