Najdi forum

Re: Poškodba kolena

Pozdravljeni,
prosim če mi lahko razložite izvid magnetne resonance

manjši izliv. Retrofemoralna Bakerjeva cista. Nekaj sinovialne tekočine v burz pes anserinusa.
Medialno parapatelarna sinovialna plika. Difuzni edem patelarnega hrustance, ki je stanjšan v centralnem delu, prisotne so manjše fisure in površinski defekti – hondropatija.
Medialni patelofemoralni ligament je stanjšan in elongiran, mestoma se ne diferencira – stanje po lateralnih lukascijah atele.
Začetna artroza v medialnem, zmerna v lateralnem delu kolenskega sklepa.
Začetna degeneracija medialnega meniskusa, lateralni meniskus je normalen.
Preostali ligamentarni aparat je v mejah normale.

Zanima me vaše mnenje o MBST metodi, ali je primerna oblika zdravljenja za mojo okvaro.
Kaj menite o uživanju glukozamina?
kaj pa kolesarjenje, hoja po hribih ali nordijska hoja. Priporočate ali odsvetujete?

Za odgovor se vam vnaprej zelo zahvaljujem

Izliv pomeni, da je v kolenu prisotno draženje. Kot kaže, so za to odgovorne okvare sklepnega hrustanca.

O metodi MBST nimam izkušenj. Naj vas prepričajo s prospektivnimi randomiziranimi študijami!

Glukozamin priporočam, saj študije kažejo, da dolgotrajno jemanje zavira propadanje sklepnega hrustanca.

Kolesarjenje in nordijsko hojo poravnem priporočam, hojo po hribih pa ne.

Priporočam tudi pregled s posnetki magnetne resonance in rentgenskimi posnetki pogačic tangencialno. Glede na ugotovitve priporočilo o mogočem operativnem zdravljenju.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close