Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic Re: odsotnost spermijev

Re: odsotnost spermijev

Zdravo..
Mene pa nekaj mocno zanima, in sicer, ce bi kateri / katera od vas znal razbrati tale izvid ki ga je moj partner prejel na dom iz zdravstvenega centra ko je šel na pregled plodnosti. Bi bila zelo vesela razlage “po domace”, sicer pa ce se ne motim ne razberem nic dokaj dobrega iz izvida, bi bila pa vseeno vesela ce mi nekdo pove -ne po zdravnisko- kaj pise. In sicer:

Diagnoza:
Sem. izliv ( SL ) primernega videza in kozistence, z normalnim casom utekocinjenja. Koncentracija semencic (08×10 /ml) je nizja od normalne vrednosti. Prenizko je tudi skupno stevilo semencic v SL (16×10) ter skupno št. gibljivih semencic v SL (6,4×10). Prenizekbje delez hitro progresivnih semencic (10%) ter previsok delez negibljivih semencic (60%).
Prenizek je tudi delez morfolosko normalnih semencic v SL (13%)…

Zelo se zahvaljujem za odgovor

LP

Spoštovani,

izvid semena kaže, da je v izlivu zmanjšana koncentracija semenčic in manjše število semenčic kot je normalno. Semenčice so tudi slabše gibljive kot normalno in po izgledu je več okvarjenih. Glede na izvid so možnosti naravne zanositve manjše, bolj uspešna bi bila oploditev v epruveti.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close