Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Rdečina na dojki

Rdečina na dojki

Pozdravljeni!
Zasledila sem to temo, kjer bom mogoče dobila odgovor na svoje vprašanje.
Stara sem 25 let. Pred nekaj tedni se mi je na robu bradavice pojavila majhna bulica, kot nenakšen tur. Ob stiskanju je ven pritekel bel gnoj, kot pri mozolju. Bulica je še naprej ostala in se gnojila. Na dotik je precej boleča in na vrhu je luknjica. Mazala sem z bepantenom in stvar se me malce umirila, potem pa se je spet zagnojilo. Ali je kakšenkoli vzrok za preplah ali je to le tur, ki se mora počasi pozdraviti?

Najlepša hvala za odgovor!
LP

Pozdravljeni! Zanima me nekaj. Stara sm 22 let, in že dva dni mam kokr en rdeč mozolj na desni dojki in dons sm malo stisnila in je pretekl vn “gnoj rumen” notri v mozolju ko pogledam je “prazen” ce lahko tko opišem ne znam povedati tocno. Danes sm se opazila da je desna dojka malo večja od druge, sicer sem bila že nekaj casa prehlajena vendar nevem ce ma to veze malo kašljam (a je to povezano s tem kaj?) in seveda imam mrzlico ( tudi nevem a je to povezano z tem mozoljem) temperature pa nimam sam malo me mrazi dons in me zelo skrbi. Kaj svetujete, predlagate? Ali bo to izginilo, sicer ce ne bo jutri bolje al cez 2 dni grem k zdravniku. Nocem pa za vsako mejhno stvar k zdravniku ker se mam zelo veliko za ucit in upam da to ne bo ovira in kaj resnega.
Prosim povejte kaj svetujete ali se pozdravi ali morm mazati sčim sicer sem ze eno mazilo upoabila in dala obliz gor sem res zelo zaskrbljena in ne bom morala spati, a je “življensko nevarno” Se zahvaljujem za vas odgovor

Najverjetneje gre res za tur, ki se mora zaceliti. V primeru, da se ne bo, se posvetujte z zdravnikom, da bo opravil še klinični pregled.

Se opravičujem za kasnejši odgovor. Upam, da se že bolje počutite, kot ste se takrat, ko ste mi zastavila vprašanje.
Redko se zgodi, da sta dojki popolnoma enake velikosti, tako da vas to nikakor ne rabi skrbeti.Glede na opisano težavo, bi rekla, da gre za mozoljček ali za zamašeno lojnico. Najverjetneje se je v tem obdobju že tudi zacelil oz. zacelila. V primeru, da se ni, se posvetujte še z zdravnikom.

Pozdravljeni. Na kolobarju bradavice leve dojke imam že par mesecev mozolj iz katerega vsak dan izstisnem belo tekočino. Koza na tem predelu je potemnela. Zanima me ali je to kaj nevarnega. Stara sem 30 let. Lp

Pozdravljeni,

po opisu sodeč gre za zamašeno lojnico. Če je vsebina iztisnjenega bele barve, najverjetneje gre res za lojnico.

Pozdravljeni!

Tudi jaz imam eno vprašanje. In sicer že od lanskega poletja (2017) imam na bradavici 2-3 milimetre velik nekakšen “krogec” tkiva, ki je temnejše rdeč v primerjavi z ostalim tkivom bradavice. Pojavil se je po tem, ko se je od bradavice odluščil stran del tkiva (ne vem kako bi opisala, izgledalo je kot debel trd bel košček odpadne kože). Preden se je odluščilo me je grozno srbelo. Potem, ko se je odluščilo, je tam ostala “luknjica” v bradavici, sčasoma jo je preraslo temnejše tkivo. Po več kot enem letu je še vedno viden temnejši “krogec”. Zadnje čase me občasno malo srbi. Stara sem 29.

Zanima me, če je tak temnejši “krogec” tkiva le rezultat celjenja tkiva ali bi lahko bilo tudi kaj bolj nevarnega?

Najlepša hvala za odgovor in LP

Po opisu sodeč je sklepati, da gre za rezultate celjenja. Če pa o tem niste prepričana, se ob priliki posvetuje še z osebnim zdravnikom ali ginekologom.

New Report

Close