Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Rdeče pike okoli očmi in zateklost

Rdeče pike okoli očmi in zateklost

Lep pozdrav,

Star sem 21 let, ukvarjam se s športom, jem dosti zdrave hrane, na splošno nimam nobenih problemov z zdravjem.
Opazil pa sem da nekje od januarja naprej so se mi začele, kadar sem se zbudil ali pa ko sem si obraz namazal s kremo ali aftershave-om pod očmi rdeče pikice, ki so me malo pekle in srbele, imel pa sem tudi rdeče in zatekle veke. Stanje se je slabšalo zato sem najprej zamenjal vse kreme za obraz z naravnimi ker sem mislil da je tukaj kakšen problem. Stanje se še vedno ni izboljšalo, zato sem šel k zdravniku kjer sem dobil Claritin, ki je stanje malenkost oblažil vendar ni pozdravil, ko sem pojedel Claritin sem šel še enkrat k zdravniku in sedaj imam kremo Maxidex, katera je sicer začasna rešitev ampak rdečica in oteklost mi je izginila. Ko si z to kremo nisem mazal 3 dni okoli oči so se mi vse težave vrnile,
V čem bi lahko bil problem in s čem rešiti?

lp

Zdravo,

tudi sam imam podobno težavo, star sem 32 let in se redno ukvarjam tudi s športom, jem relativno zdravo hrano, redno se umivam, pazim, da se izpuščajev ne močim preveč, vendar mi že nekaj mesecev ne zginejo rdeče pike, izpuščaji okoli oči, najprej samo na levem, sedaj je šlo na obe strani,…

tudi meni je dermatolog predpisal Maxidex in kasneje elidel,…

nič ni pomagalo, sedaj jem tablete Efloran, bil pa sem tudi na testu za bakterijo Helicobacter pylori , ki je bil negativen,…..

ne vem kaj bi lahko bilo, je pa rdečica kar precejšna in ne izgine,oz jo je vedno več 🙁

Lp.

Imam isti problem. Začelo Januarja.
Najprej samo na desni veki, sedaj na obeh + zelo nabrekle/zatečene.
Maxidex je samo ublažil ni pa odstranil bolezni.

No, trenutno sem na Tobrex kapljicah in kremi za v oko + Maxidex kremi okoli vek.
5 dni, danes zadnji dan.
Stanje se je precej izboljšalo, se pa bojim, da se bo vse to povrnilo ob prenehanju zgoraj naštetih zdravil. Ker je rdečica okoli vek še vedno vidna.

Dobil sem še napotnico za Alergologa, nazadnje sem bil na testiranju ~20 let nazaj.
Takrat ugotovili alergijo na seneni nahod ( trava ).
Letos so mi tablete Letizen zelo pomagale proti alergiji.

Je kdo že ugotovil, kako se pravilno zdravit proti temu?

Samo da potrdim, da se je vnetje vrnilo teden po prenehanju jemanja zdravil.
Zaenkrat samo na desnem uču, trenutno se mi desni uč solzi, srbi in počasi oteka. Zjutraj bo še najhuje.

Sem na kapljicah Zediten, mislim da brez učinka.
Dobil danes nove tablete, da še to sprobam. ( Aerius )

Mogoče kdo ve, kaj je tist raztegljiv beli trakec, ko ga večkrat potegnem iz oči, najbrž zaščitni sloj od prekomernega umivanja.

Bral, da naj bi Kandida bila eden izmed vzrokov za razna vnetja na koži, poleg ostalih zadev.

Danes izvedel test s pljunkom v kozarec in pozitiven na kandido.
Po nekaj sekundah se je pljunek raztezal vse do dna.

Se pravi bo treba črtati ogromne količine sladkorja, ki ga pojem.
Bele moke, mleka, ogljikovi hidrati, alkohol, …

Mene pa zanima iv in tine 2….če je zadeva kaj boljša oz. kako sta si pomagala….jaz imam namreč isti problem?

Iste težave….sploh več nimam energije in nočem med ljudi, ker me vsi sprašujejo kaj mi je.

zdravo,

stanje po 3 letih se vedno enako 🙁

vse zivo sem probal se vedno prisotno 🙁

ne vem kaj naj se naredim 🙁

v torek imam zopet dermatologa upam da kaj uredim, vendar nimam vec dosti upanja po pravici povedano 🙁

zelo sem slabe volje zaradi tega, sedaj pa sem ukinil bluecap s katerim zadnje 2 leti zatiram to alergijo pa se mi je pojavila takoj ko sem prekinil in sedaj mam miljon pikic okoli oci ,… groza

lpt

Ppzdravljeni, ste zadevo uspei resit? Jaz pretaja isto,ne vem vec kaj storiti…😑vsakega nasveta bom hvalezna 🙏

Pozdravljeni.

Sicer nimam neke direktne rešitve, imam pa eno, ki je zelo celostna in skozi prakticiranje skoraj zagotovo pripomore k izboljšanju. Sama že nekaj časa prakticiram postenje, ki je za telo pravi reset.

Opazila sem ogromno izboljšane na številnih področjih. Predvsem bi rada izpostavila boljše stanje kože, počutje po nekaj dnevnem postu je poživljajoče, boljša koncentracija, umirjenost, energija.

Najpomembnejše spoznanje zame je, da človeško telo za odlično optimalno delovanje res ne potrebuje cel kup hrane, kot nam je bilo predstavljeno. Prišli bodo časi, ko bomo zaradi kvalitete hrane (žal) morali pojesti manj pa tisto toliko bolj kvalitetno. Zato se mi zdi dobro to čimprej spoznati in se čustveno odrezati ob prehranjevanja (večina nas danes sploh ne jé ko smo zares lačni..hrana je med drugim postala sredstvo za zapolnjevanje čustvenih praznin in emocionalnih neviht..kar se dobro odraža tudi na izbiri hrane in trendu debelosti, ki je dandanes ‘promovirana’ kot nekaj normalnega/zdravega). Velika večina industrijske hrane je nabita s sladkorjem in rastlinskimi olji.. kar je številka 1 za porast kardio-vaskularnih bolezni (srčno-žilne) raka,…hormonska neravnovesja, in še in še.. (Viri za to obstajajo, vendar se je potrebno malo dokopadi, ker sistemu vsekakor ni v interesu prevelika ozaveščenosti na prehranske področju ali kakršnakoli samooskrba… keep in mind..krog se dobro sklene.

Pred nekaj časa sem videla super citat, ki se preveden glasi tako:

Lakota je prvi korak do samodiscipline. Če lahko kontroliraš kaj ješ/piješ potem lahko kontroliraš vse drugo.

 

Vsekakor zagovarjam, da je potrebno čimmanj stvari(včasih je seveda to neizogibno) dajat v/na telo. Predvsem pa to, da je za celostno dobrobit treba delovati povezano..na enem področju za drugo področje..telo in um nista tako ločena kot je dandanes mnogim to samoumevno. Preveč je že instant folka.

Okej, point objave je da pogledamo na stvari kar se da celostno celostno. Mogoče se zdi komu nabijanje..jaz pa pravim da so to naravne zakonitosti.

Upam, da komu koristi napisano.

 

Aja , če bi želeli napotke glede posta pa mi napišite in bom zapisala. Ni velika umetnost, je pa kljub temu pomembno upoštevati nekaj stvari za čimboljšo izkušnjo.

Lep pozdrav in vse dobro!

Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close