Najdi forum

raznolika vadba

Pozdravljen!

Vadim doma in me zanima, ali je bolje se držati vedno enakega “programa” ali je bolj priporočljivo menjavati vadbo?

Hvala!

Marinka,

Trening je treba sčasoma spremeniti. Telo se sčasoma popolnoma prilagodi in privadi na eno obliko vadbe, s tem se napredek ustavi… kdor želi nadaljni napredek, mora nekaj spremeniti: zamenjati vaje, spremeniti obremenitev, skrajšati čas počitka med vajami, povišati število serij ali vaj, itd…

Lp,
Goran

Hvala za odgovor!

zanima me še, ali je priporočljivo menjavati “program” dnevno – na primer en dan uteži, vaje za različne skupine mišic, drug dan pa kolo in kolebnica, pa potem kdaj aerobika, ali pa dolgo kolesarjenje…
jaz se naveličam vedno enega in istega dela.

Hvala in pozdravček!

Marinka,

Če ti je všeč tako raznolika vadba, ne vidim v tem problema zakaj tega ne bi počela. Je pa res, da če imaš nek specifičen cilj, ki ga želiš doseči… to ponavadi zahteva tudi specifičen trening. Če pa se rekreiraš, ker v tem uživaš, tako ohranjaš kondicijo in vitko postavo… rada pa se ob tem zabavaš in vnašaša veliko novosti v tvoj trening… potem naj tvoj trening vsekakor bo raznolik, če ti takšen ustreza.

LP,
Goran

New Report

Close