Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Razlika v dioptriji očala/leče?

Razlika v dioptriji očala/leče?

prosila bi za mnenje kakšne leče potrebujem…očala imam obe očesi dioptrijo -0,25 cyl:-1,5 . dali so mi leče d: brez dioptrije, cyl: 1,25, l: drez dioptrije, cyl: 1,75 a vidim na daleč ubupno megleno….z očali pa brezhibno…

Odgovor Deedee: torej niso vse skrivnosti v dioptriji, ampak v ukrivljenosti, v materialih in s tem povezani bazenčki solz, ki se ustvarjajo med lečo in roženico, saj se tam tudi ustvarjajo ali odvzemajo dioptrije. Ne moremo direktno potegniti vzporednico med dioptrijo očal in lečami. Temu postopku se reče fitanje in je kompleksen postopek, ki se dela v optiki pri mojstru očesne optike, optometristu, okulistu.

Odgovor UršiB in Kaatji: podoben odgovor kot Deedee, ni vse v dioptrijah pri predpisovanju kontaktnih leč in se ne da kar tako napisati dioptrijo na papir; “sedaj bomo pa na podlagi očal določili dioptrijo leč in bodo pa te leče ustrezne”, ker se zgodi, da potem pa vseeno leče ne ustrezajo. Ta postopek se imenuje fitanje in se razlikuje od osebe do osebe, saj zajema fizične lastnosti očesa!

Kakšna je največja nevarnost občasne nošnje leče z napačnim BC?

Štipe, erozije, edemi….12 vrst je takšnih nezaželenih pojavov!

Lp.

Pozdravljeni,

na očalih imam dioptrijo na levem očesu – 5,75 in cilinder -0,5, na desnem pa -6 cilindr -0,75. Kakšno dioptrijo bi potrebovala na lečah?

To vam izračuna optik, ko boste pri njemu naročili leče (to ni vaše delo)!

Lp.

Pozdravljeni,

sem prvic sel na pregled okolistu za moznost nošnje lec, pa je izmeril deoptrijo za ocala:
L -2,5 ter 0,75 celindra 160° (PD -63)
D -2,5 ter 0,75 celindra 60°

Kot vidite mi (meni) ni cisto jasno, vsi predhodniki so imeli vprasanja koliksno deoptrijo bi potrebovali za lece, ce imajo toliko deoptrije in toliko celindra, nihce ni omeni “izmerjen kot”, kaj imam jaz tako cudno izmero, da se lec optik ni imel zame. No v bistvu me tudi zanima, v kolikor mi lahko pojasnete kaj pomeni tudi “pd” oznaka? Za vsa pojsanila hvala, lp Tomo

Za vašo dioptrijo imamo točne leče, tako da se dobijo, samo morate k optiku, ki ima večjo ponudbo!

PD pa je podatek za izdelavo očal in se ne uporablja pri kontaktnih lečah.

Lp.

Pozdravljeni, zanima kakšna leča si naj nabavim, torej s kakšno dioptrijo in s kakšnim cilindrom, če je to potrebno?
Moja dioptrija na daljavo je:
D: dioptrija: -3.0, cilinder: -1.0, os: 10
L: dioptrija: -3.5, cilinder -0.50, os: 15

Najlepša hvala za vaša ogovor!

To vam izračuna optik, ko boste pri njemu naročili leče (to ni vaše delo)!

Lp.

Pozdravljeni,

Pred kratkim sem bila na pregledu za leče vendar nisem zadovoljna ne z optiko in ne z meritvijo. Zanima me, če mi lahko mogoče predlagate kakšno rešitev. Na očalih imam dioptrijo:
D: SPH +0.25 CYL -1 AXE 174
L: SPH +0.50 CYL -1 AXE 4

Za leče so mi določili:
SPH +50 CYL -1.25 AXE 180 – za obe očesi enako.

Ni mi ravno logično zakaj nimam za desno oko +0.25. Šla sem na ponoven pregled, ker vidim megleno še posebaj ob gledanju na računalnik. Sprva sem mislila, da se mi leča ne poravna pravilno vendar so mi ob pregledu zagotovili, da se mi. Slabše vidim na levo oko poleg tega opažam, da me ob nošenju boli glava. Sedaj so se odločili, da mi predpišejo leče brez dioptrije (samo cilindrer). Jaz sem malo skeptična, da bom s tem potem boljše videla na računalnik. Poleg tega mi ni jasno zakaj imam AXE tako na približno. Ali imate kakšen predlog kaj bi lahko preizkusila. Naj še omenim, da z očali vidim odlično.

Hvala za odgovor že vnaprej!

Poglejte, to morate rešiti z vašim optikom, kateri vam je izmeril dioptrijo in to se ne da rešiti po internetu! Ker niste zadovoljni z vašim optikom, morate nazaj k njemu, če več ne želite k njemu, pa greste drugam….

Lp.

Pozdravljeni g. Rene.

Jaz pa imam dioptrijo D: – 6,5 ter cilinder – 0,75
L: – 6 ter cilindra – 0,25.

Zanima je po tem vertexu ko sem zasledil da govorite, kakšne leče bi potreboval.

Hvala in Lp, Peter Vnuk

Tako kot sem že zgoraj odgovoril, to bi vam morali izračunati na pregledu oz. vaš optik ob naročilu kontaktnih leč.

Lp.

New Report

Close