Najdi forum

Mene pa zanima,ker sem bil tako pri kiropraktiku kot pri zdravniku manualne medicine sledeče:Zakaj kiropraktik uporablja nastavljivo in gibljivo ležišče za pacienta,ki nekako pri premočnem prijemu amortizira(kot vzmet).V Mariboru pa je zdravnik uporabljal navadno trdo ležišče,ki pa seveda ni tako udobno.Še bolj pa postane neudobno,če zdravnik pritisne premočno,ker se postelja nima kje gibati.Ali se je v tej smeri že kaj popravilo in šlo na boljše?

Noben manualni terapevt ne uporablja gibljive mize, saj mu le te onemogočajo popolno kontrolo in občutek pri delu.
Z gibljivo mizo je delo sicer hitrejše, omejitev pritiska pa opravlja miza, kar se mi zdi za manualno medicino neuporabno. Z gibljivo mizo bi morda delal hitreje, vendar bi padla kakovost terapije. Manualni terapevt je šolan za to, da z rokami čuti, koliko pritiska in kje je potrebno za posamezno terapijo pri posameznem pacientu, ne pa da to namesto njega opravljajo amortizerji mize. Temu jaz pravim delo brez občutka, ki je lahko v določenih primerih tudi nevarno.

Lep pozdrav,

New Report

Close