Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? razlaga izvida-neseminomski tumor

razlaga izvida-neseminomski tumor


Na tem forumu ljudje pišemo svoja mnenja, za katera strokovne reference niso potrebne. Od nikogar ne zahtevam, da mi verjame ali da mora nujno upoštevati, kar svetujem.
Ukinitev kajenja in omejitev alkohola spada med splošna navodila zdravega življenjskega sloga, kar sem tudi napisala.
Kar te je zmedlo, je najbrž slab jezikovni slog, ki te bremeni na vsakem koraku.

Zdravo. 3 mesece po kemoterapijah je imel afp 5.6, ostalo ok. odlocili so se za op. zanima me, ce je tu konec zdravljenja, ce e ne odlocijo se za kemo ali se lahko pricakuje se kam dalje da se kaj siri? namrec pot,ki jo je imel: tumor mod, metastazev trebusni votlini, op je kar presvidljiva oz. gre po tem nekem vrstnem redu,koller zdaj gledam za mazaj in berem na vseh straneh …

Pozdravljeni. Pred casom sem pisala za partnerja neseminomski germinalni tumor. Po treh 5 dnevnih ciklusih KT je imel kirursko odstranitev metastaz. AFP pred OP, maja , je bil 5.8. Izkazalo se je, da so odstranili 16 bezgavk (2 zrela teratoma-cisticni zasevki, opeti z eno do vecskladnim epitelom, v steni pa so povesma gladke muskulature, v okolici je tkivo prezeto s penastimi makrofagi in siderofagi-skladno s stanjem po KT). Pri ponovnem kontrolnem CT v zacetku sep. in krvni sliki je bil AFP 6.1. Ponovna vzeta kri je bilq 13.9 in AFP 6.9.
kako si lahko razlagamo pocasno visanje AFP? Se je zacelo ponovno kaj dogajati in lahko pricakujemo ponovne KT ali je nihanje pri teh bolnikih sprejemljivo? Kolikor sem zasledila je normalna vrednost AFP do 5.8. V razpredelnici labarotorijske referencne vrednosti pa sem zasledila AFP do 10. Prosim za pojasnilo ooli teh AFP. Hvala

Zdravo. Partner je po 3 KT prestql se OP trebuha. Odatranili so 2 par a bezgavk. Markerji so bili na dan OP 5.8. 3 mesece po tem so 6.1., 3 tedne za tem 6.7.
Je moznost nihanja markerjev ali so zaceli zipet narascat. Pri kateri vrednoati. markerjev reagirajo? Hvala

New Report

Close