Najdi forum

Razlaga izvida (hrbtenica)

Februarja 2019 sem imela amputacijo obeh nog (levo nadkolensko, desno podkolensko). Konec marca 2019 so se pojavile bolečine v hrbtenici – celotni, najbolj boleč pa je prsni del in del med lopaticama ter roki. Bila sem na rtg slikanju in dobila izvid, katerega prosim za razlago in kaj mi svetujete.

Cervikalna lordoza je nekoliko poudarjena, začetne spondilartrotične spremembe spodnjih segmentov vratne hrbtenice oziroma cervikotorakalnega prehoda.
Torakalna kifoza nekoliko poudarjena, spondiloza spodnjih segmentov torakalne hrbtenice.
Poudarjena lumbalna lordoza, težiščnica pomaknjena nekoliko navzad. Iv. osteohondroza
L5 – SI, spondilartroza spodnjih segmentov lumbalne hrbtenice ter L – S prehoda.

Pozdravljeni,

od samega posega je morda minilo premalo časa, da bi se telo navadilo na nov gibalni stereotip. Po novem je hrbtenica dodatno obremenjena, večja je uporaba rok itd. Žal proteza nikoli ne more v popolnosti nadomestiti okončin in njenih vplivov na telo. Iz izvida so razvidne določene spremembe, ki pa niso kritične. Lahko se naročite v eno izmed naših ordinacij, na podlagi pregleda vam bomo lahko natančno svetovali, kako naprej: https://www.mo-gy.si/i-htm/
Vse dobro,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close