Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca razlaga izvida – endoskopski UZ

razlaga izvida – endoskopski UZ

Pozdravljeni.

Ker imam ze skoraj leto bolecine pod levim rebrnim lokom ob mastni/sladki hrani, dvigovanju, raztegovanju itd., sem opravil ze par preiskav, ki pa niso pokazale nic. Zadnja je bila ultrazvocna endoskopska preiskava, vendar mi zdravnica ni povedala nic konkretnega glede izvida. Zanima me predvsem, kaj predstavljajo fibroticni trakci v trebusni slinavki in ali so lahko posledica bolecin, ki jih imam. (kronicni pankreatitis morda?) Kako in zakaj nastanejo traksi fibroze v pankreasu?

Del izvida:

Transduodenalni pregled: struktura glave pankreasa normalna. Papilarno področje brez posebnosti. Duktus holedohus se spremlja od papile do hilusa, normalne širine, brez patološke vsebine. Duktus pankreatikus ozek, normalen.

Transgastrični pregled: struktura korpusa in repa pankreasa je normalna. Vidni so le krajši trakci fibroze do 3 mm. Duktus pankreatikus se spremlja v celotnem poteku, normalne strukture in širine. V področju trunkus celiakusa ni bilo videti povečanih bezgavk.

Zaključek: ob današnjem pregledu biliarno pankreatično področje brez posebnosti.

Diagnoza: Z03.9

Lep pozdrav.

Pozdravljeni, naveden izvid v ničemer ne pojasnjuje vaših bolečin in ga lahko smatrate kot normalen izvid.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lp kako poteka endoskopijski uz trebuha trebušne slinavke

Zdravo, podobno kot gastroskopija, tanko sondo skozi usta potisnejo v poziralnik navzdol do mesta ustreznaega za preiskavo.
lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close