Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Razlaga izvida

Razlaga izvida

Pozdravljeni, V ponedeljek 3.2 sem opravila pregled pri otorinolaringologu. Vse je v mejah normale, razen glasilk, ki so otecene in pordele(brez polipov). Vidla je tudi blaga oteklina med aritenoidima, ki se nadaljuje proti grlu in zrelu. Epiglotis je tanek.  DIAGNOZA: -Gastroezofagealna refluksna bolezen – kronicni laringifaringitis

 Naj se povem da zadnji mesec obcutim dusenje v grlu(obcutek da moram globoko zajet zrak in ko zajamem obcutek da ga nimam dovolj, da mi v grlu zapre in obcutek da me bo zadusilo. Ko 3-4x globoko zajamem zrak se vse sprosti in normalno zadiham). V grlu imam obcutek da se mi naredi nekaksen cmok ki mi ne da dihat
To se pojavlja skozi cel dan. Zvecer ko grem spat in se ulezem tezav nimam, prav tako ponoci spim normalno ni teh tezav. Tudi ko odmislit tezave in razmisljam o cem drugem se te napadi pomirijo.

Konec leta sem opravila preizkave pri zdravniku(uz trebuha, uz srca, ekg, pregled pri pulmologu – slikanje pljuc in spirometrija), teste na bakterije(zelodcna in crevesna- obe negativni), kri, vodo, blato, sladkorne nimam, prav tako ne povisanega holesterola, pritisk imam nizji(60-70 in 98-110). Prav tako sem opravila gastroskopiji, kjer so odkrili refluksna biliarna gastropatija

Novembra sem imela operacijo zolcnika- odstranitev zolcnika. Sedaj se pa zaradi tega utezenega dihanja bojim kaksnih krvnih strdkov(poznam primer ene gospe, ki so ji po operaciji zolcnika odkrili krvne strdke). Opravila sem tudi d dimer test , kjer je bila vrednost 0.14.. redne terapije tablet nimam, prav tako nobene kontracepcije.

 Stara sem 25 let. Zaradi gerb pijem nolpazo, ki mi ne pomaga

Tezave so se pa zacele po 3 nocni.. eno leto nisem delala ponoci. Pa tudi takrat sem zelo malo spala (2-3 ure na dan). 

A je mozno da je to od stresa?

 Ali bi bilo dobro ponovno opraviti kaksno preizkavo? Zdravnica mi je omenila da so lahko napadi dusenja povezani z srcem, ponovni ekg je bil okej. A bi bilo smiselno ponovno opravit uz srca? Ali ponovno slikanje pljuc? Bi bilo lahko kaj nevarnega, da se bi v tako hitrem casu pojavila kaksna bolezen

Hvala za vas odgovor in lep pozdrav

Dober dan,
jaz bi ne bil preveč zaskrbljen. Kar se sprememb na grlu tiče so res posledica refluksa. Očitno pa imate refluks pretežno žolča in ne želodčne kisline, zato tudi zdravila proti kislini ne koristijo kaj dosti.
Občutek, da se ne more zajeti dovolj zraka je značilen simptom psihogene motnje, torej res lahko vaše težave povežemo bolj s situacijo, kot s tem, da bi se skrivala kakšna resnejša bolezen.
Preiskav so vam že zvrhano dovolj naredili in povsem nesmiselno jih je ponavljati. Edino, kar bi bilo smiselno, je posvet pri psihiatru. Resno mislim.
LP
MK

New Report

Close