Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Razlaga izvida

Razlaga izvida

Pozdravljeni!

Prosila bi za razlago naslednjega izvida (na pregled sem odšla samoiniciativno):

TSH 0.20 (0.35- 4.94)
T4,prosti 23.57 (9.01-19.05)
T3, prosti 4.19 (2.63 – 5.70)

Ob tem naj omenim, da sem od maja 2015 jemala Euthyrox 50mg, od novembra 2015 (po pregledu na oddelku za bolezni ščitnice – takrat sem imela izvide TSH 3.762 mE/L (0.55-4.78); FT4 19.67 pmol/L (11.5-22.7); FT3 4.83 pmol/L(3.5-6.5) pa Euthyrox 75mg dnevno.

Hvala za vaš odgovor!

Spoštovani!

Glede na navedene izvide je odmerek Euthyroxa prevelik. Verjetno bi zadostovalo Euthyrox 50 5 x tedensko in Euthyrox 75 ug 2 x tedensko.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Lep pozdrav,
tudi sama ima težave s ščitnico: spanje stoje čez dan, trenutna izčrpanost, odtekanje nog, mravljinčaste roke ali mrtve, povečana teža, hitra jeza…. Pred tremi leti so mi odstranili levi del ščitnice zaradi gomolja. Od takrat sem drugi človek. Lani mi je dr. Porenta odkril, da imam tudi na desnem preostalem gomolju ščitnice cisto. Že od začetka pa imam dozo Euthryoxa 25 mg. Ker imam S-TSH 3,02 mlU/L kar je zlata sredina. Toda moje počutje je daleč od zlate sredine! Mislim, da bi morala imeti višjo dozo zdravil.
Vesela in hvaležna bom, če bo dr.Pirnat odgovoril.

Spoštovani!

Glede na to, da imate odstranjeno polovico ščitnice in gomolj tudi v preostanku ščitnice, priporočAm zvišati odmerek Euthyroxa na 50 ug dnevno in kontrolo TSH čez tri mesece.

lP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close