Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk razlaga izvida

razlaga izvida

Pozdravljeni!

Prosim vas za razlago izvida – ultrazvok dojk: Difuzno povdarjen fibroglandularni korpus s številnimi vozli nesuspektne strukture.

Stara sem 20 let. Od aprila naprej čutim občasno v desni dojki bolečino. Včasih ostro. V času jemanja KT se je stanje izboljšalo. Ta mesec sem z jemanjem prekinila in se mi zdi, da se je stanje poslabšalo. Je torej ta bolečina povezana s hormoni?

Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani,

Izvid pomeni, da gre za poudarjene žleze v dojki, ki so lahko posledica hormonskih težav. Izvid tudi kaže, da ne gre za vozle sumljive strukture.

Ne priporočam hormonskega zdravljenja, zaradi nevarnosti, ki jih tako zdravljenje lahko prinese.

Priporočam pregled BreastScan in po izključitvi hormonskih sprememb termoterapijo v moji ordinaciji.

Več o teh metodah lahko izveste na brezplačnem predavanju, ki ga organiziramo v soboto, 4.10. ob 10h.
Prijavite se lahko preko elektronske pošte [email protected]

Lep pozdrav,

prim. dr. Janez Kuhelj dr.med.

Najlepša hvala za Vaš odgovor. Pri vsem tem me zanima še to, če torej v tem primeru ne bi smela jemati kontracepcijskih tabletk – Logest- za zaščito?

Spoštovani,

Žal se na to področje ne morem spuščati, ker imam premalo podatkov in nimam pristojnosti. Najbolje bi bilo, če bi se o jemanju tablet pomenili z ginekologom, ki vam jih je predpisal.

Lep pozdrav,

prim. dr. Janez Kuhelj dr.med.

New Report

Close