Najdi forum

Js mam tezavo…stara sm 14 , velika 163cm pa mam 53kg…prsi mam majhnr in nisem zadovoljna sama s sabo…..a je to normalno? Hwala za odgovor

Stara sem 12 let in imam zelo male peti vse moje sošolke že imajo za polovico limone ali je kakšen način da bi dobila večje prsi hitro?

Pozdravljenje 🙂 Stara sem 13 (8 razred), prsi so mi začele rasti na koncu 6 razreda, potem pa se je vse ustavilo (takrat so mi zrastle glih tak da sem jih lahko začutla- zelo malo), malo sem pobrskala po internetu kaj pomaga in sem našla veliko nasvetov- zelo pomaga masaža in neke vaje dojk (Savina Atail -yt) in morem rečt da so se mi v zadnjem mesecu kr bolj otrdile, tako da nekaj pa pomaga, samo si moraš vaje in masiranje izvajati redno. Menstruacije še nimam, ker jo je moja mami dobila komaj pri 16. Jaz sem velika 152cm in sem težka 34kg sem najmanjša v razredu in tudi najmanj razvita, zato nosim ohlapne majce da čim bolj prekrijem to mojo “revščino”.
Zdaj pa vidim, da nisem edina in upam da mi bodo do srednje šole vsaj malo zrastle, verjetno ima pri mojem razvjanju opliv tudi hrana, ker smo z družino vegetarijanci ampak tega sploh ne obžalujem saj sem skoz zdrava in se dobro počutim morda dobil le bolj malo beljakovin.
Zato vse tiste, ki iščete načine kako prit do prsi, probajte masaže od Savine Atail, ena je tud od Saške Landero, vse je na yt
Lep pozdrav 🙂

Na spletni strani Vem kaj jem je tudi objavljeno katere stvari pospešujejo rast dojk zaradi estrogena, ki ga imamo v puberteti veliko.
Hrani ki pospešuje rast dojk je:
Lenena semena so pravi vir estrogenov, Soja- predvsem sojino mleko, Tofu, Brokoli
Kofein pa ZAVIRA nastenek estogenov
Upam da sem vam kaj pomagala!
Lep pozdrav 🙂

Sm fnt in bi rd izrazu svoje mnenje o vsem tem bullshitu…po mojem mnenju bu mogle prsi rast pr trinajstih…tud v srednji soli se pri nekaterih sele zacne njihov razvoj…to je pac pri vsakemu drugac…tko da js useen mislm da bi mogl mal mn na joske gledat…bojo zrasle enkrat v bljizni prihodnosti…mal se zrelaksirite in zvite lajf…

Ps – drugac men so manjse mal bl usec…me se bl rajca (upam da ne izpadm pesofil)

Zivijo sem stara 11 let. Prsi mi še niso začele rast in me skrbi saj ze skoraj vsem mojim sosolkam že rastejo. Vem da je pri mojih letih to normalno ampak me prsi niti ne bolijo. Nimam menstruacije niti belega toka. Visoka sek približno 155 cm in imam 38 kg. Je to normalno? Vidijo se mi tudi prsne kosti. Je mogoče to proble dam mi ne rastejo prsi? Se morem mogoče zredit?

Hej punce dj ne se sekirat zarad jošk. Meni osebno je vseeno če ma punca joške al ne!
Še vedno pa obstaja silikon

Hei hoi.
Tudi jaz imam zelo velik problem in res prosim za mnenje in nasvete.
Stara sem 14 let in pol. Visoka 166, tezka le 44 kg. Vem da sem presuha, a nimam tezav s prehranjevanjem, jem normalno a se ne zredim. Nimam M. Beli tok ima pr. 1 leto in pol. Sem porascena po spolovilu in pod padzuho.
Problem pa so prsi, ki jih receno ni. Sem ravna kot deska. Nosim najmansi modrc v katerem je pol zraka. Svoje prsi bi lahko primerjala ze z veliko mlajsimi dekleti. Moja samozavest je zelo nizka. Sem tarca posmehov, zajebancij in zato svojo ravnino skrivam za ohlapnimi oblacili.
Zelo me skrbi da je kaj narobe. Razvoj se sploh se ni zacel. Ucasih me prsi bolita ob dotiku, a nic drugega. Tudi sosolke se mi smejejo in jaz res nevem kaj naj naredim. Pocutim se da name vsi gledajo kot na majhno puncko zaradi tega.
Kako izboljsam svojo samozavest? Kako naj bom zadovoljna z ravnino ko se pogledam v ogledalo? Ali je narobe ce nimam nic prsi pa sem toliko stara? Kaj pospesi rast prsi? Ali je kriva moja teza in bi se morala zrediti.. kako? Ali je pozno ce se vedno nimam M? Naj povem se, da jo je mami dobila pri 14, prva sestra pri 13, druga pa 12 in pol. Obe sestri sta suhi a ne toliko.kot jaz, a prsi vseeno imata.
Prosim za vse nasvete.
Najlepsa hvala

PALMA mislim da so fantom bolj vsec majhne prsi kot pa veliki baloni tako da se ne sekiraj!!!

Pozdravljeni..jaz sem stara 15 let in tudi nimam prsi. Menzo ze imam od 12 leta in vse drugo kar spada zraven. Res pa je, da me letos menza jezi, saj je neredna (najdlje za 4 mesece-enkrat, in za mesec dni, drugace je bila normalna).Je to kaj povezano? Ampak nerednost je zdaj ko imajo moje vrstnice ze normalno velike in imajo tudi neredno. Meni bi mogle zrasti v času ko sem mela menzo redno (do 2016 je bila redna). Drugace sem zdrava (bi bila slabokrvnost razlog za nerast?pomoje ne, ker poznam veliko ljudi pa so nevem kako bolani in imajo probleme z težo ip (imam normalno težo). V družini imajo vse kar velike prsi (le babica je mela zeloo majhne-samo ona tako da…). Rast prsi sem obcutila nekje pri 12 (prsi so me bolele in brdavice nabreknile). Minila so 4 leta in niso se prevec spremenile (torej imam le nabrekjene brdavice in skoraj nic prsi). Nosim push up nedrc A zaradi samozavesti, vendar je tako na pol prazen. Je kako zdravstveno stanje povezano s tem? Opažam da imam neke težave(sumim na slabokrvnost, pomanjakanje železa ali vitaminov) , vendar na sistematskem ni nič pokazalo. Ne vem kaj naj si mislim. Naj grem osebnem zdravniku in vprašam glede tega?pomoje ni normalno če se 4 leta prsi skoraj NIČ ne povečajo. Se 12 letnice imajo ze popolnoma oblikovane. Jaz jih imam na špic kot pri 10 letnici, ki ji bodo v kratkem zrasle. Kot da so zamrznile v času. Želim si le da bi bile oblikovane v krog pa tudi ce bi bile majne..samo da bi bile.


Ne rabiš se sekirat…..meni so take prsi full všeč
Lp Matevž

Hej!

Stara sem 14. let in imam majhne prsi…pred in med menstroacijo me bolijo prsi..in me zanima če to pomeni da ti prsi rastejo v času menstroacije in med…

Imam pa občutek da mi prsi ne rastejo več…ker je res da kadim že eno leto in me zanima če ma kajenje vezi z rastjo prsi???!

HvaL za odgovore!

Hey Rozica ne se sekirati zaradi tega male prsi so tudi lepe…

Prsi niso nikoli enako velike. Vedno je ena večja od druge. Ne sekirajte se ker se to itak ne opazi tako da ostanite zbrane. Plus to da prsi začnejo rasti enim prej enim pa kasnej in vrjamite da bo že prišel čas da prsi zrastejo v normalno obliko

Ojla … Stara sm ze skor 16 let in se skos mam minimalne joske.. Pocasi me ze skrbi kr use moje Prjatlce ze majo kosarco D al pa.C in me tud skrbi ce me fantje zard tega odbijajo …help

Jst sm 18 pa ti povem da joške niso pomembne in nas ma velik radih male, bol je rit pomembna in s počepi jo boš tudi pridobila. 🙂

Se strinjam…meni so se kolobarcki odebelili in postali temnejsi prsi imajo zelo nepodobno obliko prsi…lahko opaznim da imajo “nekaksno obliko” prdi ampak je zelo minimalna…stara sem ze skoraj 22 let in vse moje vrstnice imajo ze precej velike prsi…ena prijateljica me zafrkava da nimam prsi..ce mi jih je voda odplavila…skrbi me ker ima moja druga prijateljica vecje prsi kot pa jaz pa je 1 leto mlajsa od mene…enkrat me je en fant uprasou kolsno kosarco nosm in enostavno nism odgovorila ker modrca(nedercka)tako receno sploh ne rabim nositi…M se nimam res da od mojih sosolk jo ima le ena ampak useeno…v moji druznini nima noben tako majhnih prsi..so srednje velikosti…nedercek nosim zato ker mi je cez majico videti “kolobarcek” in izgleda grdo…res nevem kaj naj naredim..ko malo mocneje pritisnem na prsi me zelo zabolijo…in to me rahlo skrbi..prosim ce mi katera pomaga,ki ima oz.se boljse katera je imela take tezave in kako se je use skupej resilo..zelo vesela bom vase pomoci..lp.😁

Pomota stara sem skoraj ze 12 let..ups😁

Sem fant in ker vidim, da se pojavljajo ena in ista vprašanja, vam bom odgovoril, da vas pomirim in potolažim, star sem 18 let.

Kot je bilo že napisano prsi začno rasti pri različnih starostih in rastejo različno dolgo. Leva dojka zraste ponavadi malo večja od desne.
Na rast dojk vpliva predvsem hormonsko ravnovesje in to, da ohranjamo normalno telesno težo (nismo presuhi ali pretežki), kot je bilo že zgoraj omenjeno, lahko lanena semena in masaža povečata rast dojk, da dosežejo celoten potencial, pomembno je zadosti spanca (to leti nate Zimexlara, ker si to napisala ob 1h, spati je potrebno iti do 23h, da je najboljše za organizem).
Kajenje in kofein zavirata rast dojk, zato se tega izogibajte, kofeina je ogromno tudi v energijskih pijačah.

Ne skrbite, kaj si druge mislijo o vas, sem imel sošolke, ki so bile povsem brez prsi tudi še letos v četrtem letniku in jim sedaj ni več tako hudo, ker jih ostale punce in fantje ne zafrkavajo. Tudi nam fantom so všeč in še nikoli ni nihče nobene pustil zaradi prsi, če pa te je potem si lahko vesela, da si se ga rešila, ker te je hotel samo izkoristiti.
Tudi starejše ženske imajo rade manjše prsi, ker se ne povesijo s starostjo in ostanejo lepše oblikovane.
Tako da nikar ne skrbite glede prsi, vse so lepe in tudi fante ne bo motilo, če bodo manjše, veliko nas ima celo raje, če so manjše

Ps: Bolečina v prsih na dotik je ponavadi znak rasti prsi.

Pozdrav. 😉

Imam vprašanje. Stara sm 12 (skoraj 13) pa mi prse še niso začele rasti. Je to narobe? Prosim vas odgovorite mi.
Hvala za vaše odgovore 🙂

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close