Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Rak prostate

Rak prostate

Pozdravljeni!

Podatkov PSA ne poznam, ker tudi izvidov nimam pri sebi. Zanima pa me, zakaj ste torej proti tabletam, če ste sami bili zdravljeni z njimi (in obsevanjem)? In tudi ne vem, kaj ste želeli povedati s svojim hura in citiranjem mojih besed. Želela sem pač samo povedati, da živi dokaj zdravo, v primeru, da bi pač kdo napisal, naj spremeni svoj način življenja. In res, mogoče se moja mladost odraža v mojih besedah, ampak mislim, da se vsi zavedamo, da po prvem šoku pač začnemo iskati kakršnekoli informacije, zato sem se tudi obrnila na ta forum.

Lepo pozdravljeni!

Glejte, na tako široko in neusmerjeno vprašanje o izkušnjah in zdravljenju raka prostate kot je bilo vaše, je vsaj zame težko odgovarjati in žal mi je, da sem se prehitel z odgovorom. Ker sem povzročil nesporazum, se vam opravičujem.
Prav ničesar nimam proti zdravljenju raka prostate s tabletami ali z obsevanjem, torej metodama, ki ju izkušam.
S citiranjem vaših navedb o očetovem zdravem življenju in prehrani v povezavi z mojim začetkom stavka:”O ja hura za vašega očeta …,” pa sem resnično želel izraziti samo svoje prepričanje, da sta zdrava prehrana in gibanje pomemben prispevek vsakega bolnika k priporočenem zdravljenju uradne medicine.
Saj vem, še vedno ni odgovorov na vaša neizrečena vprašanja. Oblike in stopnje bolezni raka prostate pa so žal zelo raznovrstne in pogosto zelo resne in so za iskanje informacij o izkušnjah bolnikov po mojem prepričanju nujni strokovno ugotovljeni podatki o stopnji, razširjenosti in agresivnosti obolenja.

Srečno, Grjanc

Pozdravljeni !
Povedal bom zgodbo o mojem očetu, in njegovem poteku bolezni.Začelo se je pred petimi leti z težavami pri uriniranju…., sledil je pregled pri urologu, ki ni ugotovil nič posebnega glede nato da je moj oče bil star 63.let, pridite vsako leto na preventivni pregled. Težave so izginile pa prišle nazaj in tako do lanskega decembra, ko je imel vedno večje težave povezane z prostato.Decembra si je sam dal pregledati kri, izvid PSA normalen 2 nič posebnega so dejali.Osebni zdravnik mu je dal napotnico za pregled prostate, dobil je datum 25.3.2010, in pa antibiotike za mehur-prostato.to je to, težave so se stopnjevale z vsakim dnem dokler ni v urinu zagledal krvi to je bilo 9.2., nažalost je mislil da ni nič hudega a je bilo. 13.2 so ga sprejeli na urologijo kjer so z ultrazvokom videli nekakšne tumorje. Naposled so ga preiskali celega – CT…. . Črna napoved, rak na prostati, jetrah, kosteh, rana na želodcu. 25.2. je bil steriliziran, in 27.2 začel jemati hormonska zdravila.2.3 nazaj v bolnico, bruhanje, dehidracija ni prenesel zdravil. Sedaj pa je na protibolečinski infuziji.Malo možnosti ima da bo okreval, nažalost.
Oče ni imel sreče z zdravljenjem, čeprav je statistično učinkovito, ima hitro napredojočega raka.
Iz te zgodbe se moramo naučiti nekaj stvari, prisluhniti moramo svojemu telesu, preventivno hoditi po 50 letu na preglede seveda če kaj odkrijejo še podrobnejše preiskave, dodatno si moramo plačati kakšen ultrazvok, moramo biti bolj tečni pri zdravnikih da opravijo svoje delo hitreje, saj vem ni denarja…
Vsem, ki pa ste zboleli pa čimprejšne okrevanje.
lp
J

Da, na žalost je tako. Sam čakam na štiri preglede zdaj pol leta. Nekaj malega je bilo krvi v urinu. Pa se držijo čakalnih vrst kot pijanec plota. Kdo pa ima še denar, da bi vse plačal. Si namreč takoj na vrsti. Za prostato sem bil operiran pred šestimi leti. PSA je zda 0.255. Ja če ne bi takrat brskal po forumih, me danes ne bi bilo več…
lp

Zdravje je vse

bIL SEM NA PREGLEDU KRVI ZA PROSTATO.S-PSA VREDNOST 0,72,STAR SEM 60 LRT ALI JE TO UREDU?hVALA ZA ODGOVOR

St dobili napotnioc za nadaljne preiskave?

Tole sem skopirala:
Če je vrednost PSA povečana, to še ničesar ne pove1. Samo na temelju tega izvida ne moremo reči, ali ima moški raka na prostati ali ne, je zgolj pokazatelj, da se s prostato nekaj dogaja. Poleg tega vrednost PSA z leti raste. Pri mladem moškem je nižja kot pri starejšem. Normalna vrednost se giblje med ena in štiri. Vrednosti med 4 in 10 so že v območju, ki lahko napoveduje benigno displazijo (povečanje prostate) ali rak. Zato si poleg določanja vrednosti PSA urologi pomagajo še z različnimi modifikacijami prostatičnega specifičnega antigena. Tako določajo prosto PSA ter razmerje med prosto in totalno PSA. S tem dobijo indekse, ki pokažejo določene statistične vrednosti, ki so lahko bolj sumljive za rak ali prostatično hiperplazijo. To je pomembno pri načrtovanju vseh diagnostičnih postopkov.
Na tej stopnji se lahko urolog odloči, da bodisi ponovi meritev PSA bodisi da bolnika punktira. Kot smo že zapisali, povišana vrednost PSA še ne pomeni, da ima moški raka na prostati, vsekakor pa je vrednost PSA verjetno najznačilnejši označevalec, ki je pomagal pri zgodnjem odkrivanju raka prostate. Če je PSA povišan, sledi dodatna diagnostika.

Pozdravljeni.

Ker vas očitno ni zdravnik opozoril na kakšne druge spremljajoče znake bolezni prostate, je sama vrednost PSA 0,72 laično gledano, zelo razveseljiv rezultat preiskave.

Srečno Grjanc

Pozdravljeni

Pred 8 meseci sem Imel radikalno operacijo prostate. Star sem 60 let. Sedaj se zdravim s hormoni in to bo trajalo cca 2 leti. Počutim se dobro. PSA je tudi v mejah normale. Erektilne funkcije nimam in glede na omenjeno me zanima sledeče:
– ali bom še kdaj imel erekcijo (erektilni živci so odstranjeni enako semenovodi)
– ali lahko zdaj med hormonskim zdravljenem vzamem tablete za erekcijo
– ali se lahko in kako pomagam?

Hvala za odgovor

Operiran 2008.

Hmm. erekcija 30 %, je to erekcija? Zame ni. Tudi 1 x več je nič.
Pri seksu morata biti zadovoljna dva in ker to na “ta” način nikoli več ne bosta, je nesmiselno iskati zadovoljstvo, ki mu jaz rečem enostransko usmiljenje.

O tableti ne vem.

Po moje, samopomoč to je samozadovoljevanje. Žal.
Žensko pa z usti in ali pripomočki.

Pozdravljeni!

Mojemu očetu (57 let) so ugotovili rak prostate z kostnimi zasevki po hrbtenici, lubanji, medenici. Vrednost PSA je bil ob preizkavah 240. Po lestvici (nevem točno kakšni, je 7 (4+3)). Pred dnevi so mu opravili operacijo na prostati. Dobiva inekcije za kosti.
Obsevanje po mnenju lečečega zdravnika ne pride v poštev.

Ker smo malo zmedeni in nevemo kaj sledi, bi vas prosila za mnenje.

lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Če vas zanima, kako si lahko pomaga z različnimi dodatki, da si ojača imunski sistem, se javite na [email protected]

LP

Tudi sam sem že bil na pregledu, ker so se mi pojavljale težave z uriniranjem, ampak hvalabogu ni šlo za rak prostate. Res je, da se zdravniki zelo izogibajo dajanju nasvetov glede tega raka, ampak baje zato, ker zadeve dejansko niso najbolj jasne in se priporočila ves čas spreminjajo. Moj urolog je dal zadnjič intervju na to temo, če komu pomaga: http://zzzdravje.si/si/vse-o-zdravju/rak-prostate-intervju-z-urologom

LP

New Report

Close