Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni rak na pljučih!?

rak na pljučih!?

Spoštovani!

Ker me bo pobralo od skrbi, se obračam na vas in vas prosim za mnenje.
Stara sem 34 let, sicer nekadilka, a sem v svojih najstniških letih pokadila kakšen cigaret, prav tako so kadilci moji starši in sem pasivno pokadila kar nekaj dima. Kajme skrbi!? Že kar nekaj časa nazaj sem opazila, da ko se hitreje premikav s telesom levi in desno, slišim točno na sredini pljuč nekakakšno predihavanje. Poleg tega sem opazila, da kadar ležim na hrbtu dlje časa in potem ustanem in globoko vdihnem začutim ob zelo globokem vdihu in izdihu nekakšen hrop, ki je tudi lociran na sredini pljuč (po občutki). Ko se malo izkašljam (posiljeno) in skušam večkrat globoko vdihniti in izdihniti, tega hropca ne slišim več. Opazila sem tudi, da se mi po večkratnem zaporednem globokem vdihu in izdihu brez premora zavrti. Zavrti se mi tudi npr. če dlje časa napihujem balon. Imam tudi bolečine v vratu, imela sem slikanje vratne hrbtenice, kjer so ugotovili, da imam kifozo, skoliozo ter dva vratna vretenca potisnjena bolj nazaj. Vrat me boli zmeraj, bolečina ni čutna, če glave ne premaknem levo oz desno oz naredim zasuka vrata. Ker sem bila pri kardiologu zaradi mravljinčenja leve roke, so to mravljinčenje predpisali težavam z vratom, ugotovili so tudi VES, ko sem imela UZ srca, niso odkrili nič. Občasno me boli desna rama, to pa že od OŠ. Boli me tudi hrbtenica, predvsem ob ekstremnih gibih, ob lopaticah in spodnji del križa. Držim se zelo grdi, z rameni naprej, vrat imam potisnjen še nekoliko bolj naprej, trebuh imam potisnjen naprej.
Danes sem slučajno brala nekaj o raku na pljučih. Zaskrbelo me je zaradi prej omenjenih hropov, bolečin v vratu, občasno me bolijo tudi nekatere kosti (na desni roki okrogla kost na zapestju, na levi roki kost ob palcu, občasno kost pri komolci desne roke – vse to ob težjih obremenitvah, imela sem zlomljen komolc desne roke), v zadnjem času se mi večkrat vrti, vendar so to epizode, ki jih lahko več tednov ni, potem se mi vrti nekaj dni zaporedoma, večinom se mi vrti, če nagnem glavo naprej, takrat se mi zdi kot da moram loviti ravnotežje, včasih imam občutek, da težko požiram, npr. če jem trd kruh, potem spijem čez kozarec vode in se mi zaradi tega začne kolcati, kadar spijem velike količine vode hitro, se mi tudi zdi kot da bi se mi ta zatikala in moram rigniti. Zaradi tega sem že bila na preiskavi za refluks, ki ni bil dokazan, čeprav se mi hrana in predvsem tekočina vračata nazaj v požiralnik in me zelo pogosto peče zgaga. Predvsem ponoči, ko ležem spat. Večkrat sem tudi hripava, predvsem zdaj, ko je veliko prehladov in hčerka prinese vse mogoče domov. Zdi se mi, da sem hripava tudi, ko zelo veliko govorim, bolj kot hripava, se mi zdi da me boli grlo. In navsezadnje se mi pojavlja mravljinčenje nosa in ob nosu, na obeh straneh lic. Občasno, a se mi zdi, da je močneje, če to opazim in nato na to mislim. Trenutno tudi prebolevam RSV (hči je ima pljučnico, sin bronhiolitis oba potrjen RSV, zato sklepam, da ga imam tudi jaz, saj sem imela enake simptome kot onedva – vročina, slabo počutje, kašljanje, zdaj pa mi ob globokem izdihu oblasno zapiska, občasno tudi ob vdihu, kašelj je produktiven, en dan me je kar malo bolelo ob kašljanju, zdaj pa se umirja, bolečin nimam, dežav pri dihanju tudi ne,), pa ne bi mogla reči, da sem ga zelo težko prebolela. Pač malo težji prehlad, nekaj podobnega gripi. Sem zelo utrujena. Kar nekaj simptomov, ki se jih navaja pod pljučnim rakom, ki jih niti ne bi povezala s tem, če se mi ne bi pojavljalo tole hropenje med premikanjem telesa levo in desno, ter ko vstanem po dolgem ležanju. Nameravam k zdravnici, vendar pride moja zdravnica konec januarja. Zelo bi prosila za vaše mnenje!
P.S. V družini še ni bilo pljučnega raka!

Spoštovani,
vaše težave prav nič ne spominjajo na pljučnega raka
Lep pozdrav
Mitja Košnik

New Report

Close