Najdi forum

rak

Pozdravljene vse,
oglašam se vam prvič. Res vse čestitke L.K. 1972 za tak optimizem. Jaz ga na žalost nimam. Moja mama je bila 3 tedne nazaj operirana in danes dobila izvide.
Ima invazivni duktalni karcinom, velikosti 2 cm, Gradus III , hormonsko negativen, HER 2 pozitiven, s 6 pozitivnimi bezgavkami. Imela bo KT in obsevanje.
Sem že vse seznanjena, kaj to pomeni.

Se bojim, da sem ob vseh teh dejstvih, kakšne oblike rak je, padla v eno depresijo. Kar naprej jočem, ponoči ne spim, imam napade tesnobe.
Enostavno ne morem najti svetke lučke na koncu poti.
Ves čas samo razmišljam, nam bo uspelo pomoriti tega hudiče in se bojim, da se v kratkem ponovi.

Res sem vesela za vse vas, ki zmorete toliko optimizma in volje do borbe. Želim, da bi se tudi v meni našel kanček optimizma

oj pesimistka,
ni vprašanje ali boš zmogla, moraš…poberi se in s pozitivno energijo pomagaj mami!

saj bo šlo, boš videla…

Danes je minilo natanko 3 leta od postavitve strašne diagnoze – rak.
16.8.2013 pa bo moj 3 rojstni dan.
Zaenkrat je počutje odličnom, pridobivam kg., otroci rastejo 🙂 kot konoplja in z njimi tudi
skrbi…
Moram povedati, da sem večinoma časa srečna in to želim tudi vsem vam.

Lep dan še naprej

Draga mamica, žena

Čestitam ob rojstnem dnevu. Spremljal sem tvojo zgodbo, ker tudi tast se je srečal s rakom želodca pred 2,5 leti. Njemu so odstanili tudi cel želodec. Je precej trmasta oseba, in takoj je začel delati in nasveti za pasirano hrano je pri njemu naletelo na gluha ušesa. Zdaj pravi da ga peče, hrana se mu včasih zatakne. Občuti veliko lakoto a se mu hrana kmalu ustavi. Ali imaš mogoče ti kakšen nasvet, kakšna hrana je ustrezala tebi…. Ker ga po vsaki hrani napihuje. Vem da so nasveti veliko obrokov pa malo hrane… a pri njemu ki je glede tega trmast je treba mu vsak dan ponovno naštevati kako in kaj.
Je starejši, bliža se 70 in še vedno misli da mi ki tega nismo doživeli ne vemo kako in kaj. Najbrž ima prav zato te prosim za kakšen nasvet predlog, kako in kaj si ti jedla.
Želim še ti veliko veselih let z svojimi najdražjimi. Lp

Draga mlada žena, mamica iskrene čestitke za tretjo svečko in za pogumno prehojeno pot.
Čeprav se ne poznava osebno, sem velikokrat “naletela” na kak tvoj post in vedno so mi tvoje besede vlile upanje v tistih črnih dneh, ki prav tako pridejo tu in tam. Najini zgodbi se marsikje srečata glede starosti, majhnih otrok, mislim da si tudi iz mojega konca …. In nekako človek v tistih “tahudih” dneh z veseljem prebira zgodbe, kot so tvoje. Zato ti želim še veliko upihnjenjih svečk. Sama sem konec maja pihala tadrugo z vsem ponosom in veseljem da mi je dano se ukvarjati vsak dan s kako novo lumparijo mojih sončkov, se podati zjutraj v službo in se zvečer pognati po makedamski cesti. Lepo bodi še naprej.

“srečneži” po resnici povedano se nikoli nisem ravnala po nasvetih zdravega prehranjevanja …vedno jem tisto kar mi paše. Srečo imam, da lahko jem vso hrano, mogoče se svežu kruhu izogibam. Tudi sama sem, kot pravijo tudi drugi :), ZELO TRMASTA 🙂 kar je včasih tudi dobrodošlo.

janaB tudi vam želim veliko upihnjenih svečk, pravzaprav vsem nam…

Lep dan še naprej

pozdravljeni cisto vsi!

danes prvic prebiram vse vase izkusnje ter dozivetja in sklenila sem se opogumit in pisat.
pred vec leti je za rakom poziralnika zbolel moj super dedek in ga uspesno premagal!
pred dobtimi 4 meseci in pol pa sem izgubila svojo super babico, ki zal ni uspela preboleti raka debelega crevesja, ki pa se je kasneje razsiril na celo telo.. presenecenje o prepocasni postavitvi diagnoze in izgubi je bilo in se je veliko!
zivljenje hiti dalje in kljub zacetnemu spreminjanju zivljenskih navad, delno zapades nazaj v zacaran krog norega necina/tempa zivljenja…
moje zivljenje se je pred slabim letom zasukalo. nekaj v meni se je zgodilo, kar pa neznam obesedit… sklenila sem nekaj narediti zase in postala sem mirnejsa..
ker imam od casa srednje sole vedno neke zdravstvene tezave (domaci so mi govorili, da sem njihov hipohonder;) ker jambram da to ali ono cutim, da se slabo pocutim ip) in pred leti celo ugotovljeno bolezen scitnice; sem se odlocila za zdravljenje prav te bolezeni s pomocjo bioenergetika in zdravilca.
ta pa me je postavil na realna tla in povedal, da imam se vec zadevic, ki mi kvarijo zdravje. tudi raka na debelem crevesju.
ob tej informaciji se meni svet ni porusil ampak me je prelilo veselje in glasen smeh:))
domaci, ki so bili zraven pa so bili sokirani. niso mogli verjeti moji reakciji na tako hudo diagnozo.
jaz pa sem bila resnicno vesela, da je res nekaj na tem kar se mi je dogajalo in se dogaja.
dobila sem zdravila, dieto in energijo, ki me je nanovo prerodila! pocutila sem se enkratno!
potem pa se je stanje pricelo postopoma slabsati (od tega je dober mesec dni).
ker pa sva se z zdravilcem in bioenergetikom narobe razumele, me je ta prenehal zdraviti z energijo 2 meseca nazaj:(
v tem casu pa se je moje stranje poslapsalo:((
zbolela sem za angino, ki je pustila mocne posledice na krvi in posledicno na scitnici, bronhijih in raku. to je potrdil tudi laboratorij (odvzem krvi za preizkave).
ponovno sem stopila v kontakt z bioenergetikom in zdravljenje se je ponovno zacelo.
kri se postopoma izbolsuje za ostalo pa je se prekmalu komentirat…
zdravstvene tezave druzinskih clanov tudi niso roznate, zato je to se en velik stres.
stres pa ze sam posebi ni zdrav, kaj sele ce si bolan.
danes sem se prvikrat zjokala. pa ne zaradi sebe ampak zaradi drugih… taka sem- prej moram poskrbeti za druge nato zase. kar pa vedno ni najbolje, to vem! zato sebe postavljam na prvo mesto:))
zavedam se da nisem sama in vi vsi tudi ne! obcutek, da smo nekako povezani je neizmerno prijeten- optimisticen:)) podporo starsev, sestre, sorodnikov in prijateljev imam! a vsega se nevedo, ker jim se nisem razkrila…pocasi in z andahtjo al kako pravjo:)
sama imam se veliko nacrtov, ki jih zelim uresnicit! nekaj jih ze tece, nekaj jih se bo! in slabi energiji sem in bom pokazala fige;))
moje danasnje kratko in hkrati ne tako kratko;) izlitje misli in obcutij me je napolnilo s soncnimi zarki pozitivne energije! v upanju na boljsi jutri in samozavestnemu stopanju po poti, ki sem jo izbrala vas lepo lepo pozdravljam!
ps: ce pa imate kaksne koristne nasvete pa so seveda dobrodosli:))

Hvala ker si delila z nami, kljub težavam se čuti pozitivna energija 🙂 drži se in načrti in smisli so zelo pomembni pri tem, da se spet pozdravimo in gremo naprej. Lekcije se ponavljajo dokler jih ne osvojimo.

Mene pa zanima, ali ti je kdo od zdravnikov dejansko potrdil raka, ali ti je to samo povedal ta bioenergetik?

Kar ne morem verjeti, kako neodgovorno ravnanje! Če bi lahko bioenergetik diagnosticirati raka, Vas bi moral obvezno poslati na onkološko obravnavo. Bioenergetik raka ne sme zdraviti.
Pri takih napovedih morate obvezno iti k zdravniku, da to preveri.
Po toči bo prepozno zvoniti. Kot predistinirani hipohonder in z napačno vero lahko raka tudi „prikličete“.
Lep pozdrav in vse dobro!

Oj,

evo, leta gredo hitro na okrog…Naslednji mesec bo 4 leta od operacije, zelo smo veseli 🙂

Želim vam lep dan

Enako želim tudi tebi.

Oj….mlada žena mamica….kaj je res že 4 leta ???
Sem z vsemi zapleti končno dosegla remisijo 2 meseca nazaj,vendar zaradi odločbe invalidske komiseje se trenutno borim s svojo delodajalko glede ohranitve službe in se resno sprašujem kje mi živimo ker invalidi nismo zaščiteni ama nikjer več.Ampak sem optimistka da se bo vse uredilo…pa še to ti sporočam da sem se 30 januarja odselila.

vsem želim obilo zdravja

Oj,
nič se nisi javila, kako si drugače?
Kje živiš sedaj?
Javi se mi 🙂

ste probali s kakim drugim zdravilom?

Če sprašujete mene (mlada žena, mamica), zaenkrat zaupam samo klasični medicini in nobenemu zdravilcu s profitom…
Moje mnenje, sam zase ve v kaj verjame, če ljudje 100% verjamejo v bioenergijo, …. , bo verjetno tudi to pomagalo.

Lepe praznike

Oj,
skoraj tradicija je, da se javim vsako leto…
Kmalu bom praznovala že 5 rojstni dan, skoraj ne morem verjeti, pa vseeno sem fulll vesela!!!
Otroci rastejo, mož sivi :), jaz pa sgledam vedno mlajša (malo narcisoizma ne škodi :))
Vsem želim veliko srečo, samo to nam je potrebno da vse ostalo funkcionira…
Lep pozdrav

Tako vesela sem, ko berem tvoje besede, “mlada žena, mamica”. Privoščim ti, da lahko še vedno uživaš z družino in da s toliko zanosa sprejemaš vsak dan posebej.
Imam le eno vprašanje, pri katerem gre bolj za radovednost kot kaj drugega: si imela morda GIST?

Ne, moj je zrastel iz epitelnih celic…intestinalni tip…

Uf, potem imaš pa res srečo. Res sem vesela, da se ti je tako pozitivno izšlo. Držim pesti, da boš na tem forumu še dolgo posodabljala tole temo. 🙂

New Report

Close