Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Otroško in mladinsko zobozdravstvo Rahlo majavi stalni zob

Rahlo majavi stalni zob

Pozdravljeni!

Sin je pred tremi meseci dobil spodaj prva stalna zobka. Mlečna sta mu izpadla sama in nova sta hitro izrasla. Redno hodimo k zobozdravniku, zobje so lepi, brez kariesa. Tudi novo stanje je zobozdravnik videl. V zadnjih dveh tednih pa sem opazila, da se eden od teh zobkov rahlo maje (to je opazil prvi sin, ki ga maje, kot je prej mlečnega, kar sem mu prepovedala), malenkost se je spremenil tudi položaj zobkov oz. razmak med njima. Sedaj pa me zanima ali je to normalno oz. prehodno (ker verjetno gre še za druge spremembe v zobovju) ali bi morala ta nova zobka biti že čisto fiksna in bi bil potreben ponoven pregled pri zobozdravniku (tam sva bila pred tremi tedni).
Zahvaljujem se vam za odgovor in vas lepo pozdravljam. Mila

Spoštovana mila*,

taka majavost komaj izraslih zob je fiziološka, torej normalna. Stanje bo še kar nekaj časa takšno, ker morajo zobje najprej do konca izrasti, šele nato se bodo dokončno učvrstili v kosti.

Spoštovani,

tudi pri naši skoraj 7-letnici sem lani opazila, da se ji kar močno majeta sprednji zgornji stalni enici. Zobozdravnica je rekla, da ju naj pusti čim bolj pri miru in naj ne grize direktno z njima, mene pa skrbi, ker se zobka kar precej majeta, hčera sicer zelo pazi, da ju ne obremenjuje, ampak ni nekega izboljšanja. Je normalna zgolj minimalna majavost stalnih zob ali tudi, da se zobka bolj majeta ob dotiku? Kako bi lahko pomagala, da bi se stanje izboljšalo oziroma v koliko časa bi se naj izboljšalo?

Že vnaprej hvala za odgovor.

Lep pozdrav,

Katka

Spoštovani,

Predlagam, da počakate in zobe čimmanj premikate in jih “namerno” majete….naj se stanje počasi umiri in se zobje učvrstijo v kosti. V kolikor ne gre za kakšno poškodbo ali bolezensko stanje pri otroku, potem počakajte oz. se obrnite na zobozdravnika za pregled…

Mislim, da je pretirana skrb odveč, vsekakor pa spremljajte stanje.

Srečno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

Spoštovani,

najlepša hvala za odgovor.

Lep pozdrav

Objava čaka odobritev

Pozdravljeni, moja punčka stara 8let se je med igro udarila v ustnico in poškodovala dlesnih nad zobe, obiskovali dežurni zobozdravnici ki nam ne povedala da ni nič bodo. Samo da se sprednja dva zoba mal majejo in nad zobe ima povlečene dlesni.

Vesela bom še za vaše mnenje

Lp

Pozdravljeni,

če prav razumem je dežurna zobozdravnica ocenila, da ni nič kritičnega. Težko komentiram nekaj kar ne vidim, vendar če sta zoba le rahlo majava in je bila poškodovana dlesen, potem bo verjerno res vse v redu in se bosta zoba sama učvrstila. Izogiba naj se žvečenju žvečilnega gumija, trdih stvari in prekomerno obremenjevanje zob.

Srečno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

Pozdravljeni

Sem nika stara 11 let in se mi sprednji zobje odzgoraj majejo in sem tako živčna zato bi vas prosila za vaše mnenje

da jih ne morem nehat majat ati mi je rekel da če si jih bom pustila pri miru se bojo zacelili ampak mu ne verjamem čisto zato bi vas vprašala če se mi bojo res začeli in zanima v roku kolkih dni oziroma tednov

Sicer sem 11. Septembra naročena pri zobozdravniku ampak ne morem več čakat

Pozdravljena Nika,

kaj je razlog za majavost zob? Morda padec, poškodba?
Res je, da jih z dodatnim drezanjem  lahko bolj omajes, vendar je potrebno videti zakaj se majejo….poskusi ne drezat vanje in potem posvet z zobozdravnikom, ko bo na pregledu videl kakšno je stanje.

 

Srečno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

New Report

Close