Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija alergija in radiofrekvenca v nosu

alergija in radiofrekvenca v nosu

Spoštovani,

sem alergična na pršico in plevele. Pred leti mi je na urgenci, kamor sem šla zaradi hudega vnetja sinusov, zdravnik dejal,  da imam sluznico zelo odebeljeno.

Ali bi se lahko odločila za radiofrekvenco v nosu kot preventivo pred vnetjem sinusov

Kar nekaj let me ta nadloga ni doletela, trenutno pa že čutim nek pritisk, nos je poln, sicer spiram s fiziološko, ampak se mi zdi premalo.

Hvala

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Pozdravljeni,

 

pri prehladu – akutnem ventju sluznice nosu in sinusov ali alergiji  je indicirana uporaba dekonegstivnega razpršila ali kapljic do 7 dni, 3-krat dnevno v vsako nosnico. Koristi pa tudi dodatek dekspantenola v formulaciji, ki izboljša celjenje in popravljanje poškodovanih migetalk. Uporaba je žal omejena na 7 dni. Nosni glukokortikoidi imajo tudi odličen učinek na vnetje.

Radiofrekvenca vam bo zelo izboljšala prehodnost nosu, pri nekaterih se tudi zmanjša občutljivost sluznice za mrzel zrak. Do sedaj še ni bili dokazano, d abi kaj pomagala pri preprečevanju bakzterijskih vnetij.

Lp

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close