Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Arhiv – Alternativa in zdravo življenje rada bi se vpisala na tečaj joge, pa ne znam izbrati

rada bi se vpisala na tečaj joge, pa ne znam izbrati

Tiste-ki hodite na jogo, mi lahko pomagate?
Stara sem 48 in rada bi začela spet malo migat. Zaradi zdravstvenih težav ne smem teči, dvigovat več kot par kil, izvajat težjih vaj. Vse to je pač pripeljalo do tega, da sem postala malo zakrnela in brez kondicije. Pa vseeno bi rada migala. Hodila bi na jogo, pa je toliko različnih vrst, da se ne morem (ne znam) odločiti. Mi lahko pomagate s kakšnim nasvetom? Pa kje je kakšna taka fajn vadba? Sem pa iz okolice Lj. Začela bi v jeseni. Hvala.

društvo joga v vsakdanjem življenju
imaš tudi jogo za starejše in jogo za hrbteničarje

http://www.joga-ljubljana.org/index.php/dejavnosti-drustva/lokacije-in-urnik-vadb


Bolj natančna lokacija? Da znam svetovat …


Bolj natančna lokacija? Da znam svetovat …[/quote]
Lavrica (Škofljica).

Toplo priporočam, več kot nas bo, lepši bo svet.
Je v vseh večjih krajih, tudi poleti.


Bolj natančna lokacija? Da znam svetovat …[/quote]
Lavrica (Škofljica).[/quote]
Žal za tisti konec pa nimam nasveta.

http://www.glinek.si/urnik_cenik_joga.php

Tudi jaz bi priporočila društvo Joga v vsakdanjem življenju. Sama vadim v JVVŽ že tretje leto. Vadba je organizirana po celi Sloveniji.


Ja, sem gledala tudi tole opcijo, pa piše, da imajo Hata jogo. Zanimajo pa me še druge, ker ne poznam razlike med njimi.


ENKRAT TEDENSKO SE SPLAČA TUDI 30 KM PREVOZITI, KER JE JVVŽ SUPER.


Ja, sem gledala tudi tole opcijo, pa piše, da imajo Hata jogo. Zanimajo pa me še druge, ker ne poznam razlike med njimi.[/quote]

hata joga je samo ime za telovadbeno disciplino joge – oziroma izvajanje asan
ker so še druge. meditacija itd
o tem več zveš ravno pri jvvvž, kjer ti razložijo celostni koncept joge.

Jaz sem do zdaj preizkusila vec razlicnih jog. Na faksu mi je bila tako tako.
Z JVVZ jaz zal res nisem bila zadovoljna. Neprijeten prostor in po mojem mnenju nekorektno vodenje. Pa ne me prosim zdaj napadat, pac se mi ne zdi korektno, da nekdo ki uci ze kao 10 let, bere stvari iz knjige na vadbi… Da ne omenjam, da ima kdo tudi “demonstratorja” zraven. Sori, jaz se ob takem voditelju ne pocutim varno. Joga niso samo asane iz knjige. Je treba tudi zokrozit med udelezenci in koga kdaj popavit, itd. Ce ne se dela skoda.

Jaz res priporocam Manco Pavli, ki je sicer plesalka, vodi pa tudi jogo (na Parmovi v Ljubljani, velik parking). Jaz pri njej plesem in hodim na jogo. Tezav s hrbtom nimam vec. Drza lepsa.
Ni lahko, veliko nas kar svica, gre za zelo dinamicno jogo. Napredek pa je neverjeten. Je pa zelo spodbudna, na mestu oseba, pozna anatomijo, prilagodi vaje nasim potrebam, kaksnim nasim tezavam, skratka jaz jo res cenim, ker tudi vem, koliko sama dela jogo, koliko se izobrazuje na tem podrocju. Prvi obisk je pri njej brezplacen, da vsak vidi ali mu vadba ustreza. Potem pa je 35 eur na mesec, 60 za dva skupaj. Ce bo se imela tako ceno v novi sezoni, ne vem.

Aja in njena joga ni namenjena samo plesalkam, dela se sicer na odpiranju prsnega kosa in bokov, kar koristi plesalkam, ampak hodi tudi veliko drugih, tudi fantje.
Ne vem, ali lahko objavim spletno, ce ne pa pogooglaj manca pavli belly dance, na strani ima ful informacij.

Srecno z iskanjem in upam, da najdes nekaj zase 🙂 ker je vredno posvetit nekaj casa sebi!

Jaz sem do zdaj preizkusila vec razlicnih jog. Na faksu mi je bila tako tako.
Z JVVZ jaz zal res nisem bila zadovoljna. Neprijeten prostor in po mojem mnenju nekorektno vodenje. Pa ne me prosim zdaj napadat, pac se mi ne zdi korektno, da nekdo ki uci ze kao 10 let, bere stvari iz knjige na vadbi… Da ne omenjam, da ima kdo tudi “demonstratorja” zraven. Sori, jaz se ob takem voditelju ne pocutim varno. Joga niso samo asane iz knjige. Je treba tudi zokrozit med udelezenci in koga kdaj popavit, itd. Ce ne se dela skoda.

Jaz res priporocam Manco Pavli, ki je sicer plesalka, vodi pa tudi jogo (na Parmovi v Ljubljani, velik parking). Jaz pri njej plesem in hodim na jogo. Tezav s hrbtom nimam vec. Drza lepsa.
Ni lahko, veliko nas kar svica, gre za zelo dinamicno jogo. Napredek pa je neverjeten. Je pa zelo spodbudna, na mestu oseba, pozna anatomijo, prilagodi vaje nasim potrebam, kaksnim nasim tezavam, skratka jaz jo res cenim, ker tudi vem, koliko sama dela jogo, koliko se izobrazuje na tem podrocju. Prvi obisk je pri njej brezplacen, da vsak vidi ali mu vadba ustreza. Potem pa je 35 eur na mesec, 60 za dva skupaj. Ce bo se imela tako ceno v novi sezoni, ne vem.

Aja in njena joga ni namenjena samo plesalkam, dela se sicer na odpiranju prsnega kosa in bokov, kar koristi plesalkam, ampak hodi tudi veliko drugih, tudi fantje.
Ne vem, ali lahko objavim spletno, ce ne pa pogooglaj manca pavli belly dance, na strani ima ful informacij.

Srecno z iskanjem in upam, da najdes nekaj zase 🙂 ker je vredno posvetit nekaj casa sebi![/quote]
Hvala za tole! 🙂 Bom šla pogledat.

Jaz sem do zdaj preizkusila vec razlicnih jog. Na faksu mi je bila tako tako.
Z JVVZ jaz zal res nisem bila zadovoljna. Neprijeten prostor in po mojem mnenju nekorektno vodenje. Pa ne me prosim zdaj napadat, pac se mi ne zdi korektno, da nekdo ki uci ze kao 10 let, bere stvari iz knjige na vadbi… Da ne omenjam, da ima kdo tudi “demonstratorja” zraven. Sori, jaz se ob takem voditelju ne pocutim varno. Joga niso samo asane iz knjige. Je treba tudi zokrozit med udelezenci in koga kdaj popavit, itd. Ce ne se dela skoda.

Jaz res priporocam Manco Pavli, ki je sicer plesalka, vodi pa tudi jogo (na Parmovi v Ljubljani, velik parking). Jaz pri njej plesem in hodim na jogo. Tezav s hrbtom nimam vec. Drza lepsa.
Ni lahko, veliko nas kar svica, gre za zelo dinamicno jogo. Napredek pa je neverjeten. Je pa zelo spodbudna, na mestu oseba, pozna anatomijo, prilagodi vaje nasim potrebam, kaksnim nasim tezavam, skratka jaz jo res cenim, ker tudi vem, koliko sama dela jogo, koliko se izobrazuje na tem podrocju. Prvi obisk je pri njej brezplacen, da vsak vidi ali mu vadba ustreza. Potem pa je 35 eur na mesec, 60 za dva skupaj. Ce bo se imela tako ceno v novi sezoni, ne vem.

Aja in njena joga ni namenjena samo plesalkam, dela se sicer na odpiranju prsnega kosa in bokov, kar koristi plesalkam, ampak hodi tudi veliko drugih, tudi fantje.
Ne vem, ali lahko objavim spletno, ce ne pa pogooglaj manca pavli belly dance, na strani ima ful informacij.

Srecno z iskanjem in upam, da najdes nekaj zase 🙂 ker je vredno posvetit nekaj casa sebi![/quote]

jaz bi komentirala, zakaj inštruktorji uporabljajo knjigo
pri sistemu jvvž imaš 8 različnih stopenj joge. za vsako stopnjo je prilagojen sklop vaj, ki ga je potrebno opravit v točnem zaporedju in še ta sklop se vsaka 2 tedna spremeni. torej imaš vsaj 36 sklopov 2 urnih vaj, ki si jih nihče ne more na pamet zapomnit. zato knjiga, da inštruktor sledi točnemu predpisanemu razporedu vaj.

tu je poudarek na celostnem sistemu joge, tudi na meditaciji, načinu življenja, ne gre samo za golo izvajanje vaj. tisti, ki pričakujejo samo dinamično telovadbo so ponavadi razočarani.

Joga je lahko marsikaj, je pa po večini vadb tako, da je prva ura brezplačna, zato ti priporočam, da jih obiščeš nekaj in preveriš, kako se ti zdi. Pri tem je pomembno učitelju povedati, da si na vadbi prvič, kakšne zdravstvene težave imaš ter delati previdno in morda kakšno vajo tudi izpustiti, če ti je ob njej nelagodno. Če ti v položaju ni prijetno, obvezno (!) opozori na to učitelja – dober učitelj bo poiskal varianto položaja zate, ti razložil, kako ga izvajati drugače, pravilno in podobno, tako da bo to primerno tudi zate. Joga mora biti prijetna!

Prav zato meni sistemi kot je Joga v vsakdanjem življenju ali vadbe, pri katerih se dela pozdrave soncu enega za drugim, niso všeč. Ker ima vsak človek drugačno telo, drugačno predhodno znanje, različne stopnje kondicije, zdravstvene težave … Za nekoga s težavami s hrbtom so nekatere jogijske vaje lahko nevarne, sploh pa če jih dela napačno.

Joga je zelo eksaktna vadba. Vaje je treba delati pravilno, zato morajo biti učitelji usposobljeni tako, da jih prilagodijo vsakemu učencu posebej. Zato se meni zdi prav, da učitelj ni samo nekdo, ki kaže vaje, ampak nekdo, ki hodi naokrog in popravlja učence, jih opozori na napake, popravi položaje in tako dalje.

Glede na tvoj opis in razloge, zaradi katerih bi šla na jogo, se izogibaj vseh vadb:
– s pridevkom dinamična
– flow joga
– aštanga
– …

To ni zate, ker iščeš nekaj drugega. Vse ostalo ti je pa že predhodnica napisala en odgovor višje.

hecno
pa ravno pri JVVŽ ti čisto pri vsaki vaji povejo, kdo mora pazit, za koga ni primerna, kako jo lahko drugače narediš… in glih tam imaš cel kup prirejenih jog za ljudi z drugačnimi potrebami in z različnim predhodnim znanjem…

hecno
pa ravno pri JVVŽ ti čisto pri vsaki vaji povejo, kdo mora pazit, za koga ni primerna, kako jo lahko drugače narediš… in glih tam imaš cel kup prirejenih jog za ljudi z drugačnimi potrebami in z različnim predhodnim znanjem…[/quote]

Vadbo JVVŽ sem obiskala pred leti v našem kraju in ni bilo čisto tako. To, da ti učitelj pove na splošno, kdo mora paziti pri določenih vajah in za koga je primerna in za koga ni je itak osnova – to mora narediti vsak učitelj joge ne glede na sistem, ki ga poučuje. Na tem mojem obisku JVVŽ pa učitelj ni niti enkrat prišel do mene in me popravil, kar se mi zdi bistveno – to sem pogrešala. Če tega učitelj ne počne, lahko gledam tudi video na youtubu in delam jogo doma, ker te tudi tam opozorijo, za koga so eni položaji in na kaj je treba paziti….

Jogo vadim že dolgo in bila sem že na različnih vadbah. Ne bom favorizirala ene ali druge oblike, ampak povedala samo to, da so nekatere vrste joge usmerjene k sprostitvi glave, napetosti preko položajev, ni pa poudarka na pravilnem izvajanju. Če si mlad in gibljiv ter brez posebnih zdravstvenih težav, je to v redu, v nasprotnem primeru pa bolj priporočam jogo, kjer učitelj ne pov le kako narediti vajo tudi drugače in ne reče samo “Dvignite roke!”, ampak zelo zelo natančno opiše vsak položaj, katere mišice se pri tem uporablja in katerih ne, katere bolečine pri takem dvigu ne sme biti, kako ramo potisniti nazaj in podobno.

Če to omogoča JVVŽ – super, ampak po mojih izkušnjah ni tako, zato sem na to opozorila spraševalko. Vsekakor pa kot sem ji predlagala: naj obišče različne vadbe in se potem sama odloči. Naj pa bo pri tem pazljiva in nežna do svojega telesa in naj ne dela določenih asan samo zato, ker jih delajo vsi ostali. Pa pred vadbo naj stopi k učitelju in mu pojasni svojo situacijo, zdravstvene težave in vse ostalo.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close