Najdi forum

Pozdravljeni,

prosila bi vas ce mi lahko bilo kako pomagate z mojim problemom, saj vec ne vidim izhoda. Moja tezava je predvsem hrana, namrec zelo neredno se prehranjujem, kar se kaze v nihanju moje teze za tudi do 7 kg.Problem je v tem, da vcasih zelo malo pojem drugic pa toliko prevec. Preprosto se ne znam kontrolirat koliko pojesti, raje ne jem, ce mi pa ne uspe ne jesti pa se grem dobesedno nazirat, razlogf da grem jest imam skoraj vedno, torej ko sem nesecna, srecna, lacna, sita, vesela, zalosta, temu potem sledi sekiranje in neodobravanje sebe,zase bi rekla da padem v depresijo.Izgubim vso voljo tako za ucenje kot za opravljanje vsakdanjih opavil, saj se pocitum ful debelo in napihnjeno in postanem zelo nesamozavestna, najraje sem doma da me nihce ne vidi da sem se zredila in v takih obdobijih tudi ne maram da se me fant dotika, prav sovrazim se, ko pa se gledam koliko imam mascobnega tkiva in tudi celulita pa tako padem v zalost in razocaranje nad sabo.Vedno znava si obljubim da tega vec ne bom naredila vendar se vse znova ponovi. Sem v zacaranem krogu. Moram rect, da anoreksije ali bulimije sicer nimam.O teh motnjah prehranjevanja sem ze veliko prebrala in slisala, ceprav vzrok tega pocetja pri meni poznam si ne znam sama pomagat.Naj se samo omenim, da se to vlece ze kakih sedem let.Kako naj pridem s tega zacaranega kroga?Ali menite, da bi morala poiskati strokovno pomoc?
Najlepsa vam hvala za odgovor.
Lep pozdrav.

Spoštovana Klara!

Kot kaže se vaše čustvovanje izraža bolj skozi prehranjevanje kot skozi ostalo vedenje. Ne glede na to ali boste uspeli dobiti pravo dieto, boste morali svojo pozornost usmeriti v čim bolj sproščeno čustvovanje, se pravi jezo pokazati kot jezo, veselje kot veselje, razočaranje kot razočaranje. Dušenje vseh čustvenih modulacij vzbuja pri vas dodatne napetosti, za hrano pa vemo, da trenutno pomirja. Za občutke slabe vesti, ki jih imate po obilnem obedu ali ko si merite debelino kožne gube poiščite prave razloge v svojem odnosu do vašega neposrednega okolja: poklica, šole, staršev, znancev, fanta itd. Ko boste uspešnejši na tem področju se bo pretiran apetit umaknil, oziroma boste kljub temu, da boste pojedli nekoliko več kot si predstavljate kot idealno, obdržali zmerno telesno težo. Poskusite se za vsak uspeh nagraditi (seveda ne s hrano!).

New Report

Close