Najdi forum

Se pravi, potem ni “upanja” za 30-letnice, saj +30-letniki niso zmožni partnerskega odnosa – in si si sama zapečatila usodo? [/quote]

Zapečatili so ji usodo moški. :)) S takšnim razmišljanjem res ne moreš nikogar najti, saj ga že vnaprej obsodiš za nesposobnega, še preden ga sploh spoznaš. To ni realen pogled na svet, temveč pogled nekoga, ki je ranjen.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

hruška76 je kar dobro napisal!

Ampak ne metat vseh žensk v isti koš, delaš krivico mnogim. Ene pač res ne najdejo ali pa po slabi zvezi malo ljubezensko zmrznejo. En dober nasvet: pri ženski glej kakšno otroštvo je imela, kako se razume z družino, je imela urejeno družinsko življenje? In ja, tudi število partnerjev je zelo pomembno pa naj bilokera reče karkoli. Pri moških malo manj, ampak tudi tam se opazi, da ne bo pomote!

Je pa smešno kako se vse zares obrne. Tudi sam sem skoraj 30, na novo samski in opažam isto. Propalice so še večje propalice, nekoč dobra dekleta, ki so padala na kretene, so postale obupane mamice, saj vsaka že ima otroka, očeta pa nekje drugje pa včasih pride…mogoče. Srečam stare “prijateljice”, se danes popolnoma drugače do mene vedejo. Pa še ena grozna realnost za ženske, res se grdo starate, pa tega ne mislim kot žalitev ampak kot dejstvo ki ga opažam. Za večino je konec od 30 leta dalje. Moški pa ravno obratno, komaj začenjamo dosegati vrhunec. Nasvet za ženske, pazite komu ga pustite namakat, vsi ga potegnejo ven iz vaše luknje, iz vaših možganov pa ne vsi. Ženska res odraste in se zresni, ampak mnoga je pokvarjena roba. Traja nekaj časa, da to ugotovimo, ampak kurve ne moreš spremeniti v gospodinjo.

Samo veš kaj hruška76? Tisto o zavrnitvi… Če si bil preveč zavračan, že nisi bil tako dober. Sam sem spoznal svoje napake. In to grozne. Bil sem prijazen, ustrežljiv, potrpežljiv, ampak bolj zaradi sebičnosti, ker sem sam nekaj hotel od njih. Nisem imel dosti izbire in zato je zavrnitev toliko bolj bolela, me naredila zagrenjenega, lažje je bilo rečt eh kurva pada samo na barabe. Ampak ej, barabe so zanimive, zabavne, živijo! Jaz pa nisem. Tudi izbirati nisem znal, padal sem na punce, ki niso rabile fanta, rabile so očeta. Ne moreš nič zahtevati, lahko izraziš željo, ampak nič ne smeš pričakovati. In vse to je pogojeno z koliko izbire imaš. Lepa dekleta ljubijo barabe gor ali dol, sam pri sebi presodi, koliko si bil zares vreden.

Konstantno se izboljšuj tako mentalno kot fizično. Druži se, spoznavaj ljudi, zabavaj se in trdo delaj, gradi. Ženske same pridejo samo spoznavaj jih in če boš imel vrednost bodo tebe lovile, samo predstavi svoje prednosti. Razmišljaj kaj hočeš ti in ne kaj hočejo one, to morajo same ugotoviti. Imej svoj svet, da ga boš lahko združil z njenim. Pokaži iskreno zanimanje za ljudi. Edini na svetu, ki te je zares vesel videti in se zanima zate, noče nič od tebe, noče ti nič prodati, noče se poročiti s teboj, samo vesel je da te vidi je tvoj pes. Pa še ta hoče, da ga počohaš, sebičnež.


Drži, vendar isto bi lahko rekel v obratnem smislu tudi za nas. 😐
Vendar spet se moraš vprašati kdo ali kaj programira ljudi, da se tako obnašajo. Razne “Seks v mestu” serije propagirajo takšno vedenje, torej TV. Drugi krivec je pa človek sam, ker se pusti manipulirati. Eni bi rekli, da če nismo bili ustvarjeni za monogamijo (ker če smo), zakaj se nismo že rodili poročeni ? Ta “modrost” je sicer vzeta ven iz G.T.A. – San Andreas,… 😀
Pa vendar. Zakaj ? Svoboda izbire. Pot promiskuitete že kaže svoje zobe (na več načinov, samo eden). Kdor bo hotel naprej nadaljevati po tej poti bo pač dobil “sudbino”, kdor pa ne, bo pa vsaj spolno zdravje obdržal, če že ne drugega.


Veš koliko jih je že mene zavrnilo ? Mi je bilo mar ? Seveda. Je to vplivalo, da sem bil cel teden, mesec slabe volje ? Nikakor.


Ja pa naj ima oz. uživa “prednosti in slabosti” takšnega razmerja. Saj, da je dobila takšno (po tvoje) “propalico” pomeni, če ti nisi ugotovil (ona itak ni), da je bila tvoja bolečina zaradi odkritosti (in zaradi neprimerne zavrnitve), maščevana. Kruto bi bilo, da bi ona dobila takšnega kot naj bi bil ti. To bi bilo nepošteno (iz tvojega stališča), vendar če gledaš tako kot sem napisal… je bila tvoja bolečina uslišana (od nekoga/nekaj) in storilcu/povzročitelju podana “primerna kazen”. Ali se je pa ona naučila kaj iz tega je pa druga zgodba.
Moraš simbolno gledati.


Pa ji reči to kar sem sam že enkrat eni (ne najdem komentarja s točno vsebino) – da kaj boš ti počel z “zrezkom”, ki so si ga mnoge stranke podajale, šlatale, lizale, itn. Hočeš “brezmadežno spočeto” kravo ! 😀


Je bila tudi že ena tema s podobno vsebino kot jo ti navajaš v tem odstavku v tem podforumu. Fant je razmišljal ali bi jo “payback nategnil”. Mah… tudi tale podforum bi lahko imel tematsko še naprej razdeljene podteme.

Na vse povedano, najprej le samo preboli.

Sicer sem si obljubil da ne bom pisal tukaj gor, pa vseeno: Tole glede tega da postanejo “prijateljice” v v poznejši letih precej bolj prijazne, zelo drži. Ko so bile stare 18-25 (ali pa recimo do 30) in so zgledale top (vsaj po nekih stereotipih, več spodaj), so bili aktualni razni nabildani frajerji, pozerji v dobrimi avtomobili in “alfa samci”, za ostale pa ni bilo interesa. Zdaj, ko so ti preklopili n amlajše, so pa kar neankrat spet dobri vsi “dobri fantje”. Še najhujše pa so ločenke, ki so jih ti frajerji po nekaj letih začeli varati, tepsti ali pa tudi samo zaničevati.Večina mojih kolegov je zdaj s takimi, ki jih 10-15 let nazaj ne bi niti pogledale, ker niso bili dovolj moški itd…(pač nismo bili neka “pi*kohvatna družba).

Ni nujno da so to slabe zveze (punca končno dobi pametnega fanta, on pa “sanjsko” žensko, resda že malo “rabljeno” in z “napako” – ponavadi kakšnim otrokom), a mene bi vseeno v ozadju nekaj “kljuvalo”, v smislu, da sem šele “druga rezerva”.

Pa še glede ženske “lepote”: star sem 38 in imam štiri leta mlajšo ženo. Še vedno mi je všeč, morda še bolj kot na začetku (skupaj sva 17 let), pa samo zato ker imam rad, pač pa tudi tako, fizično, če jo recimone bi poznal in bi jo srečal na ulici. Sicer pa rad pogledaj za vsako lušno in urejeno žensko, pa naj bo stara pod 18 ali pa 45 in več. Mlajše imajo seveda bolj napeto kožo, čvrstejše prsi in zadnjico, starjše pa izražajo neko drugačno, bolj zrelo lepoto. Če znajo ustrezno poskrbeti za telo in se tudi primerno urediti pa je lahko tudi zunanjost zelo privlačna.

Čudne ali ne čudne. Ženske ali moški. Dejstvo je, da eden brez drugega ne moremo obstajat. Namesto, da iščemo napake in se kregamo, kateri spol je “boljši”, se začnimo sprejemat take kot smo. Dajmo se cenit in spoštovat zaradi razlik in najdimo način kako se lahko dopolnjujemo.

Vsak moški in vsaka ženska je samo košček sestavljanke. Da se ustvari slika se morajo ti koščki skladat med sabo, ampak včasih to ne uspe v prvem poskusu.

@BoštjanS

No sj to je cela poanta, ki jo jaz hočem povedat…ni mi všeč, da sem jaz neki punci, (ki je svoja mlada leta izkoristila za saj veste kaj…pa recimo mene ignorirala potem pa čudežno pokaže interes za mene tako kot za tvoje kolege) rezerva.
Vbistvu me nabolj moti to, da v vsakem primeru tudi če vzamem neko punco za ženo ali resno zvezo katera je svojo celo mladost norela (spet saj veste kaj mislim) bom dobil punco/ženo, ki mi po vsej vrjetnosti ne bom mogla ali hotela dati take strasti kakor je to dala tistim frajerčkom/pozerčkom…nekako je tako, da tisti najlepši nasmeh,najboljši seks največ veselja dajo tistim kretenom/pozerčkom tistim, ki pa se s takimi puncami poročijo ali pa stopijo v resno zvezo pa dajo kisel nasmeh,sexajo samo enkrat na tedn z njimi včasih sploh ne (po se pa ženske čudite zakaj ima vaš ljubico) in skoz nekaj jamrate.
Na nek način dobimo/dobijo vredu fantje “ostanke” tako kot tale članek pravi http://med.over.net/forum5/read.php?95,8185203 čeprav je ta izraz “ostanki” mogoče mal preteran izraz ampak je pa dober point.

Drugače je pa tko jaz osebno ne pričakujem devico ker pač to je danes teško dobit čeprav sem do 22 leta res verjel pa se šparu za tapravo sam je ni blo od nikoder pa sem se kr trudil nisem sam doma čičal pa neki sanjaru…ampak jbg dons je cela poanta v tem da sex-amo. Je pa fajn, da sta tako punca kot fant na nek način vsaj malo “ohranjena”.

Čudne ali ne čudne. Moški ali ženske. Dejstvo je, da eden brez drugega ne moremo obstajat. Nehajmo se že enkrat prepirat o tem, kateri spol je “boljši”. Sprejmimo se take kot smo. Začnimo se cenit in spoštovat zaradi razlik in najdimo način kako se lahko dopolnjujemo.

Vsak moški in vsaka ženska je le košček sestavljanke. Da dobimo širšo sliko, se morajo ti koščki med sabo skladati, ampak to ne uspe vedno v prvem poskusu.


Punce so preklopile na starejše, fantje pa so ostali pri mlajših, to je kot en tak “dogovor”, ker se nekako nikoli niso preveč dobro razumeli med sabo.
Punce spoznajo, da si s temi frajerji ne morejo več kaj veliko pomagat, istočasno pa tudi frajerji ugotovijo, da so starejše premalo naivno za njihove izrabljene in iztrošene finte. To pomeni, da eni “odraščajo”, drugim pa to gre bolj počasi in še naprej ostajajo otroci.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Pomembno je tvoje zavedanje, da takšne vzorce (pravočasno) prepoznaš in se jim izogneš. To je prvo. Da bi se šel nek “payback shag” je nesmiselno, ker bi s tem pokazal samo, to kar pišeš – da si bil takrat in si sedaj (še) zmeraj prizadet zaradi tega ignore-a.


Azija, dragi moj, Azija. Skratka “vzhod”. Je še veliko deklet, ki še niso slišale za “Seks v mestu”, Baywatch, itn. 😀


Ja ampak finta je v tem, ker si Vi “dobri fantje” sprijaznete s tem kar Vam je na voljo (isto za obratno), da se ne podate v “nove ribnike ribarit”, temveč vztrajate pri istih, z lagami okuženimi, mlakami. Miselni vozrec je treba spremenit – tako kot Bashar pravi, ha ha.


Odvisno kje iščeš. Mediji propagirajo, da je treba “menjati olje” pogosteje. Žal pa jih veliko naseda, to pa. 😐

Pa dejte no….jaz sem že skoraj 30, moja koža ni povešena bolj kot koža kakšne 20 letnice, ki je ves čas v solariju, ukvarjam se s športom, sicer nimam otrok, poznam pa ogromno mamic, ki izgledajo fantastično, kljub enemu ali več otrokom! Pa sej videz tudi ni vse, no! Pa tudi moški niso vsi čudoviti pri 40ih!

O dobrih in slabih fantih bi se dalo govoriti,…jaz sem si pri 20 našla dobrega fanta, ampak se ni izšlo. Pa ni bil problem, da je bil predober ali da ni bil dovolj slab, problem je bil čisto drugje. Sploh pa je lahko “dober” fant pri 20, prav tako brez službe in izobrazbe pri 30ih…
Zato sploh ne razumem zakaj nekateri pravijo, da imamo ženske v mladosti “fetiš” na slabe fante, potem v odrasli dobi želimo pa pridne dece? Sicer ne morem govoriti za vse, ampak menim da ni pomembno kakšen je moški, pomembna je kemija med nama! Jaz se s človekom, ki mi ustreza ujamem v trenutku! Z nekom, ki mi ne ustreza se ne bom ujela nikoli! Pa to, da se z nekom ujamem ne sovpada z njegovim bančnim računom, znamko avtomobila,… Žal imajo nekatere nesrečo in imajo močnejšo kemijo samo s slabimi moškimi 🙂 pač pravilo “v tretje gre rado” pri takšnih zadevah ne pije vode….zato poskušaš, čakaš, spoznavaš…..

Izjave, da so mlajše ženske bolj fajn, ker si jo lahko sam izoblikuješ…pa a si sužnjo iščeš? mogoče domačo živalco? oprosti, ampak teh besed ne bom nikoli razumela! Pojdi na tečaj kiparjenja ali kaj podobnega, pa si izoblikuj barbiko, ki bo stala tam kamor si jo boš postavil in ki bo delala kar boš ti želel! A si se kdaj vprašal zakaj toliko menjaš ženske? Ja a ti moram jaz povedat, ki te sploh ne poznam? Zato, ker se jih tako hitro naveličaš!

Joj, pa sem si rekla, da teh forumov ne bom več brala….sigurno bi rabila koga, da me “izoblikuje”, da bom nehala razmišljat s svojo glavo….aja, joj prestara sem, zdej bom mogla pa svoje možgane uporabljat, ojojojoj…..:P

Če bi se več smejali in bili zadovoljni s tistim kar imamo, bi……..


Isto filozofijo imajo mnogi delodajalci – hočejo mladega človeka, ki ga bodo po svoje “predelali” kot pa če si starejši in bolj izobražen. Tudi tukaj se gre potemtakem za razlikovanje.
Starega konja pač menda novih trikov ne moreš naučiti pravi nek pregovor. 😐

še ena skoraj 30 🙂 iz kje si? če si iz štajerske, se lahko kaj podružimo…

Nisem iz štajerske, ampak SLO je tako majhna, jaz se pa rada družim…. 😉

maš prav 😉 dosegljiv sem na mailu [email protected]

joj … stara debata, ampak vseeno. meni se pa zdi, da vi sami tipi opazite sam tiste urihtane, pa če so vam všeč ali ne, pritegnejo pozornost. pomoje je razmerje kar pol pol, pol se jih rihta, pol je preprostih. sam fora je, da so preproste punce manj opazne, ampak obstajajo pa. mal odprite oči. pa preprostost niti ne pomeni, da je punca neurejena, pač kičaste in vpadljive niso

boš že našel, mogoče začni iskati aktivno športico ker se ponavadi ne mažejo 🙂

jz sem pa rada urejena in to pomeni da se tudi šminkam, sem rada urejena 🙂

samska se pa še vedno kljub temu da sem že pri 30ih …ajajoj

Ladymateja, pri 30. marsikdo ki je samski cinično pripomni ajoj. Seveda, ker je doma pri starših ali nekje začasno malo “kampira” preden se bo spet vrnil k staršem. Kakor vidim so se redki primorani odlepiti od gnezda doma, ali pa si res želijo živeti samostojno. Pred leti so bili velik problem italijanski moški, danes statistično menda slovenski. V veliki meri to velja tudi za ženske, s to razliko, da nekatere hitreje odrastejo in si želijo zaživeti po svoje, s partnerjem ali same.
Te naše hiše so tudi naš pokop. Ob obiskih so me tujci pogosto vprašali kako je to možno, kakšne so naše plače. Ko so videli še avtomobile in sem povedal o plačah je bil itak šok, pri vseh. Glede Nemčije vem, da mladi relativno zgodaj odidejo na svoje, prevzamejo odgovornost zase, tudi drugod je dokaj podobno. Ne samo zaradi plač, tudi miselnost je drugačna. Tu naj bi vsak imel lastno stanovanje, sicer se partnerstvo “ne splača”. Opažam tudi precej cincanja v zvezah, ko par živi napol pri starših, napol skupaj, kar traja leta. Nato se razočarani razidejo in ustvarijo neke predsodke, dvome.
Jaz bi se vprašal kaj imajo s tem starši. Očitno želijo biti večno mladi in svojih “otrok” ne izpustijo iz primeža, kot da bodo večno stari 16 let. Res je veliko tega, nekaj seveda doda tudi recesija, sicer smo se zaštrikali že veliko prej. Resda nisem prebral vseh postov, toda ta plat ni bila izpostavljena. Ste vsi tako obremenjeni s preteklimi zvezami in nekimi predstavami kakšni naj bi bili tipični predstavniki drugega spola?

dejansko veza po tridesetem ni več možna. pa lahk obračate kukr čte. če do zdej nisi zrihtu nauš nkol.


Delno res, ker si preprosto manj prožen oz. fleksibilen kot pri 20-ih npr., ni ti toliko do sklepanja kompromisov, če imaš pa še svoje stanovanja in relativno varno službo,…

New Report

Close