Najdi forum

PTSM in delo NUJNO

Pozdravljeni,

mož ima po fizičnem napadu nanj po dveh letih hodenja po zdravnikih diagnozo PTSM, dobil je tudi bolniško za 4 urno delo. Problem je v tem, da sva se morala zaradi fizičnega in psihičnega nasilja tam, kjer sva živela, preseliti precej daleč stran in zato je nastal problem kako priti do službe, ki je v tistem kraju, saj delodajalci pravijo, da ne bo dobil povrnjenih potnih stroškov.. Znašla sva se v stiski, saj sem sama invalidsko upokojena (s 300€ pokojnine in varstvenim dodatkom). V službi trdijo, da je sam kriv za selitev !? Poskušala sva dobiti delovno mesto v bližini, kjer sedaj živiva, pa na žalost ni nič dela. Vsi trdijo, da bi morala ukrepati policija!? Vem, da je situacija težka, me pa zanima, ali obstaja možnost, da če mož pusti službo dobi vsaj socialno podporo? Na zavod ga verjetno ne bodo dali, ker se ga hočejo znebiti, ker je bil v preteklih 2 letih na bolniški. Nujno prosim za nasvet,

Lp

Pozdravljeni,

Pravite, da ima vaš mož po fizičnem napadu, ki ga je doživel posttravmatsko stresno motnjo. Poleg tega sta se preselila zaradi nasilja v prejšnjem okolju. Srečujeta se tudi s finančnimi stiskami, saj imate vi nizko pokojnino, možu pa naj ne bi povrnili potnih stroškov za prevoz na delo, ker naj bi bil sam kriv za selitev. Ali je mož napad nase in nasilje prijavil policiji?

Zanima vas ali bi bil mož upravičen do denarne socialne pomoči, če bi “pustil službo”. Bojim se, da ne. V kolikor bi sam pustil službo se tudi ne bo mogel takoj prijaviti na zavodu za zaposlovanje s tem pa tudi ni upravičen do dsp-ja. V kolkor bi ga odpustil delodajalec pa se na zavodu lahko prijavi kot iskalec zaposlitve. Vendar morate vedeti, da je to vaš mož in bi pri odločanju o pravici do DSP-ja upoštevali tudi vašo pokojnino kot dohodek čeprav je nizka, tako da je višina njegove denarne pomoči vprašljiva v kolkor bi jo sploh dobil. Žal je tako. Vem tudi, da je težko najti novo službo v teh časih, ki sploh niso rožnati. Poleg psihičnih stisk se srečujeta tudi s finančno nesigurnostjo, kar je sicer v današnjem času zelo razširjen problem vendar vem, da to prav nič ne zmanjša vajine stiske.

Glede nasilja tudi jaz menim, da ga je treba prijaviti policiji, glede PTSM pa upam, da mož dobiva tudi kakšno strokovno pomoč s strani psihiatra ali psihologa.

naj vama bo bodočnost bolj naklonjena,

Bernarda

Pozdravljeni,

najprej, da se vam zahvalim za vaše razumevanje, saj sva ga kljub stiski zelo malo deležna, v glavnem, mojemu možu ne verjamejo, da je v tako slabem stanju, ker na zunaj ne kaže – edino mogoče v tem, da se izogiba ljudi, jaz pa, ker sem stalno z njim vidim več – poleg tega mu verjame tudi psihiater kamor hodi in na testiranjih pri psihologu je tudi dobil potrditev diagnoze PTSM, naj povem, da sva nasilje prijavila in potem je bilo šele hudo, saj so se ti fantje spravili še name sicer sem jo odnesla dobro glede na moža, težili so tudi moji sestri ko je sprehajala psa, in ker je bila zadeva na policiji smo se tudi večkrat pritožili, da ne nehajo ni bilo ukrepov, po eni strani jih tudi razumem, saj ne morem imeti za vsak sprehod policaja s sabo, zadeva je na sodišču in zato smo se tudi preselili, kar precej daleč stran. Naj povem, da sva z možem še po selitvi imela travme in sva oba ob kakšnem poku iskala drug drugega, če je z njim vse vredu. Šele zdaj po kar 3/4 leta sva malce zadihala ampak res malce. Malo sem se izkašljala – ampak v bistvu sem se tudi želela zahvaliti za pomoč – še enkrat HVALA

Lp

Pozdravljeni rdeča_kapica,

rada bi se vam zahvalila za prijazno izrečeno zahvalo. Sem bila nekaj časa odsotna- upam, da se vajino stanje umiri in uredi,

vse dobro,

Bernarda

New Report

Close