Najdi forum

psihično nasilje

pa še res je .Tisti otroci ,ki so iz bogatih družin imajo privilrgije ali pa se jih učitelji bojijo.otroci pa o tem ne upajo nikomur v šoli povedat kako se učitelj znaša nad otroki ki ne marajo predmeta ravno zaradi učiteljice

Sem učiteljica. Kako delajo moji kolegi in kolegice največkrat ne vem, se ne vmešavam v njihovo delo in tudi ne prisostvujem pri njihovih urah. Sem pa že večkrat slišala enega kolega, ki je kričal na učence, da jim bo vrat zavil (ker so bili pri uri športne vzgoje nemogoči). To je izrekel v navalu besa.
Vsako stvar je potrebno podrobno analizirati, predno udarite po učiteljih.
Prejšnji teden sem enega učenca (7 let) vrgla po tleh. Se sliši grozljivo ne? Šli smo na sprehod, pred tem natančno povedali in ponovili (kot vedno) vsa pravila obnašanja na cesti, pločniku. Ne vem, kaj je bilo dotičnemu učencu, ki se je kar naenkrat iztrgal od skupine in začel teči proti cesti. Stekla sem za njim in ga še zadnji trenutek ujela za roko, pri čemer je učenec seveda padel. Sem ga sedaj fizično napadla? Bi bilo bolje, da ga povozi avto?

Miškaa, tudi jaz sem učiteljica, poznam podoben primer, vendar sem se za razliko od tebe že naveličala kriti hrbet tistim izmed kolegov, ki s svojim agresivnim, nedostojnim in nekulturnim ravnanjem (odnosom do otrok) mečejo slabo luč na vse učitelje. Najbrž si še med mlajšimi in te še ni izučilo, da smo na tapeti, če gre kaj narobe, tisti, ki pridno in pošteno delamo, saj se prej omenjenih bojijo vsi po vrsti. (Tudi tisto, kar se je zgodilo v Cerkljah, mi diši po tem, da ima nek učitelj zazstrašene tudi starše.) Glede tvojega primera – bila je ogrožena varnost otroka. Logično je, da učitelj kljub možnosti tožbe odreagira tako, da se ne bi kaj zgodilo oz. da bi bila škoda najmanjša (v bistvu tako, kot bi ravnal tudi z lastnim otrokom). Za tisto o zavijanju vratu pa ni opravičila. Sem bila že zeloooo besna, tudi na robu obupa, pa mi še ni ušlo kaj takega. Se je treba zavedati, kdo si in kaj predstavljaš otrokom.

A v navalu besa, praviš, je zagrozil, da mu bo zavil vrat? Naval besa je zate opravičljiv razlog za takšno izjavo?
Torej, ko bo nekdo nekoga ubil, bo dobil polovično kazen ali pa še tega ne, ker je to pač storil v navalu besa?
Učitelj si “navala besa” pač ne sme privoščiti.

se strinjam stabo

New Report

Close