Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Psihicno??

Psihicno??

Spostovani,
nekako pred dvema mesecema so se zacele tezave, za katere ne najdem vzroka. Zacne se takole: najprej dobim rdece oci, cez nekaj casa me zacne boleti sklep na sredincu leve roke, nato sklep med celjustima, nato pa se del kjer se spaja stopalo in nart z notranje strani. Tezave se pojavljajo priblizno na dva tedna. Sedaj so me zaceli boleti sklepi tudi na palci in sredincu desne roke. Po dveh do treh dneh vse izzveni, res pa je, da ta dva dni komaj hodim, govorim, gledam, se jesti ne morem.
Najprej sem mislila, da gre za kaksno alergijo, ker sem imela rdece oci, sedaj pa ko vidim, da ne morem niti hoditi mi ni vec nic jasno.
K svoji zdravnici skoraj ne upam, kajti ce ji bom nastela vse simptome bo mislila, da se zafrkavam ali, da jo imam za norca.
Mi lahk prosim svetujete.
Hvala.
PA.

Draga obiskovalka neta, spoštovana Paal!

Vsekakor bi za kakršnokoli mnenje potrebovala več podatkov:
– kakšna je vaša približna starost?
– katera zdravila občasno, ali redno uživate?
– ali občasno za sprostitev užijete kakšno izmed rekreativnih drog?
– ali so težave hujše v mrazu (pozimi)?

Vsa ta vprašanja postavljam zato, ker vas ne vidim. Zato ne sprejmite tega poizvedovanja kot nadležnost ampak, kot dodatno pomoč pri razjasnitvi stanja.

Lepo vas pozdravljam.

Danica

Pozdravljeni,
odgovori na vasa vprasanja so:
– stara sem 39 let
– obcasno vzamem analgetik (Plivadon) ali Imigran proti migreni
– pokadim 1-2 cigareta na dan in popijem dve skodelici instant kave
– nikoli nisem poskusila ali uzivala nobenih drog v nikakrsni obliki
– moja telesna teza je normalna ITM je malo pod normalo
– tezave se pojavljajo neodvisno od vremena oz. vsaj zaenkrat nisem opazila, da bi vreme vplivalo na tezave. Pred letom ali dvema sem najprej imela samo rdece oci tudi sredi poletja in to sem pripisala alergiji, ki je kmalu minila. Kot sem napisala sem zadnja dva meseca opazila, da se mi ob tem pojavijo se ze omenjeni simptomi.
Drugace sem zdrava (imam sicer obcasne tezave z migrenami:ob spremembi vremena in tezave z vratno hrbtenico, ki jih resujem s kiropraktiko, telovadbo), zdravo zivim in tudi jem.
Naj se omenim, da mi je fizioterapevtka, ki dela na revmatoloskem oddelku rekla, da bi lahko slo za psoriaticni artritis, kar bi se razumela, vendar mi vnete oci res ne sodijo k temu.
Lep pozdrav

Spoštovani!

Spet sva “na liniji”. Razumeti me morate, da lažje odgovarjam, če imam na voljo več podatkov.
Torej: gre lahko za revmatološko obolenje in sicer za Sjogren sindrom, ker so reumatoidnim težavam pridruženi še suhost oči, ust, oziroma sluznic. Vnetne celice preplavijo žleze slinavke ter solzne žleze, tako da le-te izločajo manj tekočin (solz, sline). Artritis (vnetje sklepov) in bolečine sklepov so prisotni pri tretjini bolnikov.
Diagnostične teste opravijo revmatologi.

Lepo vas pozdravljam. Prosim vas tudi, da me seznanite s potekom zdravljenja.

Danica Rotar Pavlič

Spostovani,

danes sem opravila pregled krvi (kako sem prisla do napotnice naj ostane skrivnost), rezultati osnovnih preiskav so:
L 9,97
E 3,44
Hb 113
Ht 0,349
MCV 101,5 (vedno imam povisanega kljub temu, da ne uzivam alkohola-nikoli)
T 206

KS 3,6 (eno uro po vecerji)
Bilirubin celokupni: 3, direktni 1
OT 0,27
PT 0,17
Gama GT 0,99
Urea 5,3
Kreatinin 77
Alkalna fosfataza 0,95
Na 142
K 4,04
Cl 106
amilaza1,0
lipaza 0,5
CRP 27

Drugih preiskav kot npr. “revma testi” nisem mogla opraviti.
Sicer pa hvala za odgovor in seveda vas bom obvestila o mnenju revmatologa. Danes je rekla naj pridem ko bom imela tezave, kajti danes se je vse skupaj malo umirilo.
Hvala in lep pozdrav, Alenka

Dobro jutro,
na internetu sem prebrala nekaj o Sjogrenovem sindromu in ugotovila, da je zelo tesko postaviti dijagnozo in, da nimajo kot ste napisali vsi oboleli enakih simptomov.
Zanima me ce bi revmatologinji kar povedala za kaj gre oz. mislim kaj bi to bilo. Sicer pa sem tudi prebrala da zdravila ni vecinoma so to razne “umetne sloze”; mislite, da bi mi kapljice Visine pomagale pri rdecih oceh in pa nesteroidna protivnetna zdravila; to pa ne vem kaj bi bilo.
Lep pozdrav, Alenka

Pozdravljeni,
uspela sem, da so mi pogledali osnovne krvne preiskave (kako sem prisla do napotnice naj ostane skrivnost), rezultati so sledeci:
L 9,97
E 3,44
Hb 113
Ht 0,349
MCV 101,5 (vedno imam povisanega, ceprav res ne uzivam alkohola)
T 206

KS 3,6 (eno uro po vecerji)
Bilirubin c=3, d=1
OT 0,27
PT 0,17
gama GT 0,99
urea 5,3
kreat 77
Alkalna fosfataza 0,95
amilaza 1,0
lipaza 0,5
Na 142
K 4,04
Cl 106
CRP 27
Sedimentacijo smo pozabili vzeti, kri pa je bila vzeta priblizno 3 dni po tem ko so izzvenele bolecine v sklepih.
Toliko v informacijo.
Lep dan zelim in lep pozdrav Alenka

Pozdravljeni,
uspela sem, da so mi pogledali osnovne krvne preiskave (kako sem prisla do napotnice naj ostane skrivnost), rezultati so sledeci:
L 9,97
E 3,44
Hb 113
Ht 0,349
MCV 101,5 (vedno imam povisanega, ceprav res ne uzivam alkohola)
T 206

KS 3,6 (eno uro po vecerji)
Bilirubin c=3, d=1
OT 0,27
PT 0,17
gama GT 0,99
urea 5,3
kreat 77
Alkalna fosfataza 0,95
amilaza 1,0
lipaza 0,5
Na 142
K 4,04
Cl 106
CRP 27
Sedimentacijo smo pozabili vzeti, kri pa je bila vzeta priblizno 3 dni po tem ko so izzvenele bolecine v sklepih.
Toliko v informacijo.
Lep dan zelim in lep pozdrav Alenka

Spoštovani!

Zahvaljujem se vam za dodatne informacije. Še vedno sem prepričana, da bi bilo dobro diagnostiko voditi v smislu potrditve, oziroma izključitve Sjogrenovega sindroma.

Lepo vas pozdravljam.

Danica Rotar Pavlič

Hvala za pomoc, ko bom utegnila se bom “spravila” k zdravniku.
Lep pozdrav, Alenka

New Report

Close