Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Duševno zdravje Psihicne tezave se prenasajo name

Psihicne tezave se prenasajo name

Pozdravjeni!

Naj najprej razlozim situacijo. Stara sem 22 let in zivim pri starsih. Nasa mama ima dolocene probleme, ki jih ocitno ne zna resiti,
poleg tega je v menopavzi. Pred kratkim ji je umrla tudi mama in kot vse izgleda se ji je sesul svet na glavo. Njeno razpolozenje
niha iz minute v minuto. Enkrat je zelo dobre volje, ze cez minuto, ko se kaj zgodi kar noce pa ze nori in krici ine se ne zna brzdati…
To se sedaj dogaja ze kaksne dve leti. Pri vsem tem najbolj trpim jaz, saj vso svojo energijo preusmeri name. Za vse sem kriva jaz,
ceprav ji stalno pomagam pri vseh domacih in drugih opravilih. Zadnje case postaja vedno huje. Moja druga sestra je starejsa
in se lahko umakne k fantu. Sama ga trenutno nimam in sem zato prisiljena ostajati doma. Oce tudi nic ne naredi. Sedaj se je ze
meni zacelo mesati, ko postane taksna in jaz ne zdrzim vec. Opazam, da postajam zelo razdrazljiva in svoje lastne matere ne
prenasam vec, ker je taksna do mene. Prosim, ce mi lahko pomagate, kako naj pomagam mami, saj tako ne gre vec naprej.

Hvala in lep pozdrav,

Simona

Pozdravljeni,

Vsekakor se nahajate v težki situaciji. Ker menim, da težave, ki jih ima mama ne morejo stati samo na vaših ramnih, se mi zdi pomembno, da to sporočite tudi svojemu očetu in sestri. Predlagam vam, da prosite vse družinske člane, da se odkrto pogovrite o težavah, ki jih opažate pri svoji mami in kako jih občutite vi. Če ne bo odziva pa vam svetujem, da vsekakor poiščete pomoč pri stokovnjaku oz. se najprej obrnete na osebnega zdravnika svoje mame.
Pomembno je, da se zavedate, da ste odgovorna predvsem za svoje življenje, kar ne pomeni, da se vas stiske vaših bližnjih ne tičejo, pomeni pa da svojo stisko vzamete resno in jo sporočite tudi drugim.

Želim vam, da boste v očetu in sestri našli sogovornika, da ne boste s problemom ostajala sama.

Lep pozdrav,

Tanja

Pozdravljena Simona!

Sem dipl. univ.psihologinja in imam svetovalnico v centru Ljubljane, v bližini avtobusne postaje. Uspešno pomagam otrokom, mladostnikom in odraslim v stiskah. Prosim pišite mi na moj elektronski naslov in se dogovoriva za pomoč tako vam, kot tudi vaši mami. Situacija, ki jo opisujete, je rešljiva.
Lepo vas pozdravljam!

New Report

Close