Najdi forum

Pozdravljeni!

Stara sem 30 let in pred prib. tremi leti so se mi začele pojavljati težave.
Začelo se je z nespečnostjo, ki se je ponoči stopnjevala do napadov tesnobe
in panike. Po prib. enem mesecu se je nespečnosti in napadom tesnobe pridružila
še diareja z rahlo povišano telesno temperaturo do 37,2 C. Po nekajkratinh obiskih
pri psihologu se je nespečnost nekoliko umirila, povsem so pa izginili napadi
tesnobe in panike. Diareje kot tudi nespečnost grenijo moje življenje še danes.
Večkrat se mi pojavi tudi slabost podobna slabosti med nosečnostjo.
Opravljam zelo zahtevno delo med katerim sem zelo podvržena stresu.
V vseh teh letih sem opravila vse možne preiskave (koloskopija,endokrinološki pregled, ščitnični hormoni, UZ, rentgensko slikanje črevesja, alergo teste…).
Vsi izvidi so do sedaj bili b.p.. Zelo me je strah, da imam neozdravljivo bolezen.
Prej so se mi diareje pojavljale predvsem med vikendi (prib. 1x mesečno) v zadnjem času pa tudi med tednom. Zgodi se, da se lahko cel dan dobro počutim,
nato pa nenadoma začutim “krujljenje” v črevesju in takrat me zagrabi strah, ki vso zadevo še pospeši. Zaradi vseh naštetih težav sem zelo zamorjena, ukvarjam se samo še sama s seboj in s svojo boleznijo. Postala sem zelo občutljiva-gane me lahko celo osmrtnica osebe, ki je nisem poznala.
Za vaše mnenje se vam iskreno zahvaljujem!

Spoštovana Tanja.
vaša težava sodi v roke psihiatra,ki vam bo poleg psihoterapije nudil še ustrezna zdravila, brez katerih v vašem primeru ne bo šlo. Pri tem ne gre za kakšno objektivno nevarnost cašega stanja, ampak za trdoživost vaših neprijetnbih doživljanj, ki se veča, dlje ko se z začetkonm zdravljenja odlaša.Za obisk pri psihiatru zadošča veljavna kartica zdravstvenega zavarovanje.

New Report

Close