Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost prvič sm vidu novo škatlico od cigaret…

prvič sm vidu novo škatlico od cigaret…

ljubavi smanji doživljaj

O ja. Takšne škatlice imajo svoj namen, čeprav mnogi tega ne boste priznali. Verjetno je res malo ljudi, ki bodo zaradi večjih napisov nehali kaditi. Ampak poglejmo bolj dolgoročno: tobačna industrija je škatlico cigaret in vse povezano s kajenjem naredila za estetsko. Jo kar vidim v reklami, kako na pol odprta leži na mizi zraven škatlica vžigalic in morda poleg kak časopis ali skodelica kave. In karikirano rečeno so mnogi začeli kaditi ravno zaradi takih pogledov. Sedaj, ko je pa po dolgem in počez pomalana z osmrtnicami, se je ta estetika kar nekje zgubila, kajne? In prepričan sem, da bo ta akcija mnoge odvrnila od tega, da bi kaditi sploh začeli.
Sicer pa, to je direktiva EU ne Kebra.

Moji starsi kadijo in ze od majhnih nog sem pasivna kadilka. Na zacetku, ko sem bla dojencek pa to, normalno, da so pazil, da nisem bla lih prisotna, ko so kadil.. Ampak, ko sem bla kaksen 4.,5. razred OS mi je bilo pa ze normalno, da so starsi kadil. Sej ne recem, sem bla ful proti in jim clo limala plakate ala kajenje povzroca raka. Ampak zdej se temu s starci skupi nasmejimo, ceprou jih se vedno moti, da kadim, ampak sta se kr privadla. Ze v OS so nas osvescal kaj vse povzroca kajenje in razna predavanja na to temo, clo zaprisego smo mogl podpisat, da v solskem letu ne bomo pokadili cigarete in to nam je bilo sveto:) Ampak pol v zivljenju marsikej pride.. Probas cigaret, ti ugaja.. in pol pocas prehaja v navado.. Skratka, da ne bom dolgotvezla. Kljub temu, da vem, h komu vse pripomore kajenje, kadim. Umrla bom tko al tko nekoc. Ce mas raka v sebi, ga imas.. Tud nekadilci ga dobivajo.. Tko pac je. In te nalepke, ki ji so na skatlicah, me nic manj ne odvracajo od kajenja. In tut ko smo ze pri temu kaj je skodljivo.. Tle je tut alkohol.. Promovirajo pjaco, zraven pa razna opozorila itd itd.. pa hrana je tut skodljica, pa McDonalds, pa se vedno se najde nekdo, ki to dela.. Vsak se odloci na lastno pest.. Torej, tko kot prav Banshee.. LIVE AND LET LIVE..

ps. sama vem, kako nikoli ne ves kaj se bo zgodilo v zivljenju.. kmalu bi bila ze v krtovi dezeli.. hvala kurcu, da sem mela sreco.. in znam izkoristiti vsak trenutek, ki mi je dan.. na tak ali drugacen nacin…

zato ja

Rak.. rak… ko ga maš enkrat v družini in vidiš kako najebe nekdo, ki v življenju ni nikoli kadil in alkohola skoraj pokusil ne in vedno živel zdravo… drugače gledaš na vse škodljive dejavnike in tako naprej…

meni so pa te -osmrtnice- vsec.
opazam, da se veliko kadilcev zgraza…in ce bo enemu prislo do zivega in bo nehal kaditi, je to super….tako pac jaz razmisljam.

-------------------------------------------------------------- be all you can be.

Jaz kadim. Pa sem toliko debila, da sem za škodljivost vedela že precej prej, preden je to pisalo na škatlicah.

Tisti pa, ki se zgražate nad debili, ki kadijo (tudi zaradi mene ni nihče pasivni kadilec – tega se držim):
– koliko E-jev pojeste
– koliko vas zanima, kaj vsebuje vaša hrana
– jeste svinjino? (ste slišali za povezavo svinjina – rak na prostati? da ne govorim o raku na dojki? – ta dva raka sta bolj povezana, kot se verjetno zavedate / nosilec je isti gen; sin matere z rakom na dojki ima veliko možnost za raka na prostati)
– koliko pocukranih in gaziranih pijač popijete (uboga vaša jetrca in želodec, pa še malo diabetesa lahko dodamo)
– koliko kavice popijete
– koliko preslanih živil (ledvička pa…)
– koliko gensko spremenjene hrane popapcate
– koliko s hormoni nafilanih piščančkov
– pa hamburgerjev z vso pripadajočo svinjarijo…

Dovolj? No, in najhuje je, da te stvari ponudite tudi svojim otrokom…

Pa brez zamere!

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Aja, še to – glede sestavin na plastenkah, vrečkah in ostali embalaži: glede na velikost (kg oz. l. vsebine) se določa, koliko natančni morajo biti podatki na embalaži. Tako da nikar ne mislite, da je na plastenkah 1,5l sestavina 100% napisana – napisano je samo najosnovnejše.

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Če bi gledal na vse dejavnike tveganja v danjašnjem svetu za raka… potem je najboljše, da se kr vsi takoj za samomor odločimo, ker nam vsem preti tak ali drugačen bridki konec…

Drgač pa eno od mojih mnenj o raku je tud to – da je ta zadeva bla vedno in vedno bo – samo je prej nismo poznali in se ji tudi posvečali nismo – ljudje so umirali za rakom, samo niso vedeli da je to to, prav tako je veliko ljudi, ki ima raka, pa tega sploh ne vejo in živijo do konca svojih dni, brez da bi vedeli…

Da ne omenjam vseh študij – enkrat je nekaj najbolj kancerogeno na svetu, že čez dva tedna je ta ista reč najboljša reč za proti raku na prostati (recimo)… potem čez en teden pa spet zanič ker fenta jetra ali ledvice in čez en teden da je čudežno ozdravila Parkinsonovo bolezen (zdej se že mal črno zajebavam)…

Ubistvu že spet kompliciram – hočem rečt, samo, da če bi iz življenja izločil vse stvari, ki karkoli kakorkoli škodujejo bi bila verjetno edina rešitev, da se uležeš, popolnoma miruješ (nič stresa) in da dobiš intravenozno glukozo, esencialne aminokisline in tekočino… edino mogoče na ta način bi bil varen pred vsem (opa, ne popolnoma, če imaš že dedno sfukan kak gen in samo čaka da bo izražen in naredu pizdarijo)….

pončo gre po vrsti kot so hiše v trsti:)

e-je pojem sam tiste za katere je dokazano, da ne povzročajo raka recimo.
zelo me zanima kaj vsebuje moja hrana, zato jemo samo hrano pridelano doma(brez nekih špricanj in strupenih dodatkov, kar pa kupimo se pa trudimo da preverimo od kje pa kaj. tržnico v lj. ima brat v malem prstu, ker je 6 let delal v neki firmi ki prodaja strupe in točno ve kaj kdo šprica pol mu pa lažejo une branjevke ha ha kok je vse bio:).
ha, pred enim mescom je bilo v reviji zdravje , kako so na novo ugotovili da je svinjina!!! oz. pršut strašansko zdrav in to tako celo, da naj bi ga srčni in ostali žilni bolniki uživali vsaj nekaj rezin na dan! sej veš k so včasih govorili, da paradajz povzroča raka, zdej pa govorijo ravno nasprotno. tako da ne bi o tem.
ne pijem gaziranih pijač, sploh pa ne vem od kje ti ideja da sladkane pijače povzročajo sladkorno?! halo kaj ti vendar je?sam bedarij ne ok?
ne pijem kave , alkohola, .
ne jem s hormoni pa antibiotiki nafilanih piščancev(to pr nas kupujemo za našega psa pa mucko).
niti pod razno pa ne “žremo” tistih hamburgerjev kjer je notri zmleto bogve kaj (še kakšne podgane ki jih pobirajo po ljubljani) in pa niti ne gensko spremenjene hrane.
torej to velja zame , za druge pa naj presodi vsak sam.
ne vem pa sicer kaj ima to opraviti s kajenjem in njegovo škodljivostjo.
a če škodi kokakola ki jo ti popiješ moraš zato pa še kaditi oz. si upravičena da lahko pa kadiš, sej itak škodi vse?
tzolažba za odvisnike če mene vprašaš. sej kar kadite briga me:)

točno to sm jaz omenil v postu za tabo. se strinjam zlo dobr si napisal.

Kako lahko je biti “približen”, kajne?

**********
e-je pojem sam tiste za katere je dokazano, da ne povzročajo raka recimo.
**********
Torej pri vsaki hrani pogledaš sestavo in preveriš – če je količina majhna, zahtevaš od proizvajalca natančnejšo specifikacijo?

**********
zelo me zanima kaj vsebuje moja hrana, zato jemo samo hrano pridelano doma(brez nekih špricanj in strupenih dodatkov, kar pa kupimo se pa trudimo da preverimo od kje pa kaj. tržnico v lj. ima brat v malem prstu, ker je 6 let delal v neki firmi ki prodaja strupe in točno ve kaj kdo šprica pol mu pa lažejo une branjevke ha ha kok je vse bio:).
**********
Torej živiš nekje daleč daleč od prometa in industrijskega onesnaževanja. Tudi kisel dež na tvojo zelenjavo ne pada.

**********
ha, pred enim mescom je bilo v reviji zdravje , kako so na novo ugotovili da je svinjina!!! oz. pršut strašansko zdrav in to tako celo, da naj bi ga srčni in ostali žilni bolniki uživali vsaj nekaj rezin na dan!
**********
Niso pa izključili tega, da povzroča raka na prostati in raka na dojki, kajne?

**********
sej veš k so včasih govorili, da paradajz povzroča raka, zdej pa govorijo ravno nasprotno.
**********
Zaščitnih snovi proti raku ne vsebuje paradižnik kot tak ampak kvečjemu “kečap”, kjer pride do raznih kemičnih “spremembic” v sestavi.
Gensko spremenjen paradižnik še vedno povzroča raka – ali si ziher, da tvoje sadike niso gensko vzgajane v laboratoriju (recimo par generacij nazaj)?

*********
…in pa niti ne gensko spremenjene hrane.
*********
Isto kot zgoraj.

**********
ne vem pa sicer kaj ima to opraviti s kajenjem in njegovo škodljivostjo.
a če škodi kokakola ki jo ti popiješ moraš zato pa še kaditi oz. si upravičena da lahko pa kadiš, sej itak škodi vse?
**********
Ima opraviti z “debilizmom”.

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

ej si tečn k podrepna muha:)))
dej nimam več časa, sam to paradižnik vsebuje e vitamin pa selen kar je daleč najmočnejša kombinacija proti prostim radikalom -se pravi antioklsidant. dej ne govori mi o kemiji ko mi pa ne sežeš do kolen:))).
mojmu bratu pa sploh ne k je magister kemije:))
mej se čav.

a si slučajno opazu pončo, da ti žališ vse povprek, ko pa nekdo reče kaj proti tebi se pa razburiš in začneš folk prov podcenjevat (tvoja hiša, pa tko).

glede kajenja pa tako. očitno maš res veliko kompleksov, da te kadilci motijo. če jih ne maraš, pejt stran od njih, noben te ne sili biti z njimi. mislim, da to, da nekdo kadi absolutno ni tvoja stvar.

najprej počist pred svojim pragom. poznam ljudi kot si – pončo, tvoje mnenje ni nujno pravilno mnenje. pusti ljudem, da izrazijo svoje mnenje, saj imajo vsi pravico do njega, tudi ti.

očitno si zelo osveščen, kaj je zdravo in tako tudi živiš. lepo, vendar pa večina ne živi tako kot ti in zaradi tega nis(m)o debili. sploh pa ne razumen, kako lahko ljudi tako zmerjaš, a se doma tudi tako pogovarjate? tak način veliko pove o tebi (pa ne lepih stvari).

se veselim tvojega odgovora.

Jst živim, zato da uživam…kar pomeni da mi je bolj važno, da dokler me kej ne pobere (trkam na les za vsaj še ene 30 let) res max uživam tko kot mi je všeč —-> jem masten burek, pijem vodko, kadim travo, seksam, divjam okrog, jem čokolado, žgečkam žabeka… Ne pa da cel lajf pazim kaj delam in sm vsa nesrečna ker ne morm jest čokolade, ker povzroča to pa to, pol me pa po možnosti čist ena xy bolezn pobere.

VAŽN DA JE ŽUR! :DDD

se strinjam s tabo blondy!

to je lajf, ne pa da živiš ob vodi, kuhanih ribah in srovi zelenjavi…

:-)))))))

*********
…in srovi zelenjavi…
*********
…po možnosti kot bolnik, ki ima težave s sklepi in kostmi… in se seveda ne zavedaš, da v surovi zelenjavi niso le kalcij in vitaminčki, pač pa tudi fosfor, ki je “idealen” za nalaganje na sklepih…

Lp, Yo

p.s. Ne mi zamerit, danes sem malo zlobna :-)))

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

ti si taprava ;o)))

ne deluješ zlobno, ampak tvoji odgovori delujejo precej nesmiselno

eve, resnica boli, a ne?

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close