Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Prvi spolni odnos:kondom ali brez

Prvi spolni odnos:kondom ali brez

Zdravo!
Mene samo nekaj zanima… Danes sma z fantom imela prvi spolni odnos.. Jaz sem stara 18 on pa 19.. Strah me je pred zanositvijo. Uporabila sva kondom in njegov spermij se sicer ni izlocil v moji vagini, ker je prej, kot mu je prislo dal ven. Brala sem na forumih, da je tudi mozna takdna zanositwv, ce tudi se mi spermij ne razlije v vaginalno odprtino. A je to mozno?

Zdravo!
Danes sma z fantom imela prvi spolno odnos. Jaz sem 18 on pa 19. In mene je strah pred zanositvijo. Sicer je fant uporabil kodnom in preden “mu je prislo”, je svoj penis odstranil iz vaginalne odprtine. Brala sem na forumih, da je mozno za zanositvijo. Ampak, kako ce se spermij ni razlil v vaginalno odprtino? Je to mozno?

Pozdravljena Jemxkalan.
Primeri zanositve ob uporabi kondoma so precej redki in še to večionma povezani s poškodbo kondoma. Kondom se nasploh dobro oprime penisa in tako zadrži semensko in predsemensko tekočino znotraj kondoma. Nevarnost, da bi stekla ven, se pojavi po koncu spolnega odnosa, ko penis uplahne in lahko kondom zdrsne dol. Če sta torej pravilno nataknila kondom in umaknila penis iz nožnice preden bi utegnil kondom zlesti dol, je verjetnost za zanositev res majhna. Če se želiš še dodatno zaščitit pred zanositvijo, predlagam, da naštudiraš svoj menstrualni cikel (če je le-ta reden) in preskočiš spolne odnose znotraj plodnih dni, ves ostali čas pa uporabiš kondom.
Vso srečo.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close