Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija prva menstruacija najstnic

prva menstruacija najstnic

Če res tako močno krvavite, obiščite ginekologa. Po britjusi noge namažite s kakšno zaščitno kremo, npr. Penaten. Tudi dlake na spolovilu lahko previdno pobrijete.

Pozdravljeni,
Imam en problem. Menstruacijo sem imela od 25 pa do 31 maja. Danes sem jo zopet dobila in je ravno en mesec od začetka prejšnje. To tudi pomeni da se bo naslednja pojavila 26 ali 27, glede na vse dolžine cokli od moje prve menstruacije. Točno 26 julija pa grem na morje. Mislim da jo bom dobila ravno takrat. Stara sem 13 let in pol. Sem v dilemi kaj naj naredim, prestavljanje s tabletkami ne pride v poštev, saj je to zame poseg v naraven proces, da bi pa samo noge namakala in sedela na obali pa se mi zdi škoda. Če bi se že odločila za tabletke katere mi priporočate in ali sem morda premlada za njih. Zdaj pa še glede tamponov. Jih sploh lahko uporabljam, glede na to, da še nisem imela spolnih odnosov? Prvič bi jib uporabljala in me zanima kako je prvič, kako se vstavljajo in katere naj izberem?
Brez zaščite pa se med menstruacijo ne bi kopala, saj sem slišala, da lahko pride do okužbe.

Zahvaljujem se vam za odgovore.

Lep pozdrav.

Se opravičujem, mislila sem ciklusov.

kontracepcijske tabletke lahko jemljete, posvetujte se s svojim ginekologom, ampak krvavitev se bo pojavila ob približno istem času kot bi se menstruacija, zato bo verjetno potrebno jemanje 2 škatlic brez prekinitve. Mogoče je vseeno boljša rešitev, prestavitev s tabletkami… Tudi kontrac. tabletke so poseg v naraven proces.
Tampone lahko uporabljate in se z nijmi tudi kopate, če se tako sami odločite. Ob vstavitvi lahko pride do poškodbe deviške kožice… Kot sem napisala, to je vaša odločitev, glede na to koliko vam deviška kožica pomeni.

Pozdravljeni,
Stara sem 13,5 let.Menstruacijo imam leto in pol.Imela sem jo od 26-29 avgusta, nato pa spet od 15-19 septembra. 26. Septembra sem imela laparoskopsko operacijo, vnetega slepiča. 30 septembra, dan potem ko sem prišla iz bolnice sem spet dobila menstruacijo, ki je kot ponavadi trajala od 4-6 dni.spolnih odnosov še nisem imela, menstruacije pa niso močne ali boleče. Količina krvi je normalna. Danes pa se je menstruacija spet pojavila. Tokrat je malo močnejša, vendar ni boleča. Kaj mislite bi lahko bil vzrok za tako pogosto menstruacijo? Ima morda to kakšno vezo z laparoskopsko operacijo?
Hvala za odgovore in lep pozdrav

Prvi dve leti se cikel šele uravnava, nekaj pa je najverjetneje pripomogel še stres ob operaciji.

Vprašala bi kaj menite o spolnih odnosih, do takrat, ko dekle še ni dobilo prve menstruacije

Da je tako dekle še zelo mlado in nezrelo. Spolne odnose bi odsvetovala.

Kdaj bom dobila menstruacijo stara pa sem 11lef in pol.
prosim odgovorite!!!!!!!

NEVEM KDAJ bom dobila menstruacijo ker imam že kar nekaj časa tok na spodnjicah prosim odgovorite hitro.!!!

Ko bo čas za to, bo že prišla 🙂 Tega se ne da napovedati pri nobeni ženski.

Hej,mene zanima pa samo to,kak mamici povedat,da maš menstruacijo,ke jaz sem ji že enkrat poskusila povedat,pa mi je rekla,da je izcedek.Krvi je malo,mogoče je izcedek,a,a je mogoče,da je izcedek vsak mesec ob istih dneh?
Prosim,da mi pomagate.Hvala.

Hej, neka deklica!

Če je krvavi izcedek vsak mesec ob približno istih dneh, potem bo že menstruacija. Na začetku je lahko menstruacija bolj blaga, tudi precej neredna – lahko zamuja, včasih več mesecev, nič hudega. Izcedek je lahko brezbarven ali pa bele ali rumene barve, menstruacija pa je rdeče ali rjave barve. Jaz bi mamici še enkrat probal (do)povedati, da si dobila menstruacijo in da boš potrebovala vložke, če bi jih šla s teboj kupiti, take mini? Če bi jaz bil tvoja mami, bi to z veseljem naredil.

Matjaž

Hvala za odgovor.���

Jaz že več kot 3-4 tedne opažam ta beli izcedek,zato me zanima ali se mi menstruacija bljiža??
Prosim za hiter odgovor!!!!!!!!!!!! 😉 😉

Jaz že beli izcedek opažam kakšnega pol leta,stara sem 12 let in 5 mesecev.Zato me zanima ce se mi že bliža menstruacija???
Prosim za hiter odgovor!!!! 😉 😉 🙂

Menstruacija se bliža, kdaj jo boš dobila pa ne ve nihče. Bo, ko bo.

Matjaž

Oj
Stara sem 12 let in imam beli tok kako leto. Imam mlajšo sestrico, ki je stara 8 let in sem opazila da ima tudi ona beli tok.
Je to normalno?
Prosim za hiter odgovor.
Čaw

Oj! Beli tok je normalni izcedek iz nožnice, ki ga imajo vse ženske. Nekatera dekleta ga dobijo prej, druga kasneje, pri enih ga je bolj malo, pri drugih več. Skratka, vse je v redu.

Matjaž

Hej
Stata sem 12 let in imam beli tok kaksno leto in pol zanima me kdaj priblizno bom dobila menstruacijo. Koncala sem 6. Razred in imam 9 sosolk in se nobena nima menstruacije imam pa mlajso sestrico staro 8 let in sem opazila da ima tudi ona beli tok, kaj ce dobi memstruacijo prej kot jaz???????? Zanima me kaj je bolje uporabljati ko imas menstruacijo vloske tampone ali menstrualno skodelico????

Lep pozdrav 12 letnica. ☺

New Report

Close