Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Prstni koš – bolečine

Prstni koš – bolečine

Pozdravljeni,

Sem 39 letni moški, ki se je večino svojega življenja ukvarjal s športom.
Približno 3 leta nazaj sem prenehal z aktivnim športanjem (zaradi službenih in drugih obveznosti), vendar zdaj, po daljšem premoru, postopoma želim biti ponovno telesno aktiven.

Žal pa sem naletel na težavo, ki me pri tem ovira.
Pri teku me kar močno začne zbadati v prstnem košu, med tem ko dihanje ni oteženo. Ko se ustavim, bolečina izgine v nekaj sekundah in potem lahko nadaljujem – po nekaj minutah pa se spet vrne. Bolečina se pojavlja izključno samo ob teku ali hitri hoji, ob drugih aktivnostih kot so kolesarjenje, veslanje, fitnes vadbe itd, nimam nobenih težav – tudi ob večjih naporih.
Pred kratkim sem opravil EKG srca, rezultati so bili normalni.

V otroštvu sem imel alergijo (na prah, travo, drevje), ki je kasneje izginila, se pa je ob tem daljšem premoru deloma vrnila. Opažam tudi občasno rahlo “piskanje” v pljučih, predvsem v večernih urah.
Rad bi še dodal, da je to 3 letno obdobje zame bilo zelo stresno.

Zanima me s čem bi omenjena težava lahko bila povezana?

Najlepša vam hvala za vaš nasvet.
Lep pozdrav!

Dober dan,
ne znam čvrsto odgovoriti. Način bolečine, kot ga opisujete, je bolj značilen za bolečino, ki izvira iz mišic. Predlagam, da greste do zdravnika, da se s pregledom razčisti, kaj bi to bilo.
LP
MK

New Report

Close